Krawal - Joanna

Dział dla lalek made in Poland - i tych fabrycznych, i tych rękodzielniczych.

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: Fleur »

Jaka piękna lalka… dzięki Dollbby za bardzo odważne wyjęcie jej z pudełka, czy na samym pudełku z tyłu są jakieś obrazki? To jest prawdziwa rzadkość i rarytas w kolekcji! :klaszcze:

Ja natomiast będąc w Polsce w listopadzie widziałam takie oto lalki Krawala w największym sklepie w Białymstoku (takim sklepie co ma wszystko), były takie piękne że o mało co nie kupiłam, ale taaaakie duże, że do walizki by się na pewno nie zmieściły, a więc to zadecydowało o ich pozostaniu w sklepie :(

Obrazek

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: dollbby »

teraz ją trzymam w pudełku po natali ale tu masz lika do notki z bloga gdzie obfociłem pudło....http://lalkahalka.blogspot.com/2011/12/ ... ny-dd.html
No a trzymam ja w innym bo tamto było strasznie zniszczone, ale zachowałem sobię napis i tylnią sciankę. A panny co je pokazałas sa bardzo urodziwe, czesto i gęsto monza je własnie w Krakowie kupic... moja babcia ma nawet podobną ale bez sygnatur. Jak mi się kiedys uda to zrobio fotkę :)

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: Fleur »

O dzięki, ja już kiedyś widziałam ten wpis, ale zapomniałam że są tam zdjęcia pudełka… bardzo podobają mi się te zdjęcia z tyłu, w innych ubrankach :]

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: Mono »

Wczoraj widziałam te Krawalki, które pokazała Aga. Zdziwiłam się, że są takie duże! Mają na pewno ponad 40 cm. A jakie piękne! Na żywo naprawdę zachwycają.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: Fleur »

Duuuże to prawda… piękne lalki, na zdjęciach aż tak dobrze tego nie widać. Fajnie że je widziałaś na własne oczy! :)

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: Manhamana »

No to molestuję znajomą Panią ze sklepu zabawkowego- przedstawiciel Krawala jeździ w lutym będę wiedziała czy istnieją szanse na Joanny ;) może gdzieś w magazynach jakieś egzemplarze zalegają ;)
A duże Krawalki są bardzo ładne zwłaszcza te w strojach regionalnych
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
Ania_DollSecondHand
Posty: 1398
Rejestracja: 14 sty 2012, 22:48
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: Ania_DollSecondHand »

Chyba Was troszkę zawiodę, ale, jak tylko się dowiedziałam, że są takie laleczki, jak Joanny, to napisałam maila do Krawala - niestety pewna Pani mi zdawkowo odpowiedziała, że Krawal Joann już nie produkuje i nie posiada w sprzedaży... :(

A laleczki, które widziała Agnieszka, też miałam okazję zobaczyć i uważam, że są przepiękne i bardzo misternie ozdobione! Z chęcią bym sobie taką krakowiankę kupiła (w końcu jestem z Krakowa ;) ), ale jak już zaczęłabym na dobre z takimi lalkami (bo kilka większych mam), to pewnie zaczęłabym i takie zbierać, czego się boję zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i zajmowaną powierzchnię :hihi:

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: dollbby »

ooo Aniu, fajnie że napisałaś a nie fajnie że lal już nie ma... Co do zbierania dużych Krawalek to podzielam toje zdanie że i koszty i miejsce na nie były by szaleństwem ;D

Awatar użytkownika
Kamila Wonka
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2013, 19:45
Lokalizacja: Warszawa, Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: Kamila Wonka »

Fleur pisze:Jaka piękna lalka… dzięki Dollbby za bardzo odważne wyjęcie jej z pudełka, czy na samym pudełku z tyłu są jakieś obrazki? To jest prawdziwa rzadkość i rarytas w kolekcji! :klaszcze:

Ja natomiast będąc w Polsce w listopadzie widziałam takie oto lalki Krawala w największym sklepie w Białymstoku (takim sklepie co ma wszystko), były takie piękne że o mało co nie kupiłam, ale taaaakie duże, że do walizki by się na pewno nie zmieściły, a więc to zadecydowało o ich pozostaniu w sklepie :(

Obrazek

Moja kuzynka ma 2 te lalki krakowianki

Awatar użytkownika
kamisama
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2013, 04:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: kamisama »

To ja może będę jedyna na nie. Otóż nie podoba mi się ani Joanna, ani te większe lale.
Wydaje mi się, że mają coś nie tak z buźkami, włoski dość rzadkie. No i nie sympatyzuję w ubrankach regionalnych.

Dzisiaj w ciuchlandzie widziałam 4 takie duuże porcelanowe lale, dość misternie zrobione, w pięknych ubrankach.
Jak ktoś jest z Warszawy i owe go interesują, mogę podać adres. Tam zawsze przy nowej dostawie mają co najmniej po kilka takich dzieł sztuki :tanczy:

Awatar użytkownika
Ania_DollSecondHand
Posty: 1398
Rejestracja: 14 sty 2012, 22:48
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: Ania_DollSecondHand »

Kamisama, tu nawet nie chodzi o podobanie się czy nie :) Ja na przykład, choćby Joanny i inne krawalki to były najgorsze szkarady ( ;) ), to jestem dumna, że istnieje jakaś polska firma mająca długą tradycję i dalej z powodzeniem produkująca lalki :)

Awatar użytkownika
kamisama
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2013, 04:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: kamisama »

A tak- jeśli chodzi o dumę w tym kierunku to owszem- i ja się cieszę! Nie ma nic lepszego od wieści o tym, że nasz kraj produkuje, w dodatku tak duże stworzonka :D

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: dollbby »

poza tym to wątek o Joannie, a ona to prawdziwa rzadkość. Ja ta lalkę chowam bo uwielbiam ją i jest mega okazem jak dla mnie :> Te duże panny juz mniej mnie zachwycają, ale koajrzą mi się pozytywnie z dziecięcymi latami :)

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Krawal - Joanna

Post autor: Manhamana »

Kamisana- Joanny są porządnie zrobionymi lalkami- mam przyjemność mieć dwie blondynkę i brunetkę i jakością oraz ilością włosów mogą konkurować z mattelowskimi wyrobami.
Polska firma robi solidne produkty, z atestami, przyjazne dla dzieci. Stroje regionalne krawalek wykonane są bardzo starannie, a ceny ich są niestety adekwatne do jakości- czyli wysokie.
Lalki od lat produkowane są w Krakowie, fakt że modele od wieków się nie zmieniły i może są archaiczne, ale to w nich jest piękne.
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość