Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: kenereri »

Ktoś, kto chce kupić lalkę NRFB raczej wie od czego to skrót, a zdjęcia pokazują prawdziwy stan lalki. Ludzie chwytają się takich tagów, żeby wypozycjonować ogłoszenie. To tylko tytuł aukcji, w samej treści nie mam nic o tym, że nie była wyciągana z pudełka, wręcz przeciwnie. Ogłoszenie jest sprytnym naciąganiem faktów (stan lalki, wprowadzający w błąd opis aukcji). W gruncie rzeczy sprzedający sam sobie przeczy. Chyba jestem jakaś mało wrażliwa, bo przy takich kryteriach mogłabym wrzucić tu co drugie ogłoszenie. Co innego, gdyby na aukcji zdjęć nie było. Albo było zdjęcie promocyjne, albo lalki w pudełku. Nie, żebym to popierała i nie żeby mi się podobał taki stan rzeczy.

A co w sytuacji, gdy ktoś sprzedaje starą Sindy, a napisze w aukcji "Oryginalna lalka Barbie Sindy"? Bardziej martwią mnie ogłoszenia, w których przedmiot jest zachwalany, jaki to stan nie jest super i trzeba zdjęcie powiększać, żeby dojrzeć plamy na ubraniu, albo marker na nosie. A jest tego plaga.

Albo w opisie "stan jak na zdjęciu". Przy takich ogłoszeniach trzeba być szczególnie ostrożnym.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: barbusia77 »

Przed zakupem lalki często pytam czy ma ubytki we włosach. Nie cierpię gdy ludzie piszą ze nie ma a po zakupie jednak okazuje się ze są :facepalm: Kiedy zgłaszam problem czytam w odpowiedzi ze sprzedająca nie zauważyła :face:
<3

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Soihime »

kenereri pisze:
16 maja 2023, 15:55

A co w sytuacji, gdy ktoś sprzedaje starą Sindy, a napisze w aukcji "Oryginalna lalka Barbie Sindy"?

Wtedy wystarczy, że napisze, że "lalka W TYPIE BARBIE". Inaczej to dla mnie wprowadzanie w błąd.

Awatar użytkownika
mobe
Posty: 821
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: mobe »

Omatko "stan jak na zdjęciu" to jest mój zapalacz. Pół biedy kiedy jest to trup i ktoś o tym pisze, że trupek, widać że włosów nie ma itd, ale jak z pozoru wygląda normalnie, a potem no właśnie, jak Barbusia pisała widzisz ubytki we włosach...

Co do aukcji to się uśmiałam z NRFB bo od razu skojarzyło mi się z tymi chińskimi ogłoszeniami z ali tłumaczonymi na polski, gdzie jest wrzuconych dużo dziwnych słów nie mających ani sensu ani nawiązania do produktu, jak jakieś barbiopodobne klony z tagami TIKTOK MARZENIE DZIECKO KONEWKA BŁYSZCZĄCY, myślę, że w podobny sposób w tym ogłoszeniu pani Mama mogłaby wpisać inspirując się ogłoszeniami innych użytkowników olx, a jednocześnie jak się wejdzie w jej profil to widać, że wie, jakie lalki sprzedaje.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: barbusia77 »

Panią Mame z olx znam osobiście i jeśli w tytule jest napis NRFB to pewnie przez Jej roztargnienie się pojawil gdyż ta osoba jest w temacie lalek bardzo obeznana. i na 100% nie jest oszustką. Poznaliśmy się na olx i spotkałyśmy w realu. Od tamtej pory mamy ze sobą kontakt. Mogę Ja poprosić aby zmieniła tytuł ogłoszenia :)

Już napisałam. Jak się okazało Mama nie wiedziała co oznacza skrót NRFB. Poprostu przepisała z netu. Nie chciała nikogo wprowadzić w błąd. Zreszta w opisie jest faktyczny stan lalki.
<3

Suzy
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2023, 14:39
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Suzy »

Otóż moje drogie Panie,ktoś może nie wiedzieć co oznacza skrót NRFB.Zamiast kogoś krytykować i wypisywać bzdury na ten temat to lepiej milczeć niż kogoś oskarżać że ktoś chce kogoś oszukać.Skoro wiecie co oznacza ten skrót,to wiecie też na czym stoicie!!!Mam na myśli że lalka nie jest nowa w pudełku!

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Kamelia »

Suzy pisze:
19 maja 2023, 15:42
Otóż moje drogie Panie,ktoś może nie wiedzieć co oznacza skrót NRFB.Zamiast kogoś krytykować i wypisywać bzdury na ten temat to lepiej milczeć niż kogoś oskarżać że ktoś chce kogoś oszukać.Skoro wiecie co oznacza ten skrót,to wiecie też na czym stoicie!!!Mam na myśli że lalka nie jest nowa w pudełku!
Nie do końca. Jak nie wiem, co oznacza dane słowo lub skrót, to albo go nie używam, albo sprawdzam w wyszukiwarce jego znaczenie. Skoro ktoś potrafi skorzystać z olx, to zakładam, że wyszukiwarka Googla też nie jest dla niego czarną magią.

Intencjonalne czy nie - jest to wprowadzenie w błąd.

Suzy
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2023, 14:39
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Suzy »

Trzeba być osoba troszkę bardziej inteligentna aby tego kogoś zrozumieć a nie pisać że chce kogoś oszukać.Wszystkie skróty zna Pani jakie są?

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Kamelia »

Przecież właśnie wyżej napisałam, że jak nie znam, to sprawdzam. A jak nie znam, to nie używam jeśli nie mam pewności, żeby kogoś nie wprowadzić w błąd... :facepalm:

A później dodałam, że nawet jeśli nieświadomie, to jest to wprowadzanie w błąd i kropka.

Wypadałoby czytać ze zrozumieniem i wyrażać się nieco bardziej kulturalnie.

Suzy
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2023, 14:39
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Suzy »

Nie ma ludzi idealnych i tak domyślnych jak Pani!Znam tą Panią,kupowałam od niej już niejedną lalkę i zawsze jestem Mega Zadowolona!Kobieta jest naprawdę uczciwa,zresztą wystarczy spojrzeć na jej opinię na Olx.Jeśli lalka ma jakieś wady zawsze ale to zawsze ma to opisane w ogłoszeniu i niczego nie ukrywa!Wręcz nawet pisze sama że może wysłać dodatkowe zdjęcia lalki z bliska żeby nie było nieporozumień.Kazdy człowiek popełnia błędy i trzeba być bardziej tolerancyjnym wobec siebie i wobec drugiego człowieka.Wystarczylo aby napisać do tej Pani aby naniosła poprawki,po prostu zachować się jak cywilizowany człowiek,na pewno by to zrozumiala,a nie pisać głupstwa od razu na forum że chce kogoś oszukać!Przyznam szczerze że dziecko potrafi się lepiej zachować niż osoba dorosła.Niech Pani zrobi swój własny rachunek sumienia i przypomni sobie ile razy popełniła błąd,może to pomoże podnieść swoją wartość.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Kamelia »

Nikt tu nie atakuje tej pani - piszemy co nas ogólnie boli w nieprawidłowych opisach ogłoszeń sprzedażowych. Zresztą sprawa została wyjaśniona, barbusia77 napisała do sprzedającej, a ta pani zmieniła opis i cześć pieśni.

Ja się zastanawiam skąd taki atak na mnie, bo ani razu nie napisałam, że owa sprzedająca jest oszustką. W ogóle nie wypowiedziałam się w jej temacie. Piszę ogólnie, że to nagminne i irytujące, że ludzie używają nieprawidłowych opisów i często być może nieświadomie wprowadzają kupujących w błąd. A wynika to z tego, że nie sprawdzają znaczenia słów/skrótów. Nikomu nie powiedziałam nic przykrego, za to jestem atakowana.

Suzy
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2023, 14:39
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Suzy »

Nie chciałam nikogo w jakikolwiek sposób obrazić tylko wyraziłam swoją opinię na ten temat.Napisalam do Pani ponieważ otrzymałam odp.i tak to się wszystko potoczyło.Ma Pani rację,nie ma co dalej tego ciągnąć bo to jest dziecinada,są ważniejsze sprawy w życiu.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: KiciaKocia »

Kamelia pisze:
20 maja 2023, 10:43
Ja się zastanawiam skąd taki atak na mnie, bo ani razu nie napisałam, że owa sprzedająca jest oszustką.
Bo odpisałaś na pierwszego posta Suzy, więc skupiło się na tobie.

W ogóle czemu mam wrażenie, że Suzy to tamta sprzedająca? Może, nie wiem, bądźmy dorośli i napiszmy po prostu "Nie podoba mi się, że mnie oczerniacie" zamiast udawać kogoś innego.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Suzy
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2023, 14:39
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Suzy »

Niestety nie jestem tą sprzedającą ale napiszę do niej żeby tu zajrzała.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Kamelia »

KiciaKocia pisze:
20 maja 2023, 12:34
Bo odpisałaś na pierwszego posta Suzy, więc skupiło się na tobie.

W ogóle czemu mam wrażenie, że Suzy to tamta sprzedająca? Może, nie wiem, bądźmy dorośli i napiszmy po prostu "Nie podoba mi się, że mnie oczerniacie" zamiast udawać kogoś innego.
Tak, pewnie dlatego.

Na początku też o tym pomyślałam, ale później doszłam do wniosku, że to nie jest jednak ta sama osoba - barbusia77 napisała przecież, że wszystko zostało bez problemu wyjaśnione.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości