Nowoczesny pokój dzienny w skali lalkowej

Mieszkania dla naszych lalek.
Awatar użytkownika
Orioness
Posty: 126
Rejestracja: 29 paź 2014, 09:55
Kontakt:

Re: Nowoczesny pokój dzienny w skali lalkowej

Post autor: Orioness »

Świetna :) Próbowałaś nawoskować nić?

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowoczesny pokój dzienny w skali lalkowej

Post autor: astridnat »

laskonogi pisze:fantastyczne wnętrze gratulacje, mam pytanie o żaluzje - zdradź jak zrobione chętnie bym coś takiego podrobił :)
dzieki
Żaluzje zaczęłam od tego, że kawałek kartonu okleiłam okleiną samoprzylepną. następnie pocięłam na równe paski. Niestety obecnie wiem, że nie był to najszczęśliwszy pomysł. Niestety żaluzje z kartonu z czasem się wypaczyły i nie wyglądają ani trochę ładnie.

Teraz przymierzam się do powielenia tego pomysłu, ale tym razem z drewnianymi mieszadełkami do kawy. Już sprawdziłam, że można nawiercić dziurki w nich najmniejszym wiertełkiem. Deszczułki przymocuję do wstążki, tylko tym razem najwyższą deszczułkę zastąpię prętem lub patykiem, w każdym razie czymś o okrągłym przekroju, i wstążka będzie biegła po brzegach deszczułek z jednej strony, wokół pręta i po deszczułkach z drugiej strony.poruszanie się wstążki wokół pręta powinno w teorii zaszczelniać i rozszczelniać żaluzje.

Za podsuwanie żaluzji do góry będą odpowiadać sznurki przeprowadzone przez dziurki wywiercone w deszczułkach. Kwestia jak powinny być poprowadzone, nie została jeszcze określona, wyjdzie w praniu, podobnie jak sposób obracana wstążką.Hm...A może to pręt powinien się obracać, a wstążka powinna być do niego na stałe przymocowana? To jeszcze do ustalenia. Wiem, że to nie jest jasne, ale w miarę pokazuje to ten obrazek:

Obrazek
Źródło: http://olx.pl/oferta/zaluzje-drewniane- ... 1Fua1.html

Podejrzewam, że sznurek jest poprowadzony we wnętrzu tej dolnej grubej deszczułki, a później oboma rzędami dziurek do góry. I teraz lewy sznurek trzeba jakoś poprowadzić górą, tak by mógł się poruszać. Wtedy z prawej strony mamy oba sznurki i jak ciągniemy za nie to dolna deszczułka podnosi się do góry zbierając kolejne.

Następnym problemem, którego jeszcze nie rozwiązałam jest problem jak przytrzymać deszczułki, żeby nie spadały, pewnie na ścianie trzeba by jakiś uchwyt zamocować i sznurki wokół niego owijać (mam tak w "prawdziwej" bambusowej rolecie).

Oczywiście moja pierwotna tekturowa roleta nie miała tych wszystkich funkcji. Ale teraz marzy mi się taka działająca:)

Laskonogi, gdyby udało ci się, któryś z trapiących mnie problemów rozwiązać to daj znać:) No i oczywiście podziel się gotowym dziełem:)

Acha jeszcze przy mocowaniu deszczułek do wstążki należy pamiętać, że odległość między deszczułkami nie powinna być szersza, niż deszczułka, tak by przy zaciemnieniu deszczułki na siebie zachodziły.
Obrazek

laskonogi
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2014, 14:20
Kontakt:

Re: Nowoczesny pokój dzienny w skali lalkowej

Post autor: laskonogi »

ha doskonały pomysł widzę pewnych możliwych modyfikacji
myślę ze w przyszły weekend po zakończeniu łazienki zabiorę sie za żaluzje i dam jakieś autorskie modyfikacje

dzieki !!! żaluzja to jest to :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości