Pierwsza diorama- co, gdzie, jak

Mieszkania dla naszych lalek.
Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Pierwsza diorama- co, gdzie, jak

Post autor: Aarjelin »

chodzą mi ostatnio po głowie jakieś dziwaczne pomysły xp dlatego mam małe pytanie:

Próbował z was ktoś może malować drobne plastikowe elementy mebelków, typu uchwyty do lodówek, krany przy zlewie, itd, ...lakierem do paznokci? xD ( hybrydowym bo trwalszy :mysli: albo ewentualnie zwykłym )

Bo mam np, z typowego różowego plastiku kran który wygląda koszmarnie, albo cienkie nogi taboretu (siedzisko obłożyłam sztucznym futerkiem xD ale te nóżki są koszmarne :face: a tak maznięte na czarno lub srebrno wyglądałyby lepiej :mysli: )

Na próbę pomazałam dziś starą różową koronę xD ale to jej obserwowanie raczej potrwa... :stres: więc może ktoś już wcześniej próbował i wie czy to się potem jakoś bardzo kruszy/brudzi/inne katastrofy wyczynia...? :mysli:
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwsza diorama- co, gdzie, jak

Post autor: Soihime »

Mnie zwykły lakier odkruszał się z czasem, przy używaniu takich elementów (np. uchwytów szafek), ale z hybrydowym nie próbowałam.

Polceam farby akrylowe w sprayu :) albo na pędzelek. Odmontować lub zakleić przestrzeń wokół tego uchwytu i pomalować.

Awatar użytkownika
Nagualini
Posty: 113
Rejestracja: 10 lut 2016, 02:56
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Pierwsza diorama- co, gdzie, jak

Post autor: Nagualini »

Malowałam lakierem (zwykłym, najtańszym) gumowe torebki od Polly Pocket - trzyma się już ze dwa lata, nie kruszy, nie lepi - ale ważne, żeby przed malowaniem odtłuścić powierzchnię. Inna sprawa, że te torebki sobie po prostu wiszą na drzwiach miniaturowej szafy, nie wiem, jak by się zachowały przy intensywnym użytkowaniu. Jeśli chcesz osiągnąć efekt metalu, to dużo lepsze będą farbki do modeli Model Master (teoretycznie do airbrusha, ale ja maluję zwykłym pędzelkiem) np. stainless steel (w rzeczywistości kolor wychodzi ciemniejszy niż na tym zdjęciu) - genialnie kryjące, trwałe, pomalowane nimi gadżety wyglądają idealnie jak z metalu.

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwsza diorama- co, gdzie, jak

Post autor: Soihime »

A może markery olejne? U mnie spisywały się przy malowaniu butów lalkom.

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pierwsza diorama- co, gdzie, jak

Post autor: BarbieDream »

Co prawda link wrzuciłam do 'spisu tutoriali' - ale właśnie zrobiłam pierwszą dioramę

http://barbiedream.blogspot.com/2018/07 ... e.html?m=0

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Pierwsza diorama- co, gdzie, jak

Post autor: Arima »

Genialna! Tyle pracy, ale efekt końcowy powalający. :serducho:



Viktor
Posty: 84
Rejestracja: 20 lut 2015, 22:53
Kontakt:

Re: Pierwsza diorama- co, gdzie, jak

Post autor: Viktor »

Widział może ktoś tutorial jak zrobić dioramę/roombox w skali 1/3? :mysli: Albo nawet przykłady czegoś takiego?
Najbliższe co widziałem to dedykowanie części całych pokoi tak dużym lalkom, co jest kuszące ale niestety ledwo mam miejsce na samego siebie w swoim pokoju :D

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Pierwsza diorama- co, gdzie, jak

Post autor: Miranda »

Viktor pisze:Widział może ktoś tutorial jak zrobić dioramę/roombox w skali 1/3? :mysli: Albo nawet przykłady czegoś takiego?
Najbliższe co widziałem to dedykowanie części całych pokoi tak dużym lalkom, co jest kuszące ale niestety ledwo mam miejsce na samego siebie w swoim pokoju :D
A czego konkretnie oczekujesz? Bo tak ogólnie to oprócz rozmiarów, niczym się taka diorama nie będzie różnić od tej np. w skali 1:4.
http://www.genkigirl.com/dollyblog/?p=1199

Viktor
Posty: 84
Rejestracja: 20 lut 2015, 22:53
Kontakt:

Re: Pierwsza diorama- co, gdzie, jak

Post autor: Viktor »

W sumie to tak, dzięki za link. Głównie się po prostu zastanawiałem jakie materiały by były najlepsze na taką skalę.
Myślałem też od kupnem którejś bazy do szafki IKEA Platsa (najlepiej rozmiar 80x55x120), byłby taki plus że by się mogło w razie czego złożyć, bo w końcu to IKEA.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości