Blythe

Wszystko o tych azjatyckich pięknościach
Awatar użytkownika
mobe
Posty: 821
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: mobe »

ten prototyp przypomina me E.T, moim zdaniem jest okropna

Awatar użytkownika
rozella
Posty: 79
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:45
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: rozella »

Cóż Blythe to lalka dla kolekcjonerów, dla ludzi którzy potrafią dostrzec w niej coś więcej, niż ogromną głowę i drobne ciałko. Stała się lalką kultowa poprzez swój design i nikt jej tego nie odbierze. Posiada mnóstwo fan clubów na całym świecie. Nie każdy musi się zachwycać, jednak określenia typu paskudna, wstrętna nie są godne osób, które zbierają lalki. Mnie też wiele lalek nie podoba się, jednak nie potrafilabym pisać o nich w sposób nieuprzejmy, powód ? nie wszystko musi mi się podobać, co nie oznacza, że koniecznie muszę obrażać innych :hyhy:

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: nmin »

Ale napisała przecież "moim zdaniem" ;) Nikt tu nie obraża niczyjej prywatnej kolekcji, każdy może powiedzieć, że dany typ lalki mu się nie podoba. Jest ich tyle, że nie da się lubić wszystkich. Mnie Blythe podobają się bardzo, to była moja wielka fascynacja, zanim spodobały mi się Little Dal, ale jeśli ktoś uważa, że jest okropna, to niech tak uważa, przynajmniej nie wykupi mi najfajniejszych na eBay :lol:
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

Awatar użytkownika
mobe
Posty: 821
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: mobe »

Nie zauważyłam, żebym kogokolwiek obraziła. Jest różnica między opinią, że prototyp blythe jest okropny, a załóżmy, przykładowym stwierdzeniem, że ludzie, którzy są fanami blythe są idiotami. Więc proszę mi głupot nie zarzucać ;) jestem fanką dyniogłówek, a że pierwotny projekt blajtek mi się nie podoba, cóż, ich ostateczna wersja jest przyjemniejsza i to przez ten dizajn, jak napisałaś, jest kultowa, a nie prototyp. Know the difference :ok:

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Manhamana »

mobe pisze:ten prototyp przypomina me E.T, moim zdaniem jest okropna
Mi też pierwsze co przyszło do głowy to E.T.- choć E.T. wygląda zdecydowanie lepiej :rotfl:

Dobrze, że zmienili produkt finalny, który i tak na swoje czasy był zbytnio szokujący i się nie przyjął - dopiero w naszych czasach potworek z wielkim łbem i rachitycznym ciałkiem zyskał na popularności- mi podobają się jedynie artystyczne działania i produkty finalne, które potrafią w genialny sposób wykorzystać duże dysproporcje między głową i ciałkiem, a wykreowane lalki na bazie Blythe są cudowne. Lalki przed mi się nie podobają- zwłaszcza te twarzyczki na duży połysk.
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
rozella
Posty: 79
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:45
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: rozella »

Odniosłam ogólnie do wypowiedzi w tym temacie. Gdzieś "po drodze" doczytałam niezbyt miłe określenia. TO oczywiste, że mnie to osobiście nie dotyka, a jedynie dziwi ... Często punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, znam takie osoby :hyhy:

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: jewelsnake »

rozella pisze:Cóż Blythe to lalka dla kolekcjonerów
Nie bardziej niż każda inna, tak samo jak Barbie została stworzona do zabawy dla dzieci, dopiero w oczach kolekcjonerów staje się czymś innym. Kolekcjonerskie lalki (tzn, od górnie stworzone z tym przeznaczeniem, nie przeznaczone do zabawy) to np. takie FR czy Pulippy, a nie Blythe. Sama nie widzę w niej żadnej urody, ale tak samo nie widzę nic pięknego w paniach od FR, ale nigdy nie powiedziałabym nikomu, że ma brzydką lalkę, bo to kwestia gustu, każdy zbiera co lubi. Dla kogoś innego Barbie mogą być paskudne, to normalne.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
wybrana
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2012, 01:18
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: wybrana »

Wydaje mi się że Blythe jest dla osób które chcą i potrafią coś z nią zrobić. Można kupić lalkę, ubierać ją, fotografować, czesać. Ale w swoich działaniach można pójść nieco dalej i pokusić się o zmianę która może okazać się nieodwracalna. Trzeba mieć odwagę by móc ją ożywić. Nie mam zamiaru krytykować osób które tylko zbierają lalki i skupiają się na fotografowaniu. Ale każdy z nas zachwyca się kiedy widzi kawał naprawdę dobrej roboty. Wielu z nas wie ile to kosztuje cierpliwości czasu a przede wszystkim tak jak już pisałam odwagi. Dla mnie komuś może się podobać Blythe albo nie podobać ale sądzę że jeżeli ktoś coś krytykuję to znaczy że sam nie potrafi zrobić tego dobrze. Bo prawdziwy artysta nawet z "gówna" zrobi coś pięknego.
wybrana

Awatar użytkownika
buzzcocks
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2012, 23:05
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: buzzcocks »

Manhamana pisze:
mobe pisze:ten prototyp przypomina me E.T, moim zdaniem jest okropna
Mi też pierwsze co przyszło do głowy to E.T.- choć E.T. wygląda zdecydowanie lepiej :rotfl:
a ja bym bardzo chciała zobaczyć ją kompletnie wystylizowaną - koniecznie z grzywką ;) myślę, że to zrobiłoby różnicę...

no i wiadomo, gust gustem, ale 'najpierwsza' blajtka musi być warta fortunę c:

Awatar użytkownika
mobe
Posty: 821
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: mobe »

Tak! Koniecznie z grzywką, żeby zakryć te ogromniaste czółko.

Awatar użytkownika
Agszop
Posty: 122
Rejestracja: 12 mar 2013, 03:47
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Agszop »

Dziewczyny co to za cudo? Basaak? Kto sie zna? Cena 450zl ale sprzedająca nic nie pisze ze factory albo basaak
http://allegro.pl/show_item.php?item=3130268777

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Szklanooka »

Agszop pisze:Dziewczyny co to za cudo? Basaak? Kto sie zna? Cena 450zl ale sprzedająca nic nie pisze ze factory albo basaak
http://allegro.pl/show_item.php?item=3130268777
Wygląda jak jedna z "factory blythe" - jak ta link.
(Według ogólnie panującej opinii nie są to podróbki takie jak Basaak, tylko są to Blythe, których Takara nie zatwierdza do sprzedaży - lalki te są złożone części wyniesionych z fabryki i dlatego są takie tanie. - na wypadek gdyby ktoś nie wiedział)

Awatar użytkownika
Agszop
Posty: 122
Rejestracja: 12 mar 2013, 03:47
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Agszop »

No cóż, kupiłam. I tak zmienię jej buźkę bo mi sie jej usta nie podobają. Jakie kupic obitsu? Gdzie najlepiej? najtaniej? Nie znam sie na tym kompletnie bo to moja pierwsza taka lalka :)

Awatar użytkownika
Urshula
Posty: 684
Rejestracja: 27 gru 2011, 22:45
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Urshula »

obitsu najtaniej od Mimiwoo (mają konto na Ebayu i sklep online gdzie wysyłka zagraniczna jest za free)

ale dla Blythe to raczej nie obitsu a Pure Neemo od Azone (tez znajdziesz w Mimiwoo)

Awatar użytkownika
Agszop
Posty: 122
Rejestracja: 12 mar 2013, 03:47
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Agszop »

Urshula pisze:obitsu najtaniej od Mimiwoo (mają konto na Ebayu i sklep online gdzie wysyłka zagraniczna jest za free)

ale dla Blythe to raczej nie obitsu a Pure Neemo od Azone (tez znajdziesz w Mimiwoo)

Bardzo Ci dziękuję :) ciagle sie uczę :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości