Odpowiednik rozpuszczalnika do kleju Goo Gone dostepny w Polsce?

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
bluebee
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2020, 20:58
Kontakt:

Odpowiednik rozpuszczalnika do kleju Goo Gone dostepny w Polsce?

Post autor: bluebee »

Dowiedzialam sie ostatnio, ze Goo Gone jest najlepszym rozwiazaniem na wycieki kleju, ale Amazon nie wysyla go do Polski. Czy znacie jakis inny rozpuszczalnik, ktory nie uszkodzi glowek winylowych, wlosow ani makijazu a usunie nadmiar kleju? Moje MH placza o interwencje.


Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Odpowiednik rozpuszczalnika do kleju Goo Gone dostepny w Polsce?

Post autor: kenereri »

Najlepsza rzecz na klej. Tania i nie śmierdzi jak terpentyna. Odplamiacz w proszku + ciepła woda, może być gorąca, jeżeli zniosą to włosy lalki. Ważne, żeby odplamiacz był na bazie wodorotlenku sodu (oxy) o ile się nie mylę. Może być to różowy Vanish, ale dużo tańszy jest fioletowy z Biedronki i działa tak samo. Tak naprawdę sprawdzi się jakakolwiek firma. Do miseczki/kubka łyżka odplamiacza, dolać wodę, wymieszać, włożyć w to głowę lalki, potrzymać godzinkę i w razie potrzeby powtórzyć. U mnie niektóre Monstery potrzebowały 2-3 powtórzeń, ale włosy mają teraz jak nowe.

Ten sposób uratował mi kilka lalek. Jak dla mnie jest najlepszy.

Inny sposób, to zamoczenie głowy w terpentynie (taki rozpuszczalnik, dostępny w sklepach plastycznych). Działa, ale mam wrażenie, że nie tak dobrze jak oxy. W dodatku ciężko usunąć smród terpentyny z włosów lalki. Jedną pannę po takim zabiegu myłam w płynie do naczyń na zmianę z szamponem i odżywką jakieś pięć razy. I przy terpentynie uważałabym, żeby jednak nie pocierać o makijaż lalki.

Ale oxy to jest życie. I nie trzeba żadnych Goo Gonów za miliony monet.

Edit:
Ktoś jeszcze kiedyś gdzieś polecał odtłuszczacz do kuchni w sprayu z Rossmana, Starwax. U mnie nie zrobił kompletnie nic.

sfinksantyczny
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2023, 00:39
Kontakt:

Co na klej zamiast goo gone (alternatywa)

Post autor: sfinksantyczny »

tak jak w temacie jaki inny środek pomoże na wyciek kleju z głowy? Permanentnie? Głowa została pozbawiona włosów ponieważ ma zaplanowany reroot ale chcę się pozbyć resztek kleju z wnętrza głowy.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Co na klej zamiast goo gone (alternatywa)

Post autor: Miranda »

sfinksantyczny pisze:
05 gru 2023, 00:42
tak jak w temacie jaki inny środek pomoże na wyciek kleju z głowy? Permanentnie? Głowa została pozbawiona włosów ponieważ ma zaplanowany reroot ale chcę się pozbyć resztek kleju z wnętrza głowy.
Przeniosłam do wcześniejszego tematu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości