Igła, nitka, drutów para...

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Kamelia »

Czasu ogólnie wiecznie brak, ale w końcu skończyłam jeden strój, więc postanowiłam zacząć wątek. Może to zmobilizuje mnie do częstszego dziergania. ;)

Odgrzebałam jedną sukienczynę, którą szyłam wieki temu (w liceum chyba), trochę ją dokończyłam, a potem pomyślałam sobie, że trzeba szyć.

To powyższe znalezisko:
Obrazek

Obrazek

A to już obecna twórczość:

Obrazek

Mojej produkcji jest sweterek, legginsy z MtM.

Obrazek

Obrazek

A to kreacja, z której jestem strasznie zadowolona, bo wyszło prawie tak jak chciałam. Strój inspirowany kostiumem z mojego obecnie ulubionego serialu (książki lepsze!). Ciekawe, czy ktoś rozpozna co to za postać... :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Saga »

Pięknie Ci wychodzi. Podoba mi się zwłaszcza ostatnia kreacja - dodanie komina to strzał w 10. Od razu człowiek się zastanawia z jakiego dworu tę panienkę na targ wysłano :D Powinna mieć wiklinowy koszyk z białą chusteczką, a w środku chleb, bułki i precle, albo czerwone jabłuszka.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Kamelia »

Dziękuję. Komin to nie mój pomysł, to też wzięte z oryginalnego kostiumu. A co do koszyczka - mówisz, masz. :) Tylko pusty, bo dopiero idzie na targ. ;)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Balbinka »

Cudowna kreacja. I jeszcze koszyczek :zakochany: Niesamowita precyzja. Spódnica jest po prostu zmarszczona czy to jest plisowanie? I czy mi się tylko wydaje czy ona ma kieszenie?
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Kamelia »

I marszczenie, i plisy. Inaczej nie chciała się układać. Kieszenie są trochę oszukane, bo zszyłam po prostu dwie fałdy, żeby można było włożyć ręce.

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: jewelsnake »

Naprawdę ładne ubrania, szczególnie podoba mi się ta niebieska sukienka i ostatni zestaw, śliczne, ciekawe i świetnie wykonane! Mogę zapytać co to za serial?
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
DragonLady
Posty: 571
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:29
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: DragonLady »

Świetne sukienki :), bardzo fajnie wykonane, jestem pod wrażeniem :). Będzie więcej? ;)

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: lwica »

Pentesilea ślicznie szyjesz.Piękne ubranka a ostatnia suknia z epoki,boska i jeszcze ten koszyczek.Mistrzostwo świata.Szyj dalej i chwal się swoimi pracami na forum bo bardzo miło się je ogląda.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Kamelia »

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Szyć będę, zdecydowanie, bo sprawia mi to ogromną frajdę, tylko jak znajdę trochę czasu (i sił - wszelkie robótki mogę tylko po nocach robić, a już czasami po prostu oczy nawet na zapałkach się nie chcą trzymać ;) ). Nie sądziłam, że koszyczek tak się spodoba. :) To produkt testowy, muszę go jeszcze pomalować, aby był bardziej "wiklinowy", ale też nie wiem kiedy to zrobię.
jewelsnake pisze:Mogę zapytać co to za serial?
Jeszcze chwilkę poczekam, może ktoś rozpozna moje źródło inspiracji. Ale jak się nie uda do jutra, to napiszę tytuł. :)

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Neytiri »

Tak, zdecydowanie ta serialowa suknia i cała stylizacja wyszły bardzo super. Jestem ciekawa cóż to za serial i postać? ;D
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Leela
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2012, 21:17
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Leela »

Outlander! Nie widziałam ani kawałka serialu, znam tylko ścieżkę dźwiękową, ale jakoś natychmiast mi się skojarzyło. :) Pewnie zaplątała mi się w mózgu jakaś fotka a twoja kreacja odblokował wspomnienia - czyli sukienka Claire bardzo udana.
Podoba mi się bardzo licealna sukienka, lubię takie wzory materiałów. Jeśli to było jedno z pierwszych ubranek lalkowych to bardzo zazdroszczę umiejętności.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Kamelia »

Leela pisze:Outlander!
Tak! Stroje Claire Fraser (a właściwie ogólnie wszystkie kostiumy, które są dziełem Terry Dresbach) są cudowne. Zresztą muzyka również jest przepiękna.

Tyle inspiracji, a ja nie mam kiedy szyć... :P

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Ashley Shell »

fajny dobór materiałów i kolorów, leginsy i sweterek bardzo mnie urzekły:)

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Kamelia »

Od razu mówię, że ubranko ma tu znaczenie mocno drugorzędne, chciałam się po prostu pochwalić moim prezentem. :lol: Normalnie Mąż mój jest cudowny! :) I tak jak wzdychałam do Tonnerek już od dłuższego czasu, tak teraz mam moją własną. I to jeszcze taką śliczną. :)

Nie mogę znaleźć jakichś konkretnych wykrojów dla Tonnerek, nie to co dla Barbie. Zarówno więc spodnie jak i bluza to moja własna inwencja od początku do końca, zwłaszcza bluza to totalna improwizacja, ale nie chciałam, żeby panna stała goła. Teraz na spokojnie będę coś porządniejszego tworzyć. Zwłaszcza, że też chcę ją ubrać w jakiś strój podobny do Claire (mam fazę na XVIII-wieczną Szkocję, a co). A przy okazji tego postu zapytam, czy ktoś ma może jakieś źródło fajnych wykrojów?

Obrazek

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Igła, nitka, drutów para...

Post autor: Balbinka »

Gratuluję zarówno nowej panny jak i męża, który pannę sprawił. Bluza wygląda świetnie jak na prototyp :) czekam na kreację z epoki dla niej :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości