Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Dział dla ball jointed dolls, czyli lalek ze stawami kulkowymi, nie tylko z żywicy.
Awatar użytkownika
mysceneee
Posty: 63
Rejestracja: 05 lip 2013, 17:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: mysceneee »

Witajcie
Potrzebuje informacji gdzie najbezpieczniej jest zamawiać lalki bjd? Marzy mi się model 1/4.
Chciałam zamówić na dollzone Polska ale znalazłam złe opinie na temat tej strony. Myślał am teżo zamówieniu na eBay.com. Proszę pomóżcie.

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: Mad-Telepath »

Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Arszenikk
Posty: 269
Rejestracja: 19 sty 2014, 13:46
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: Arszenikk »

Tu też polecam
http://acbjd.com/

Na ebayu można, ale trzeba uważać. Często można się natknąć na recasty.
To jest dobry pośrednik c:
http://stores.ebay.com/dollssinging/
Oh, you can't help that. Most everyone's mad here.

Konstelancja
Posty: 27
Rejestracja: 29 gru 2014, 12:33
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: Konstelancja »

Ja podobnie jak Arszenikk, mogę polecić Alice's Collections. Nie ma pre-orederów (których pragnęłam za wszelką cenę uniknąć) i wysyłka jest ok. Ja zamawiałam za ich pośrednictwem i wszystko było w jak największym porządku.

Vessa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lut 2014, 15:13
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: Vessa »

Polecam Angelesque i Alice Collection. U obu zamawiałam i było bez problemu. Bardzo dobry kontakt. Jedyny minus Alice to fakt, że jest poza UE i należy się liczyć, że paczka z Chin zostanie zatrzymana na cle. Mnie to ominęło ale innym razem zatrzymano mi paczkę słodyczy pomimo, że wartość paczki była niska... Stąd też bardziej polecam Angelesque. Jest pośrednikiem wielu firm w UK.

ElvinKinga
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2015, 19:00
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: ElvinKinga »

Są strasznie drogie...Nie ma jakiegoś tańszego sklepu? Albo BJD z plastiku? :niewiem:

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: VMarcin »

ElvinKinga pisze:Są strasznie drogie...Nie ma jakiegoś tańszego sklepu? Albo BJD z plastiku? :niewiem:
:wat: umarłem, poszukaj z gipsu, może będą tańsze... :haha: BJD to lalki z najwyższej półki, dzieła sztuki, ich cena zawsze jest wysoka.

Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: MajorMistakes »

ElvinKinga pisze:Są strasznie drogie...Nie ma jakiegoś tańszego sklepu? Albo BJD z plastiku? :niewiem:
Tutaj masz plastikowe bodajże lalki, które przypominają bjd: night-lolita-doll-t4094.html
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: Miranda »

ElvinKinga pisze:Są strasznie drogie...Nie ma jakiegoś tańszego sklepu? Albo BJD z plastiku? :niewiem:
Jaka cena za bjd jest dla Ciebie akceptowalna?

ElvinKinga
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2015, 19:00
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: ElvinKinga »

300-500 zł, wiem, przesadzam :]

Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: MajorMistakes »

Jeśli chcesz bjd to faktycznie może być trudniej. Gdzieś ktoś (?) wspominał o mniej znanych firmach, których lalki nie kosztują fortuny, ale obawiam się, że jednak trochę więcej. Może warto zacząć przygodę od MSD hujoo? Chicaloca czy Teen Yomi są przyjemne, a dodatki można tanio dorwać na mimiwoo chociażby.
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: Miranda »

ElvinKinga pisze:300-500 zł, wiem, przesadzam :]
Może i za 500 by się dało coś dorwać (np. ResinSoul), ale pamiętaj, że za 500 złotych to będziesz mieć samą lalkę. Do tego dojdą Ci oczy, peruka, ubranie, buty. A także opłata pocztowa i cło.
Myślę więc, że na początek spokojnie wystarczy Ci Night Lolita, a na żywiczną bjd możesz składać pieniądze swoją drogą.
A jak chcesz sama projektować lalki, to zainteresuj się grafiką 3D. ;)

ElvinKinga
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2015, 19:00
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: ElvinKinga »

Wiem, mam program do grafiki 3D, ale na razie wychodzi mi tylko coś reniferopodobne. :D

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: Only NM »

Są bjd z plastiku, na razie niewiele modeli ale nazywają się hujoo...
Na początku firma tworzyła tylko lalki z dużymi głowami i ciałami 1/6, są one bjd ponieważ mają stawy kulkowe, i są łączone za pomocą gumek (ale jak wiecie nie takiej do majtek :)). Od jakiegoś czasu hujoo wypuściło kilka modeli w różnych rozmiarach z plastiku, mają odpowiednie proporcje tak jak normalne bjd (czyli brak za wielkich głów). Wiem że swojego czasu były na mimiwoo i raczej nadal są :)
A jeśli chodzi o bezpieczny zakup żywicy, to polecam kupować bezpośrednio od firmy. Kupując lalkę od firmy płacisz dokładnie tyle ile kosztuje + przesyłka, nie doliczają Ci ceny za usługi pośredników. Polecam przeczytać dział bjd, i nasze rozmowy - wiele się wyjaśni.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Pierwszy BEZPIECZNY ZAKUP

Post autor: Miranda »

ElvinKinga pisze:Wiem, mam program do grafiki 3D, ale na razie wychodzi mi tylko coś reniferopodobne. :D
Nie od razu Kraków zbudowano. ;)

A co do hujoo - niedawno sama dotarłam do tej firmy, lalka jest nawet niczego sobie, ale tu martwią mnie te gumowe łączenia stawów, czy są odpowiednio wytrzymałe.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość