Mój zabytkowy domek:)

Mieszkania dla naszych lalek.
ODPOWIEDZ
MrsPoe
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2013, 00:41
Kontakt:

Mój zabytkowy domek:)

Post autor: MrsPoe »

Witam wszystkich:) Jestem w posiadaniu przedwojennego domku z 1932r. Dwupiętrowy, nie jest szczytem marzeń, jednak dla mnie przepiękny :serducho: Mój pradziadek, znalazł go w sianie w stodole, umeblowany ze wszystkimi drobniutkimi akcesoriami, pod spodem napis, iż to ręcznie robiony prezent od chrzestnego dla chrześnicy. Przez ponad 60 lat, odkąd jest w naszej rodzinie, przewinął się przez kilkanascie rąk, które wybłagały o choć chwilę zabawy, przez to malutkie akcesoria poginęły w malutkich kieszeniach sąsiadów oraz kuzynów... Jednak domek jest sam w sobie w świetnym stanie- mebelki również. Chciałabym go odnowić, prababcia oddała go pewnie z 20 lat temu do odmalowania, niestety ten 'syn koleżanki, koleżanki' pomalował go na różowo.. O.o niektóre mebelki na biało, z okropną niedbałością, twórca domku wszystkie mebelki zrobił sam- w środku szuflad są napisy ołówkiem przez niego pozostawione, małe gałeczki, lustereczka, zdobienia, piękne tapety... Boli mnie ta 'odnowa' i chciałabym coś z tym zrobić, wrócić do oryginalnej farby? nawet nie wiem czy tak można? uszyć nowe pościele z przedwojennej poszewki, którą zdobyłam(oryginalnych już dawno nie ma). Zamontować oświetlenie? tylko nie wiem czy taka ingerencja jest potrzebna. Co sądzicie? Robiliście taką renowacje domku?:)

I jestem tu całkowicie nowa:)

Awatar użytkownika
Agszop
Posty: 122
Rejestracja: 12 mar 2013, 03:47
Kontakt:

Re: Mój zabytkowy domek:)

Post autor: Agszop »

O ja, ale perełka, pokaz zdjecia domku!

Awatar użytkownika
Madelaine
Posty: 556
Rejestracja: 23 cze 2012, 20:03
Lokalizacja: Olsztyn i okolice
Kontakt:

Re: Mój zabytkowy domek:)

Post autor: Madelaine »

Ciekawe, czy komukolwiek z nas nie błysnęło oko przy czytaniu twojego postu ;)
Ja też przyłączam się do prośby o pokazanie chociaż kilku zdjęć.

Na twoim miejscu, w sprawie renowacji domku inspiracji szukałabym na stronie belleepoque.pl.
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
---
http://drugiezyciemad.blogspot.com/

Awatar użytkownika
ms.goch
Posty: 225
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:43
Kontakt:

Re: Mój zabytkowy domek:)

Post autor: ms.goch »

Po przeczytaniu aż mnie zżera od środka, żeby zobaczyć zdjęcia. Wrzuć je jak najszybciej! :)

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Mój zabytkowy domek:)

Post autor: LuLu »

Też bardzo chciałaby zobaczyć zdjęcia! Bardzo lubię zabytkowe rzeczy, a jeżeli dotyczą jeszcze zabawek to już zupełnie :] Odnośnie renowacji to porady powinnaś poszukać u jakichś fachowców. Nie potrafię bardziej doradzić, gdyż na takich rzeczach się niestety nie znam :(
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

Awatar użytkownika
miumiu
Posty: 175
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:33
Kontakt:

Re: Mój zabytkowy domek:)

Post autor: miumiu »

a ja nie zazdroszczę bo to spore wyzwaniedo tego nie jestem fanką zabytków w które nie da się ingerować.
zgadzam się ze w kwestii renowacji tak starego przedmiotu należy zwrócić sie o porade do kogoś kto sie zna na rzeczy.i poddac pod ogląd realny a nie porade wirtualną.Bo ten domek poza wartościa sentymentalna ma zapewne niezła wartość finansową , ale wtedy gdy zachowa sie max z orginału i np może się okazac ze zakładając oswietlenie ,choc samo w sobie ładne niszczy sie wartość orginalną.Np zmywając farbę po wcześniejszej "renowacji" można uszkodzić to co jest pod spodem, a co jest warstwą orginalną etc.Zostawia się np stare tapety choc wizualnie bywaj paskudne, wyblakłe lub podarte.
Bardzo wzruszające sa te adnotacje ołówkiem:) .
i POKA ,POKA
:))zdjęcia:))

laskonogi
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2014, 14:20
Kontakt:

Re: Mój zabytkowy domek:)

Post autor: laskonogi »

jesli jestes zainteresowana renowacja to zapraszm na Prive zajmuje sie renowacją rożnych przedziwnych elementów

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość