Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Only NM »

Dzięki Szklanooka :-) Dla mnie ta maszyna to dosłownie skarb, a to co napisałaś utwierdziło mnie w tym jeszcze bardziej. Trochę boje się ją odpalić - nigdy nie miałam maszyny, i pomimo instrukcji boje się że coś się stanie. Jak spróbuję to zdam raport o wrażeniach :-)
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

albi
Posty: 52
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:23
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: albi »

Ja mam dwie maszyny do szycia jedna to zwykła,podłączana do prądu a druga to Singer z lat 70 dziewiętnastego wiek. Ta elektryczna szyje wstecz,obrabia dziurki,ma ścieg zygzakowy i prosto się ją nawleka.Mam ją dłużej niż rok a tylko 2 razy złamała mi się igła.Zawsze marzyłem o maszynie Singera,takiej malowanej w złote napisy,uruchamianej pedałem z czarnym kołem zamachowym.Kupno jej to był błąd,staroć ciągle zrywa nici i oczkuje,na razie stoi jako ozdoba mojego pokoiku który jest już dostatecznie zagracony.Polecam elektryczną maszynę,szczególnie jak się ktoś dopiero wprawia.

niemiłamonika
Posty: 643
Rejestracja: 26 lut 2014, 19:10
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: niemiłamonika »

Też mam 2 maszyny... obie to Łuczniki. Jedna to Łucznik walizkowy.Silnik mi się w niej spalił, nie polubiłam szycia na niej więc leży i czeka aż przemyślę czy ją wywalić czy reaktywować.
Druga jest taka na rzemień i pedał.Uwielbiam ją!Uszyje mi wszystko prawie.Na niej szyję ubranka dla MH.

Awatar użytkownika
Dia
Posty: 278
Rejestracja: 23 lis 2013, 21:32
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Dia »

http://allegro.pl/clatronic-europastyle ... 42187.html
Ktoś coś słyszał o tej maszynie? Ryzykować? ;-;

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Szklanooka »

Dia, nie słyszałam i dlatego odradzam. Nie kupowałabym sprzętu na temat którego nie można naleźć żadnych opinii. Moim zdaniem nie da się kupić porządnej nowej maszyny za mniej niż 260-300 zł, szkoda wyrzucać pieniądze na atrapę. Oczywiście to tylko moje zdanie. Polecam ten wpis: "Dobre i tanie maszyny do szycia dla początkujących".

albi
Posty: 52
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:23
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: albi »

Dia !
Niech cie wszyscy święci bronią przed zakupem tej maszyny!

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Ner »

Tuż przed świętami był wysyp Silvercrestów w Lidlu, więc jest szansa, że jeszcze ktoś znajdzie. Sama mam maszynę tej firmy (wcześniejszy model) i ogólnie jestem zadowolona. Jedyne przykre niespodzianki, jakie mnie z nią spotkały, były wynikiem moich błędów :D Opinie o nich też są dobre, ponoć po dokupieniu specjalnych igieł szyje nawet skórę. Proszę się nie sugerować tym, że dla lalek szyję ciągle ręcznie, bo jest to kwestia mojego przyzwyczajenia (i licznych faili w ostatniej serii wykrojów - za mały margines na szew).

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1903
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: barbusia77 »

xD xD
Dia pisze:http://allegro.pl/clatronic-europastyle ... 42187.html
Ktoś coś słyszał o tej maszynie? Ryzykować? ;-;
Prosta w obsłudze,stopka uniwersalna. Ja bym kupiła jak bym nie miała :] szyje,endluje,dziurki i guziki tez przyszyje. Nie rozumiem nad czym się zastanawiasz?? 26 osób kupilo :>
Szklanooka mam koleżankę zawodową krawcowa która twierdzi ze najlepszą jest najprostsza maszyna a nie ta droga bo to niepotrzebnie wyrzucone pieniądze na dodatki których praktycznie się nie używa. Doradziła mi kupno używanego Łucznika z lat 70-tych. I jestem zadowolona :rolleyes:
<3

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Szklanooka »

barbusia77 pisze: Szklanooka mam koleżankę zawodową krawcowa która twierdzi ze najlepszą jest najprostsza maszyna a nie ta droga bo to niepotrzebnie wyrzucone pieniądze na dodatki których praktycznie się nie używa. Doradziła mi kupno używanego Łucznika z lat 70-tych. I jestem zadowolona :rolleyes:
Popieram, sama uczyłam się i wiele lat szyłam na starym Łuczniku i mój nowy Silvercrest za 300 zł nawet się do niego nie umywa, pisałam już o tym w tym wątku - ale w latach swojej świetności ten Łucznik kosztował bardzo dużo. Mówiłam o cenie nowych sprzętów dostępnych w sklepach, bo do takiej maszyny Dia podała link i moim zdaniem nie warto wydawać na coś takiego pieniędzy.

Awatar użytkownika
lijevne
Posty: 54
Rejestracja: 09 cze 2012, 19:04
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: lijevne »

Tak tanie maszyny bardzo często mają niektóre części w środku plastikowe lub bardzo słabej jakości, przez co bardzo szybko się psują.

Tekcia55
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2013, 18:00
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Tekcia55 »

Obrazek
Ot taka ciekawostka :D Od dluższego czasu rozgryzam jak działa ta maszyna, bo nie mam żadnej instrukcji :)

Obrazek

niemiłamonika
Posty: 643
Rejestracja: 26 lut 2014, 19:10
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: niemiłamonika »

Mam podobną, czego dokładnie nie wiesz?Ma zamontowany silnik? kabel na prąd? Jesli nie,powinna mieszkac w skrzyni, meblu.U dołu wtedy jest płaski pedał z dyzym kołem napędowym pod które podczepia się rzemień który masz po prawo.Mam podobną maszynę i ją kocham.Kiedyś próbowałam zwykłe elektryczne i nie pokochałyśmy się.

Tekcia55
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2013, 18:00
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Tekcia55 »

Ma domontowany silniczek połączony z kołem kawałkiem skóry i dodatkowy pedał. Jestem ciekawa, jak powinna iść górna nitka (mam swoją teorię, ale nie wiem, czy prawidłową) i jak regulować naciąg dolnej :) I jeszcze dlaczego nitka z jednej strony czasami robi takie "buły", to znaczy nie przylega do materiału i się zwija? Z góry dziękuję :)

niemiłamonika
Posty: 643
Rejestracja: 26 lut 2014, 19:10
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: niemiłamonika »

Obrazek
Mam nadzieję że jasno pomalowane :) Na dole masz szpulkę z bębenkiem.Jest tam śrubka która dociska blaszkę pod którą idzie nitka.Przykręcisz śrubkę nitka będzie mocniej naprężona.

Tekcia55
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2013, 18:00
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Tekcia55 »

Dziękuję :) Bardzo pomocne, może bardziej się dogadam z maszyną :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości