Demoniczne zabawki znowu atakują

Gdzie, co i jak- czyli dzielimy się adresami ciekawych stron o tematyce lalkowej.
Awatar użytkownika
Madelaine
Posty: 556
Rejestracja: 23 cze 2012, 20:03
Lokalizacja: Olsztyn i okolice
Kontakt:

Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Madelaine »

Artykuł z Wyborczej, rzecz jasna :)

http://wyborcza.pl/1,75478,14820831,Kat ... niaja.html
Kolejne na czarnej liście są popularne wśród dziewczynek lalki z serii Monster High, inspirowane postaciami potworów i fantastyką grozy. Ksiądz Kostrzewa umieszcza je obok "szczególnie kontrowersyjnych książek Siostry Wampirki i sagi Zmierzch".

(...)

"Szczególnie mocno promuje się dziś nekro-estetykę. Dla wrażliwości dziecka to jest po prostu ruina. Takie dziecko nigdy nie wykształci w sobie zdolności tworzenia przestrzeni piękna i harmonii, bo świat współczesnych bajek to świat ciemności, zniszczenia, śmierci i chaosu. Jak ktoś kiedyś słusznie powiedział: z brzydkich zabawek wyrosną brzydkie dzieci" - dodaje.
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
---
http://drugiezyciemad.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Magalita »

"Postaci Monster High, jako wampirzyce, lubią pić krew. Pomysł, by zainteresować małe dzieci upodobaniami wampirów jest fatalny, biorąc pod uwagę, że dziecko potrafi w pełni identyfikować swoje pragnienia z pragnieniami ulubionej postaci z bajki. Skutek: otrzymuję regularnie maile od nauczycieli i rodziców, którzy z niepokojem słyszą od swoich pociech uwagi typu: "ja chcę mieć kły, abym mogła zabijać i gryźć jak Monster High", "chciałabym napić się ludzkiej krwi, bo Monster High tak robią""
No przecież Draculaura mdleje na widok krwi... :D
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

Awatar użytkownika
Madelaine
Posty: 556
Rejestracja: 23 cze 2012, 20:03
Lokalizacja: Olsztyn i okolice
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Madelaine »

Madelaine pisze:Takie dziecko nigdy nie wykształci w sobie zdolności tworzenia przestrzeni piękna i harmonii, bo świat współczesnych bajek to świat ciemności, zniszczenia, śmierci i chaosu.
Siostry Kopciuszka obcinały sobie palce i pięty, a podczas ślubu Kopciuszka z księciem siedzące na ramionach pary młodej gołąbki wykłuwały tymże siostrom oczy. Sama słodycz normalnie :D

Chyba niektórym bajki kojarzą się tylko z przelukrowanymi kreskówkami Disneya...
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
---
http://drugiezyciemad.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 593
Rejestracja: 06 mar 2013, 11:24
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Lukrecja »

Magalita pisze:No przecież Draculaura mdleje na widok krwi... :D
To niezbicie dowodzi, że te niby "regularne maile od zaniepokojonych rodziców" powstały w wyobraźni księdza Kostrzewy xD

A na poważnie to bardzo niepokoi mnie ten fragment wypowiedzi księdza cyt. "Postaci ze świata koszmarów i horrorów - zombie czy wampiry - przedstawia się w sposób atrakcyjny dla dzieci, a dodatkowo bohaterki Monster High ubierają się i zachowują co najmniej w rozerotyzowany sposób. Dziecko oczywiście tego tak nie odbiera. Ale chce się ubierać i zachowywać jak postać z ulubionej bajki. Dochodzi do sytuacji, że nastolatki, ale i młodsze dziewczynki, zaczynają poruszać się, mówić czy ubierać na wzór nekro-wampów czy prostytutek."

Czyżby kolejna próba usprawiedliwiania pedofilii? Po ostatnich akcjach uważam, że egzorcyzmy przydały by się co poniektórym księżom :/

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Magalita »

jak tak sobie siedzę i czytam te komentarze pod tym artykułem to stwierdzam, że to jest kolejny artykuł pogrążający księży. I tak wiara zanika coraz bardziej a takimi rzeczami strzelają sobie tylko w stopę... jestem wierząca ale księża chyba sobie coś myknęli w pewnym momencie...

-- 22 paź 2013, o 11:21 --
Lukrecja pisze:
Magalita pisze:No przecież Draculaura mdleje na widok krwi... :D
To niezbicie dowodzi, że te niby "regularne maile od zaniepokojonych rodziców" powstały w wyobraźni księdza Kostrzewy xD

A na poważnie to bardzo niepokoi mnie ten fragment wypowiedzi księdza cyt. "Postaci ze świata koszmarów i horrorów - zombie czy wampiry - przedstawia się w sposób atrakcyjny dla dzieci, a dodatkowo bohaterki Monster High ubierają się i zachowują co najmniej w rozerotyzowany sposób. Dziecko oczywiście tego tak nie odbiera. Ale chce się ubierać i zachowywać jak postać z ulubionej bajki. Dochodzi do sytuacji, że nastolatki, ale i młodsze dziewczynki, zaczynają poruszać się, mówić czy ubierać na wzór nekro-wampów czy prostytutek."

Czyżby kolejna próba usprawiedliwiania pedofilii? Po ostatnich akcjach uważam, że egzorcyzmy przydały by się co poniektórym księżom :/
Zgadzam się!!!
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1983
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: KiciaKocia »

Magalita pisze:
"Postaci Monster High, jako wampirzyce, lubią pić krew. Pomysł, by zainteresować małe dzieci upodobaniami wampirów jest fatalny, biorąc pod uwagę, że dziecko potrafi w pełni identyfikować swoje pragnienia z pragnieniami ulubionej postaci z bajki. Skutek: otrzymuję regularnie maile od nauczycieli i rodziców, którzy z niepokojem słyszą od swoich pociech uwagi typu: "ja chcę mieć kły, abym mogła zabijać i gryźć jak Monster High", "chciałabym napić się ludzkiej krwi, bo Monster High tak robią""
No przecież Draculaura mdleje na widok krwi... :D
O, Jeżu! Wymagasz od nich, żeby obejrzeli monsterkową kreskówkę? Taki szatanizm i makabrę i zboczeństwo w czystej postaci? No wai!
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Mad-Telepath »

Moi znajomi byli niedawno na grzybobraniu w okolicach Chojnic, mieszkali w gospodarstwie agroturystycznym. Ze zdumieniem wysłuchali relacji gospodyni o egzorcyzmach, prowadzonych przez jakiegoś objazdowego specjalistę od wypędzania demonów. Egzorcysta uczynił z tego widowisko, które można było obejrzeć po zakupieniu biletu za 50 zł. Kościół powinien sie przyjrzeć takim praktykom, zamiast podnosić larum o zabawki.
Nie mówiąc już o tym, że rzekomi egzorcyści nie mieliby pola do popisu, gdyby nie straszono ludzi czającymi się na każdym kroku demonami.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Pat
Posty: 727
Rejestracja: 09 kwie 2012, 09:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Pat »

Ech... No bez przesady, dzieci też nie są głupie. Odkąd pamiętam (czyli jakoś jak miałem 5-6 lat) oglądałem seriale o wampirach, duchach i tym podobnym. Czy wyrosłem na "nekro-prostytukę"? Nie :P
A tego co mówi kościół nie słucham/czytam bo zwyczajnie mam to gdzieś.
Dolls... Dolls everywhere...

Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 593
Rejestracja: 06 mar 2013, 11:24
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Lukrecja »

Mad-Telepath pisze:Moi znajomi byli niedawno na grzybobraniu w okolicach Chojnic, mieszkali w gospodarstwie agroturystycznym. Ze zdumieniem wysłuchali relacji gospodyni o egzorcyzmach, prowadzonych przez jakiegoś objazdowego specjalistę od wypędzania demonów. Egzorcysta uczynił z tego widowisko, które można było obejrzeć po zakupieniu biletu za 50 zł. Kościół powinien sie przyjrzeć takim praktykom, zamiast podnosić larum o zabawki.
Nie mówiąc już o tym, że rzekomi egzorcyści nie mieliby pola do popisu, gdyby nie straszono ludzi czającymi się na każdym kroku demonami.
To jest ostatni częsta praktyka, wspierana i promowana właśnie przez Kościół. Księża egzorcyści wyrastają jak grzyby po deszczu w każdej parafii. A co jakiś artykuł w prasie, to zaraz ksiądz nawołuje do egzorcyzmów i to niestety często te egzorcyzmy mają być odprawiane nad dziećmi :/
Tak sobie myślę, czyżby to była marketingowa odpowiedź Kościoła na popularną ostatnio "Sagę Zmierzch" i tym podobne produkcje :hihi:
Czy też rozpoczął się proces cofania do XVIII wieku, wszak historia kołem się toczy :zly:

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Mono »

Saga Zmierzch na zakazanej liście? No nie, a przecież Edward tak bardzo chciał zaczekać z seksem aż do ślubu... Nie docenili poświęcenia :zalamka:




:hihi:
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Annorelka »

A jak ja byłam w podstawówce to pani katechetka mi powiedziała, że nie powinnam oglądać/czytać serii o wróżkach i czarodziejkach, bo one nie istnieją i przedstawia się w tych historiach świat jako zbyt kolorowy i wyidealizowany... :P I tak źle i tak niedobrze...
Ale to jedyna osoba, którą osobiście znam i która wygłasza tak rygorystyczne poglądy. Czy inni nauczyciele religii czy księża z którymi się spotkałam nie widzieli w takich rzeczach nic złego. Jestem osobą wierzącą i jednocześnie lubię historie z elementami fantasy. Przecież to tylko fikcja! :P Myślę, że każdy rozsądny ksiądz czy katecheta by miał podobne zdanie, ale pewnie z nimi nie robi się wywiadów, bo by nie było sensacji. :P

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: LuLu »

Madelaine pisze:
Madelaine pisze:Takie dziecko nigdy nie wykształci w sobie zdolności tworzenia przestrzeni piękna i harmonii, bo świat współczesnych bajek to świat ciemności, zniszczenia, śmierci i chaosu.
Siostry Kopciuszka obcinały sobie palce i pięty, a podczas ślubu Kopciuszka z księciem siedzące na ramionach pary młodej gołąbki wykłuwały tymże siostrom oczy. Sama słodycz normalnie :D

Chyba niektórym bajki kojarzą się tylko z przelukrowanymi kreskówkami Disneya...
Dodatkowo macocha musiała tańczyć w rozgrzanych do czerwoności pantofelkach póki nie umarła.
Śpiąca natomiast została zgwałcona przez księcia i urodziła mu przez sen trójkę dzieci. A Piotruś pan zabił Zagubionych chłopców kiedy dorośli ;)
Postaci ze świata koszmarów i horrorów przedstawia się w sposób atrakcyjny dla dzieci. W efekcie nastolatki i młodsze dziewczynki zaczynają się poruszać, mówić i ubierać na wzór nekrowampów czy prostytutek (...)
Od kiedy prostytutki są postaciami z horrorów? Czyżby coś mi umknęło?
Z brzydkich zabawek wyrosną brzydkie dzieci
Wiem, że nie o to tutaj chodzi, ale zabrzmiało to dla mnie tak, ze pomyślałam: "W takim razie dzieci wychowane na lalkach pochodzenia 'Sklep z chińszczyzną' powinny wyglądać jak Quasimodo".

Kościołowi nie da się dogodzić chyba pod względem zabawek. Krytykę Monster High jeszcze rozumiem, no ale Hello Kitty i My Little Pony?! Pamiętam ten dawny bum na wygląd ciała Barbie, po którym powstało JESZCZE chudsze belly button. Które z kolei potem też zostało skrytykowane :|
Całe szczęście, że BJD i Dyńki nie są w ogólnodostępnej sprzedaży. Krytyka nie miałaby granic przy męskich BJD, bo "mają erotyczne części ludzkiego ciała".
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Mad-Telepath »

Przeczytajcie to:
http://tygodnik.onet.pl/wiara/pokuta/dzj4y
Może jestem nieobiektywna, ale streściłabym to tak: katechetka na spółkę z księdzem wmówili nastolatce opętanie i uzależnili od siebie. Ta historia nie ma nic wspólnego z lalkami, ale boję się, że podobne rezultaty można osiągnąć, wmawiając dzieciom, że zabawka może je oddać we władzę demona. Dlatego ta nagonka na MH, HK i poniacze bardzo mnie niepokoi.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 593
Rejestracja: 06 mar 2013, 11:24
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Lukrecja »

Mój świat po przeczytaniu tego artykułu, nie będzie już taki jak dawniej :straszne: A już po tym fragmencie cyt. "Jedna z opętanych kobiet - cytowała trójmiejskiego egzorcystę w ubiegłym roku prasa - miała nawet zwymiotować pieska, który potem zaczął biegać po sali." to w ogóle..jak to się mówi ómarłam O.o
A tak poważnie, to nie spodziewałam się, że jest już aż tak niebezpiecznie, chyba najwyższy czas odciąć kościół od Państwa. Przecież to normalnie działa jak, jakaś najgorsza sekta, włos zjeżył mi się na głowie :face:
Gdybym miała dziecko.... chyba za żadne skarby nie posłałabym go na religię :zly:

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Demoniczne zabawki znowu atakują

Post autor: Manhamana »

5:30 dogorywam na nocce, czytam i własnym oczom nie wierzę.
Jwstem bliska zwrócenia kawy na klawiaturę, ale się pieska obawiam- jednego w domu mam co pocznę z drugim? Miała bym go zjeść z powrotem??? :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Dziewczynę poddali totalnemu praniu mózgu - każdemu, jeżeli się będzie odpowiednio długo wmawiać bzdurę to w końcu w nią uwierzy........ Chyba czas zorganizować specjalistyczną pomoc dla tych księży pseudo egzorcystów w postaci biegłych psychiatrów zanim więcej zła nie narobią i lekcje religii wrócić do sal katechetycznych przy kościołach, gdzie jest jej miejsce.
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość