Flokowanie

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!

Awatar użytkownika
Ania_DollSecondHand
Posty: 1398
Rejestracja: 14 sty 2012, 22:48
Kontakt:

Re: Flokowanie

Post autor: Ania_DollSecondHand »

Znowu mój flokowy spam :) Tym razem coś ciut ambitniejszego - po bokach głowy dałam flok, a na środku zwykły reroot:
Obrazek
Więcej we wpisie: https://dollsecondhand.wordpress.com/20 ... roszpunka/


Awatar użytkownika
Ania I.
Posty: 182
Rejestracja: 31 mar 2015, 21:45
Kontakt:

Re: Flokowanie

Post autor: Ania I. »

Wyszło fantastycznie, dollbby! ^^ Gdybym nie wiedziała że, to "ręczna robótka", pomyślałabym, że to prosto z pudełka oryginał! :slinka:

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Flokowanie

Post autor: Neytiri »

Super pomysły i zastosowanie flocka! Zainspirowaliście mnie, no i fajnie się zgraliście w czasie ;D
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Nagualini
Posty: 113
Rejestracja: 10 lut 2016, 02:56
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Flokowanie

Post autor: Nagualini »

Tak się zastanawiam - czy ktoś z Was próbował może łączyć w jednej fryzurze dwa kolory floka? Gdybym chciała np. zrobić realistycznie lalka - siwiejącego bruneta, to jak się za to zabrać? Zmieszać dwa rodzaje pyłu i tym flokować (ale wiadomo, że siwizna nie rozkłada się tak równomiernie), czy może osobno sypać flokiem czarnym, a osobno szarym (tylko czy to by nie zaowocowało cielakiem na głowie)?

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Flokowanie

Post autor: Neytiri »

Ryzyk-fizyk, nigdy jeszcze nie próbowałam mieszać kolorów flocka, ale sądzę, że najlepiej zmieszać pyłki przed posypaniem. Wówczas mieszanka będzie w miarę jednorodna i nie wyjdą łaciate plamy. Jednak przy takiej metodzie siwienie będzie równomierne na całej głowie, chcąc zrobić przejście albo wyodrębnić tylko jeden obszar siwienia, to mogą wyjść łaciate plamy.
W każdym razie powodzenia, daj znać i pochwal się gdy efekty będą widoczne :)
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Nagualini
Posty: 113
Rejestracja: 10 lut 2016, 02:56
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Flokowanie

Post autor: Nagualini »

Dzięki, też miałam poczucie, że lepiej wymieszać przed. Może spróbuję zrobić dwie (albo i trzy) mieszanki w różnych proporcjach, wtedy przejście powinno być płynniejsze. Efektami się pochwalę, o ile nie będą jakieś koszmarne :D.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Flokowanie

Post autor: reiha »

Tutorial, który kiedyś widziałam polecał zrobić więcej niż jedną warstwę. Może jakby zrobić łaciatą spodnią warstwę, a kolejną wymieszaną, to może wyglądałoby bardziej jak gradient? :mysli: Chyba, że robisz to na malutkiej figurce, wtedy dwie warstwy to będzie za dużo :/ Najlepiej przetestować na jakieś zabawce, której nie szkoda wyrzucić.

Awatar użytkownika
Nagualini
Posty: 113
Rejestracja: 10 lut 2016, 02:56
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Flokowanie

Post autor: Nagualini »

Głowy mam rozmiaru mniej więcej kenowego, w dodatku z wmoldowanymi włosami - warstw bym chyba nie ryzykowała. Ale może najpierw podmaluję łeb? Bo chyba spod flokowania czasem coś prześwituje?
Floka będę kłaść na Tacky Glue (imo najprzyjaźniejszy klej wodny ever), więc jak już coś bardzo spaprzę, powinno dać się zmyć/odskrobać. Poza tym zacznę od lalka o jasnych włosach, mieszając ciemny blond z popielatym - ewentualne łaty powinny być mniej widoczne niż u siwiejącego bruneta. Taką mam przynajmniej nadzieję ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości