Mała Dama - czyli American Girl po polsku

Wszystkie niefirmowe lalki zasługujące na uwagę
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lirazel
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2014, 13:44
Kontakt:

Mała Dama - czyli American Girl po polsku

Post autor: Lirazel »

Taka ciekawostka... nie wiem, czy wiecie, ale kiedyś ktoś usiłował przenieść ideę American Girl na polski rynek.
Przez krótki okres czasu (gdzieś koło 2000 roku) istniała linia lalek na zamówienie o nazwie Mała Dama. Wyglądały one jak American Girl i były trzy modele - oczywiście każda z innego okresu historycznego, z własnym imieniem oraz książeczką. Jedna z nich nazywała się Klara. Można było dokupić do nich kosz wiklinowy (???) oraz ubranka.
W życiu nigdy nie widziałam tych lalek, jedynie w reklamie zamieszczonej w piśmie "Księżniczka" oraz na stronie internetowej. Chyba nie został po tej inicjatywie żaden ślad...
Aż strach pomyśleć, jak drogie musiały być te lalki. Jestem ciekawa ile ich się sprzedało i czy trafią na allegro - byłaby to z pewnością niezła kolekcjonerska ciekawostka.

Jak się okazuje, dzięki Wayback Machine zachowała się strona internetowa, na której można było zakupić te lalki:
Mała Dama - wersja strony z lipca 2001
Dzięki kopii strony można zobaczyć, jak wyglądały laleczki oraz dodatki do nich >>KLIK<< oraz sprawdzić ile kosztowała taka przyjemność - 245 złotych za samą lalkę? Najdroższa playlinowa Barbie się chowa :D
Jak widać, producent zaczerpnął od American Girl nawet ideologię - tak zachęcał do lalek rodziców, a tak dziewczynki
Czy ktoś jeszcze kojarzy je oprócz mnie?

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mała Dama - czyli American Girl po polsku

Post autor: Ashley Shell »

Z mała pomocą znalazłam ten wątek!!
Ja je dokładnie pamiętam .. dzisiaj jakoś wspomniało mi się o tych lalkach. Pamiętam również reklamę tv i te astronomiczne ceny.
Ale w tamtym czasie dla mnie te lalki były piękne, te akcesoria i kuferki! Marzyło mi się o nich :)
Szkoda, że po nich tylko pozostał mały ślad w postaci strony internetowej. Chyba, że ktoś ma taką lalkę to niech się pochwali ^^

Awatar użytkownika
Lirazel
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2014, 13:44
Kontakt:

Re: Mała Dama - czyli American Girl po polsku

Post autor: Lirazel »

Ashley Shell pisze:Z mała pomocą znalazłam ten wątek!!
Ja je dokładnie pamiętam .. dzisiaj jakoś wspomniało mi się o tych lalkach. Pamiętam również reklamę tv i te astronomiczne ceny.
Ale w tamtym czasie dla mnie te lalki były piękne, te akcesoria i kuferki! Marzyło mi się o nich :)
Szkoda, że po nich tylko pozostał mały ślad w postaci strony internetowej. Chyba, że ktoś ma taką lalkę to niech się pochwali ^^
Nie miałam pojęcia, że te lalki były reklamowane również w TV! Matko, ktoś musiał na to wyłożyć masę pieniędzy...
Jestem pewna, że lalek sprzedało się mało... a ich dorośli już właściciele mogą nawet nie wiedzieć, co posiadają.

Awatar użytkownika
goccha
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2017, 08:33
Kontakt:

Re: Mała Dama - czyli American Girl po polsku

Post autor: goccha »

znalazłam ten stary watek, szukając jakiś wiadomości o lalce, którą kupiłam.
Mam ją.
W tej chwili jest po zabiegach pielęgnacyjno-kosmetycznych, zdjęcie wstawię jak wyschnie.
Ale już tak na gorąco - ciałko miękkie w doskonałym stanie, duuuże oczy, cudownie gęste włosy.
Kupiona na naszym OLX.
Lirazel pisze:
Ashley Shell pisze:Z mała pomocą znalazłam ten wątek!!
Ja je dokładnie pamiętam .. dzisiaj jakoś wspomniało mi się o tych lalkach. Pamiętam również reklamę tv i te astronomiczne ceny.
Ale w tamtym czasie dla mnie te lalki były piękne, te akcesoria i kuferki! Marzyło mi się o nich :)
Szkoda, że po nich tylko pozostał mały ślad w postaci strony internetowej. Chyba, że ktoś ma taką lalkę to niech się pochwali ^^
Nie miałam pojęcia, że te lalki były reklamowane również w TV! Matko, ktoś musiał na to wyłożyć masę pieniędzy...
Jestem pewna, że lalek sprzedało się mało... a ich dorośli już właściciele mogą nawet nie wiedzieć, co posiadają.

Znalazłam ten post sprzed lat.
Mam tę śliczną lalkę, kupioną za grosze na OLX.
Moja to Julia, nie mam oryginalnego ubranka.
Chętnie wstawię jej obecne zdjęcie, ale nie umiem.
Gosia

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości