Mackie

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: Pink Flamingo »

Odgrzebuję wątek, bo bardzo mnie ucieszyła lalka, na którą początkowo w ogóle nie zwróciłem uwagi, bo po pierwszym rzucie oka określiłem jako nudną i banalną, i w ogóle, już tyyyle takich blond Maczków było, że w ogóle weźcie :)
Po bliższym zapoznaniu się jesteśmy teraz bff :serducho:

ObrazekIMG_0141 by Michał O., on Flickr

Awatar użytkownika
lwica1978
Posty: 49
Rejestracja: 23 lip 2015, 20:26
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: lwica1978 »

Hej, hej

Moja pierwsza Mackie, kupiłam ją dzisiaj w SH, za całe 15 zł, jeśli dobrze znalazłam to Barbie Corduroy Cool

Obrazek

Była w takich ciuchach, bluzka to chyba barbiowata ale spódniczka to raczej nie, nie wiem?

Obrazek

Awatar użytkownika
arigato78
Posty: 183
Rejestracja: 22 paź 2013, 00:24
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: arigato78 »

Oto moja "Thumbelina Barbie" z 2008 roku (nie posiadała oryginalnego ciuszka, itd.). W sumie i tak zamierzałem zakupić ją ze względu na ładną buźkę. Docelowo wyląduje na ciałku MTM i zaliczy reroot (pomimo w miarę "fabrycznej" fryzury posiada kilka pustych, nieowłosionych dziur w głowie. Aktualnie głowa osadzona jest na plastikowym ciałku jakiejś plażowej Barbie (z namalowanym kostiumem kąpielowym). Ciuch oryginalny od Mattel sprzed chyba 2 lat (robiony na te "przejściowe" Fashionistas z chudymi nogami). Ledwo się dopina. Zakupiłem chyba ze 3 sukienki z tamtego okresu i serio trudno je wcisnąć na chude Barbie, a co dopiero MtM czy też starsze "belly button" z gumowymi nogami.

W każdym razie - oto foty mojej "Thumbelina Barbie":

Obrazek

Niunia się zmęczyła i postanowiła pozować w pozycji leżącej:
Obrazek

Tu widać jak kiecka się nie dopina....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: ingrid »

Bardzo ładna jest ta laleczka, ja osobiście lubię i Mold Mackie, on raczej nie zawodzi, no i akurat te wydanie Barbie, która jak się nie mylę miała w łapce taki mechanizm, na którym siedziała Calineczka prawda? Ta seria w ogóle u nas nie była chyba zbyt popularna, a jest dość inna, niż szablonowy playline, chociażby przez te drobne akcesoria, jak figurki działające na słoneczne baterie.

Gratuluję ślicznej buźki, główki, aż jestem ciekawa rerootu, może w jakimś jasnym brązie byłoby jej ładnie?

Co do ubranek, to ja w sumie nie jestem wielką fanką przebieranek, przynajmniej obecnie, ale racja, różnice potrafią być ogromne i ciałka tnt, a nowe fashionistki, to jakaś przepaść w rozmiarówce i niby nowe ciałko curvy wzbudza kontrowersje, że pulchna dziewczyna, a pospolita Barbie była nienaturalnie chuda, tylko która? Bo tnt raczej nie.

Awatar użytkownika
arigato78
Posty: 183
Rejestracja: 22 paź 2013, 00:24
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: arigato78 »

Mold Mackie (jak i każdy inny) potrafi być w pewnych wydaniach piękny, ale bardzo łatwo Mattel'owi przyszło go oszpecić i sprawić, że przestał przypominać siebie.

Według mnie ciekawe buźki powinny być zarezerwowane dla lalek okolicznościowych, kolekcjonerskich, starannie wykonanych, gdzie np. makijaż oka nie jest jednolitą plamą wokół tegoż właśnie oka, a rzęsy nie przypominają pajęczych "racic". Aktualnie mamy wylew fashionistek z moldem "Goddess", "Mbili", które swego czasu były piękne i używane z rozsądkiem. Teraz Mattel urządził sobie zabawę na zasadzie loterii, w której miesza się facemoldy (które są tak bardzo charakterystyczne dla danej grupy etnicznej) z kolorem skóry, oczu, itd. Ludzie podniecają się na punkcie np. moldu "Asha" w nowym jasnym odcieniu skóry i o niebieskich oczach. Mi to nie pasuje. Asha to mold zdecydowanie z rysami twarzy dziewczyn AA i robienie z niej piegowatego rudzielca o błękitnych oczach to totalnie gwałt na czymś, nad czym Mattel musiał przez lata pracować. Przykłady można mnożyć. Lata temu lalki z moldem "Goddess" potrafiły naprawdę wyglądać jak boginie. Aktualnie, osadzone na np. ciałku "curvy" wyglądają karykaturalnie. Ich głowy wydają się być wręcz kwadratowe i wcale nie schlebia to temu moldowi. Dzieci (dorośli też) mają radochę, że obecnie jest tyle kolorów skóry, tyle kolorów włosów, oczu, kształtów ciała, rysów twarzy... Ale na dobrą sprawę nie zauważają tego, jak ładne buzie lalek w wyniku tego całego bigosu zaczynają wyglądać karykaturalnie...

Wracając do mojej lalki - istotnie w prawej dłoni trzymała kielich-kwiatowy dzwonek, który miał chyba jakoś mechanicznie współgrać z ustrojstwem zamontowanym w jej plecach (sznureczek zakończony motylkiem, za który się ciągnęło i wtedy coś magicznego miało się dziać w obrębie ręki i owego dzwoneczka). Niestety, egzemplarz lalki zakupiony przeze mnie nie miał w dzwonku kwiatu nic poza małym bolcem, a szarpanie za sznureczek wystający w pleców nie robił na lalce żadnego wrażenia :-)

Ciałko miało wysokość typowego ciałka barbie, jednak było zdecydowanie smuklejsze, nogi nie rozkładały się na boki, a stopy były większe od typowych "Baśkowych", z wyraźnie zaznaczonymi palcami i większym kątem nachylenia (jakby dosłownie stała na palcach). Nie posiadam zdjęć ciałka, bo szybko się go pozbyłem...

Co do reroot'u - mam mnóstwo zakupionych włosów saran/nylon od blondu "Snow White" po czerń "Midnight" z brązami i rudościami "po drodze" i nie wiem co tej nieszczęśnicy do głowy "wbić" (hehe). Popróbujemy, poprzymierzamy i zobaczymy.

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: ingrid »

Arigato Ja przerobiłam ostatnio po raz kolejny swoją kolekcjonerską Mackie i teraz ślicznotka nazywa się Margarita będąc zarazem dziewczyną Pirata w domyśle ;) . Złapałam widocznie wiatr w żagle, może po ostatnich lalkowych zakupach zaiskrzyła we mnie nutka intensywnego lalkowania.

Obrazek

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: Stary_Zgred »

Ingrid, strój Twojej lalki to marzenie setek zbieraczy. Swego czasu była na Facebooku grupa barbiolubów z zacięciem pirackim. Twój uszytek zrobiłby wśród nich furorę :)
U mnie w temacie "Mackie" dość biednie, bo doszła tylko jedna lalka, totalnie zgapiona od Pink Flamingo, czyli Rosjanka DOTW.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: lwica »

Ingrid piękna Mackie. :serducho: A strój piratki jest świetny,bardzo mi się podoba. :brawo: Bardzo fajna i pomysłowa bluzeczka z gorsetem i te urocze spodenki z kokardką wystające spod sukni. :zakochany: Świetna robota. :klaszcze:

Zgredko Rosjanka bardzo urodziwa. :serducho: Ach te spojrzenie,blada cera i krwisto-czerwone usta. :zakochany: Gratuluję Ci takiej ślicznotki. :brawo:

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: ingrid »

Stary_Zgred Bardzo budujące Twoje słowa, dziękuję, ja nawet nie spodziewałam się, że jest taka grupa miłośników, a wiesz, jakbym trafiła na fascynatów jakiegoś gatunku, może przyszłoby więcej inspiracji :>

Lwico Dziękuję bardzo, Twoje słowa, jak zazwyczaj bardzo ciepłe dla serca ;)

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: Stary_Zgred »

Nadal nie lubię Mackie. Dlatego ich populacja się u mnie powiększa. Logiczne, prawda?

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: Arima »

Oczywiście, że to logiczne. ;)
Mackie cudna, tylko źle mi się kojarzy, bo jestem przeciwna rozlewowi krwi na korridzie.

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: Pink Flamingo »

Już się zachwyciłem na fb! :serducho: Kurczę, Mackie to Mackie i chociaż zdanie o korridzie mam podobne jak Arima, to chyba nic nigdy nie zohydzi mi tego moldu :)
To jest tak pięknie ponadczasowy malunek twarzy, że chciałbym zobaczyć zrerootowaną wersję na ciele MM :)

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Mackie

Post autor: Stary_Zgred »

Nadal rozbudowuję swoją niedużą mackowa grupę :) Przekonałam się do lalek z tym typem twarzy i to bardzo. Mają chyba więcej wymiarów niż bardzo lubiane przeze mnie superstary.

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość