Niezrealizowane marzenia

Miejsce dla lalek, które nie mają oddzielnego działu.
ODPOWIEDZ
MsWeatherwax
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2019, 22:35
Kontakt:

Niezrealizowane marzenia

Post autor: MsWeatherwax »

Witam,
Nie bardzo wiem gdzie podpiąć się z moimi lalkowymi potrzebami na tym forum więc spróbuję mojego wątku.
Przy okazji narodzin mojej wnuczki naszła mnie nostalgiczna potrzeba zbierania lalek. Zdaję sobie sprawę że to są niezrealizowane marzenia z dzieciństwa gdy tęskniłam za ładną lalką ,której się nie doczekałam w siermiężnych czasach wczesnego PRLu.
Pamiętam gdy miałam ca 14 lat przeczytałam w Kobiecie i Życiu że Ameryce jest taka lalka która sama kosztuje niewiele ale jej wyprawa może kosztować fortunę..
Gdy miałam 21 lat dostałam swoją pierwszą Barbie przy okazji wizyty w Kanadzie. Mam ją do dziś choć ze złamaną nogą, którą" załatwiła" córcia.
Teraz przy takich możliwościach chcę trochę zaszaleć. Oficjalnie dla wnusi a tak naprawdę dla siebie...
Idealnie błoby poi jednej lali z każdej serii ale jest ich tyle że w głowie się kręci. A ja w swojej naiwności nie wychodziłam poza Barbie Fashonistas....
Poza tym...
Gdy miałam coś koło 12 lat ,moja matka chrzestna zrobiła mi fantastyczny prezent. Dostałam lalkę( takie biedne celuloidowe brzydactwo) ale do niej wyprawę własnoręcznie uszytą. Do dziś zostały mi płaszczyk i sweterek, na które patrzę ze wzruszeniem.
I to chciałabym powielić dla małej.
Zatem chodzi mi o duże lale. Mam już Rose z Our Generation. Na oku mam cudne piękności z Petitcollin. No i będę szyć i sztrikować!
Czy ktoś ma podobne upodobania? Ogromnie zależy mi na kontakcie i wymianie doświadczeń :serducho:

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Niezrealizowane marzenia

Post autor: barbusia77 »

Najwyzszy czas zrealizować te marzenia :) Ja swoja pierwsza prawdziwa wymarzoną Barbie dostalam gdy mialam lat 14 bodajże. Do tej pory były klony i znienawidzona Fleur-ka z wodogłowiem ;) Lalki zaczęłam zbierac jakies piec lat temu. Przez moje rece przeszło wiele barbioszek, niektóre zostały ze mna , ale większość poszła do ludzi. Chyba najwiecej radości sprawiało mi odpakowywanie lalki, by poczuć ten zapach, ktory w dzieciństwie był rarytasem, a teraz moge sobie na niego pozwolić :hyhy: Ale mam i piekna Super size z odzysku( fotka w moim avatarze)-ktorej dawny blask przywróciła Czarna :serducho: z tą panną raczej nie zamierzam sie rozstać - mamy prawie tyle samo lat xD Witaj wśród LALKOMANIAKÓW :*
<3

MsWeatherwax
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2019, 22:35
Kontakt:

Re: Niezrealizowane marzenia

Post autor: MsWeatherwax »

dzięki za dobre słowa...masz racje, nie ma co czekać. a co uzbieram to może sie potem przydać.
Pytanie , skąd bierzesz te Barbie, kupujesz a potem oddajesz?
Dziś znalazłam dwie stare lale typu Barbie po moich córkach. nadają sie do spa. Zobaczymy co z nich mi się uda zrobić

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Niezrealizowane marzenia

Post autor: Miranda »

@MsWeatherwax
Ogólnie starsze lalki można kupować przez allegro, choć często opłaca się kupić z Amazona, czy ebaya, bo w Polsce trzeba uważać na zawyżone ceny i nie do końca uczciwych sprzedawców. Ze Stanów całkiem nieźle wychodzi kupowanie przez pośrednika - amerykanos.pl
Czasami lalki można kupić w second handach, ale wiele zależy od miasta.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Niezrealizowane marzenia

Post autor: barbusia77 »

Potwierdzam. Na allegro jest masa barbioszek, czasem za grosze ale i u niektórych sprzedawców ceny jak za złoto ;) Wszystko zależy od naszego budżetu i potrzeb- wiele razy przepłaciłam kupując nowa lalke w pudełku a za pare dni pojawiła sie używka za grosze :/
<3

MsWeatherwax
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2019, 22:35
Kontakt:

Re: Niezrealizowane marzenia

Post autor: MsWeatherwax »

witajcie ponownie,
przez te dwa tygodnie dowiedziałam się tyle o lalkach...nie miała zupełnie pojęcia!
zauważyłam że na tym forum głównie wypowiadają się ludzie w sprawie fashion dolls , barbiopodobnych.
Ja co prawda złapałam bakcyla o nazwie Poppy Parker ale przede wszystkim zakochałam się w dużych lalkach takich jak kidz n cats czy petitcollin.
Cz jest tu ktoś kto ma kolekcję tych lalek?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości