Dwa urokliwe kloniki - identyfikacja, jak z nimi postapić

Wszystkie niefirmowe lalki zasługujące na uwagę
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Dwa urokliwe kloniki - identyfikacja, jak z nimi postapić

Post autor: Annorelka »

Rozpoczynam nowy wątek, bo nie wiem, gdzie to może pasować - do identyfikacji lalek niekoniecznie, bo nie tylko tego dotyczy mój "problem".
Gdy byłam nad morzem, udało mi się kupić za półdarmo dwa dobrej jakości kloniki, które w sklepie stały przez około 10-15 lat i właścicielka chciała się ich koniecznie pozbyć (choć zasugerowałam jej, że powinna wystawić na allegro :P). Zrobiło mi się ich szkoda i wzięłam obie - są bardzo dobrej jakości, bo przez tak długi czas stania w sklepie nie przebarwiły się (było kilka innych starych lalek, które mocno nadszarpnął czas), mają dobrze uszyte ciuszki i ładne buzie. Niestety, pomimo tego, że obie są w pudełkach, nie ma żadnej informacji o tym kto je wyprodukował.
Blondynka ma ciałko identyczne jak starsze, artykułowane Steffi Love, co umiem poznać bez rozbierania jej, bo miałam taką lalkę w dzieciństwie. Ma buzię Betty Teen. Pisałam o lalce w innym temacie już. Na pewno też została wyprodukowana po 2001 roku (na naklejce jest wspomniane rozporządzenie z 2001). Szatynka zdaje się mieć ciałko takie samo jak starsze Barbie (tnt) oraz mold Mackie (lub jego modyfikację), ma nawet wyjmowany pierścionek i kolczyki!
I tutaj trochę zaczyna się problem - choć laleczek zrobiło mi się szkoda i uważam, że są bardzo ładne, ja takich nie zbieram i chciałabym je sprzedać np. komuś z forum. Osobie, która jest nimi zainteresowana, pasują jej do kolekcji...
Czy powinnam je wyjąć z pudełka i sprawdzić czy nie mają jakichś oznaczeń na ciałku/głowie dla dalszej identyfikacji (po czym mogę je włożyć z powrotem)? Czy to by obniżyło ich wartość dla nabywcy? Mogłoby się wyjaśnić np. czy szatynka nie ma prawdziwego ciałka Barbie, odpadu z fabryki... Ponadto tuba, w której znajduje się blondynka jest w opłakanym stanie, pożółkła i popękana. Lalce powinno się też wymienić gumki we włosach, które stwardniały i popękały ze starości. A do stojaka jest przyklejona taśmą klejącą, która może niszczy jej rajstopy (śliczne rajstopy).
Może powinnam o nie trochę zadbać (wymienić gumki, pozbyć się taśmy, nieco umyć) oraz wyjąć z pudełka (wyrzucić plastikową część tuby u blondi?), sprawdzić oznaczenia itd. przed sprzedażą i ponownym wsadzeniem do pudełka? Czy to by była profanacja z punktu widzenia kolekcjonera?

Folder ze zdjęciami (kilknąć na miniaturkę, by powiększyć wybraną fotkę):
http://sta.sh/224qcpdaxfcp?edit=1
Są tu zbliżenia na wszystkie naklejki i informacje na pudełkach, twarze (przez plastik) oraz opisane szczegóły (gumki we włosach, stojak i taśma klejąca, pierścionek, kolczyki).

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 786
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Dwa urokliwe kloniki - identyfikacja, jak z nimi postapi

Post autor: Lunarh »

To nie jest headmold Betty Teen. Zdjęcia są mało wyraźne, ale obstawiam headmold Wendy, lalki produkowanej w połowie lat 90-ych.

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dwa urokliwe kloniki - identyfikacja, jak z nimi postapi

Post autor: Annorelka »

Bardzo dziękuję za informację! :) Mnie się skojarzyło, że już tą buzię gdzieś widziałam i potem jak szukałam i zobaczyłam Betty Teen to byłam pewna, że to ona, tylko inaczej pomalowana.
A co myślisz o wypakowaniu ich z pudełka?

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 786
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Dwa urokliwe kloniki - identyfikacja, jak z nimi postapi

Post autor: Lunarh »

Z całą pewnością lalki w pudełku mają większą wartość, niż bez pudełka, dlatego, jeśli rozważasz sprzedaż, to najlepiej ich nie ruszać.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości