Wzory na druty na ubranka dla lalek

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: Fleur »

Chciałabym zapytać, ilu z nas robi ubranka dla lalek na drutach? Pytam dlatego, że mam pomysł na mały projekcik. Otóż mam całe mnóstwo wzorów po angielsku, a mam zamiar spróbować przetłumaczyć jeden lub dwa na język polski, dla własnej satysfakcji, ale też żeby podzielić się z innymi. Czy ktoś byłby zainteresowany takimi wzorami? Jeżeli tak, to wrzucę kilka przykładowych fotek ubranek. :]

Awatar użytkownika
MilenaKarolina
Posty: 50
Rejestracja: 29 gru 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: MilenaKarolina »

Zdarza mi się drutować dla lalek. Ostatnio sweterki na cieniutkich drucikach. Jak skończę to się pochwalę.

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: dollbby »

pomysł świetny! choć jak dla mnie by sie jakiś mocno uczący tutorial przydał, bo na drutach to nic nie umie xD Narazie ogarniam szydełko ;)

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: Fleur »

Milena, fajnie będzie zobaczyć Twoje wyroby. Ja też zamierzam kupić takie cieniutkie druty, bo na nich wszystko o niebo lepiej wygląda!
Dollbby, jak się nauczysz na drutach to na pewno skorzystasz! :]

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: privace »

Drutuję czasem z mizernym najczęściej skutkiem- gdyż najczęściej wszystko co "tworzę" powstaje samo, w trakcie zmieniam całą koncepcję. O ile znam ściegi, to dokładnych opisów wykonania całości jakiegoś stroju nie znajduję za wiele. Chętnie zobaczę i skorzystam:)

Awatar użytkownika
Bomba
Posty: 180
Rejestracja: 29 gru 2011, 22:09
Lokalizacja: Myślęcinek (koło Bydgoszczy)
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: Bomba »

dollbby pisze:pomysł świetny! choć jak dla mnie by sie jakiś mocno uczący tutorial przydał, bo na drutach to nic nie umie xD Narazie ogarniam szydełko ;)
Zgadzam sie z Dollbby. Dla mnie druty to czarna magia.
We're all full of lies

http://szalenstwakamy.blogspot.com/ <--- blog lalkowy
http://fotomaniabomba.blogspot.com/ <--- blog nielalkowy, fotograficzny

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: Fleur »

A dla mnie szydełko to magia, umiem robić tylko łańcuszek! Niestety Babcia zachorowała, zanim udało mi się szydełkowania od niej nauczyć. Jak ktoś umie na szydełku, to drutów łatwo się nauczyć i odwrotnie :)

Awatar użytkownika
drutefka
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:37
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: drutefka »

Ja robię na drutach :) Wzory są dla mnie raczej inspiracją i rzadko zdarza mi się zrobić coś według wzoru "od deski do deski" ;)

Awatar użytkownika
Zbieraczka-Lalek
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:45
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: Zbieraczka-Lalek »

Ja tak samo jak drutefka, wzór to inspiracja, a wszystko podczas dziergania samo wychodzi. Czasami niestety też nie !

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: Lacrima »

Ja też bym chciała. Dla mnie druty to czarna magia i wiecznie gubię oczka, za to mam w domu drutującą mamę o świetnej technice i zerowej kreatywności, więc wzory to dobry sposób by ją wykorzystać :D.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Honorata
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: Honorata »

Ja również byłabym zainteresowana. Choć muszę od razu przyznać - bez wzoru ani rusz, potrzebuję go jak powietrza, a i tak wychodzi różnie :D

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Re: Wzory na druty na ubranka dla lalek

Post autor: elianka »

Ja tak jak drutefka. Zresztą, wszystko robię na okrągło bez zszywania, więc nawet w makro-skali ciężko mi korzystać ze wzorów. Przy robieniu dla lalek świetnie sprawdza sie technika magic loop, bo można zrobić nawet rękawek bez szwu :) Super się toto układa. Specjalnie dla laleczek kupiłam sobie drutki nr 2 ( jak patyczki do szaszłyków :D)
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość