Skala 1:1

Dział dla ball jointed dolls, czyli lalek ze stawami kulkowymi, nie tylko z żywicy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Skala 1:1

Post autor: Stary_Zgred »

O tym, że istnieją lalki BJD w skali 1:2 wiedziałam, ale 1:1 to dla mnie nowość. Natknęłam się na nie przypadkowo i zaczęłam zastanawiać, czy taki olbrzym (180 cm wzrostu) miałby u mnie szansę. Na plus byłaby dostępność ubranek - lalka nosiłaby to co ja. Zero problemów z doborem peruki czy butów. Ale jak taką eksponować? Posadzić w fotelu i straszyć nią gości? Zaraz zaczęłyby się pytania, czy to seks lalka lub manekin (nie ukrywam, że tą pierwszą chciałabym kiedyś choć zmacać!). No i ciężar. Przypuszczam, że byłyby problemy z przenoszeniem jej z kąta w kąt (bo na meeta to raczej bym takiej nie dotachała :D). Do witryny raczej by się nie zmieściła, chyba, że rozczłonkowana :D Ale zaintrygowała mnie, to pewne. Ładna jest, skubana, nawet bez mejkapu i ubrań. I jak na taką olbrzymkę chyba niedroga, choć włos sam mi się jeży na myśl o kosztach przesyłki i cła.
A co Wy sądzicie o takim tworze w wielkiej skali?
Poniżej linkuję stronę producenta, zawierającą zdjęcia wieeeeeelkiej lalki: http://www.magical-angel.com/product/iris/
Obrazek

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skala 1:1

Post autor: VMarcin »

...hmmm ciekawe kto takie lalki kupuje? O.o Bo w sumie to do czego one służą? Może mają pełnić rolę kompanów (do wysłuchiwania monologów) dla ludzi samotnych no bo co innego... Do seksu się nie nadają, jako manekiny wystawowe, no niby ok, ale chyba jednak nie, nie mam pojęcia komu taka lalka potrzebna... nie kumam tego rozmiaru :mysli:

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Skala 1:1

Post autor: Stary_Zgred »

Mogłaby brać udział w sesjach zdjęciowych z żywymi ludźmi. Tyle, że byłoby z tym chyba więcej kłopotu niż pożytku - ze zdjęć wynika, że jej ruchomość nie jest oszałamiająca.
W sieci można znaleźć filmik dotyczący stringowania tej olbrzymki: https://www.youtube.com/watch?v=1E58DN6Z6HA - jak widać nie jest to rzecz prosta i wymaga współpracy drugiej osoby.
Chciałabym zobaczyć ją ubraną i pomalowaną, ale wydaje się, że ten model nie jest bardzo popularny - Google wyrzucają tylko garść zdjęć a na światowym forum BJD brak szerszych wzmianek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Skala 1:1

Post autor: Neytiri »

O rety! O.o Mnie większe lalki przerażają. Czasem nawet manekinów w sklepie się boję...
Może i intrygująca, ale to już dość kłopotliwy okaz w kolekcji.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Skala 1:1

Post autor: Stary_Zgred »

Neytiri pisze:O rety! O.o Mnie większe lalki przerażają. Czasem nawet manekinów w sklepie się boję...
Może i intrygująca, ale to już dość kłopotliwy okaz w kolekcji.
Oj tam, oj tam - sadzasz w fotelu i siedzi :) Fajne jest to, że żadnych dioram dla takiej nie trzeba robić, wystarczą wnętrza we własnym domu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skala 1:1

Post autor: Mad-Telepath »

Znalazłam dyskusję na jej temat na DOA i zgrzytnęłam, bo wątek został zamknięty z takim uzasadnieniem:
Closing this thread. Lovely though she is, 1:1 scale dolls like Iris are off topic for Den of Angels.
Rozumie ktoś, dlaczego o BJD w skali 1:1 nie należy mówić?
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Skala 1:1

Post autor: Stary_Zgred »

Mad-Telepath pisze:Rozumie ktoś, dlaczego o BJD w skali 1:1 nie należy mówić?
Też tę dyskusję znalazłam i też nie rozumiem w czym tkwi szkopuł. Tworzywo się zgadza, sposób łączenia części się zgadza, sposób wstawiania oczu i aplikacji makijażu też, więc, khem, khem, czemuż gigantka nie pasuje do innych lalek tego typu?
Google podają, że dawno, dawno temu w sprzedaży były inne lalki tego typu - znalazłam o nich dyskusję na rosyjskojęzycznej stronie: http://www.diary.ru/~BJDnews/p177122996.htm?from=30
Strona producenta niestety już chyba nie działa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Skala 1:1

Post autor: Only NM »

Nic nowego, choć kiedy sama to odkryłam też chciałam wiedzieć więcej:
Tutaj macie dużą lalkę Bimonga
Obrazek
Znane są też lalki Simona Yotsuya których zamieścić nie mogę bo są takie +18
Shota Kotake to kolejny przykład, sworzył wilką BJD i za jej pomocą pokazuje ciekawe historie.
Obrazek w linku bo jest duży.
A tutaj Trinitka z Dollmora, ciut mniejsza od poprzednich ale duża.
https://www.youtube.com/watch?v=LmLXy_57szw
Wiedzę czerpałam z BJDreamu, i dollmora.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Skala 1:1

Post autor: Miranda »

Hmm... nie bardzo wiem, co miałabym robić z taką lalką. Manekina w domu nie potrzebuję, na fotelu to wolę sama zasiąść.
Niepraktyczna bardzo taka "kukła" jest. Ciężkie toto, pozować też za bardzo nie popozuje, na dwór zabrać się nie da. Jestem na "nie".

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: Skala 1:1

Post autor: Malina »

Ja znalazłam coś takiego
http://m.intl.taobao.com/detail/detail. ... 2494823480
Nie powiem - do jakiejś części mnie to przemawia i gdyby dało się toto kupić za powiedzmy tysiaka, to może bym się zastanowiła. W każdym razie, jeśli kiedyś się pochwalę nabytkiem tego rodzaju, to prosiłabym kogoś o umowienie mnie do psychiatry :D

Awatar użytkownika
Carleesi
Posty: 208
Rejestracja: 08 gru 2014, 02:39
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Skala 1:1

Post autor: Carleesi »

Nie przemawia do mnie taki rozmiar. Czułabym się dziwnie mając taką lalkę w domu... Pullip jest dla mnie za duża, to co dopiero taki olbrzym. :D
Ale nie podoba mi się kompletnie... Na manekin no ok, gdybym szyła ubrania i chciała mieć niecodzienne zdjęcia na Etsy na giga lalce zamiast na człowieku, ale jako lalka do kolekcji... Nope. :P
Blog Instagram Flickr Facebook

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości