Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekcje

Dział dla rozmów o tajnikach kolekcjonowania lalek.
Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekcje

Post autor: dollbby »

Czy macie takie... coś, że chcecie mieć ładną i fajną kolekcje? Przykładowo usystematyzowaną na jakieś działy, lub konkretnie na jeden cel i tego się trzymacie? Czy znosicie do domu co popadnie, a potem za nic nie chcecie, lub nie możecie się tego wyzbyć ???
Ja to mam... jestem fatalny w swoim lalkowym postępowaniu... Znoszę do domu praktycznie każdą lalkę z lumpa czy targu....
ostatnie czasy jednak udaje mi się opanowac, ale dziś znów przyniosłem jakiegoś starego bobasa, ławeczkę... Zgrozo... Jak jest u was? Czasem mnie to dobija, bo zamiast odpuścić badziewia i wydac na konkret to kupię i rzuce do pudła.... :facepalm: :facepalm:

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: Manhamana »

Ech ja na szczęście mam pojemny pokój jeszcze;)
Kiedyś przeczytałam post u Agi-Fleurki o lalkach godnych mienia- dzięki temu zainteresowałam się szerzej tematem, poznałam bardzo ciekawe lalki i koniec końców kolekcja ma kilka nurtów- porcelanki ( w tym własną OOAKową twórczość), regionałki, winyle i lalki fashion- największy zbiór i wór, i niedawno doszły lalki vintage duże - kolejny spory zbiór od polskich celuloidów po niemieckie lalki z wczesnych lat 70 tych
W sumie wydaje mi się że ważne jest usystematyzowanie zbioru na półkach- u mnie każdy rodzaj ma swoje miejsce - osobno porcelana, osobno starocie, regionalne itd. nie mieszam lalek i całość jakoś wygląda.
Zrezygnować ciężko, bo każda ma swój urok, z drugiej strony kiedyś chciałam zgromadzić choć po sztuce z każdej dostępnej firmy, co częściowo udało mi się zrealizować.
Truposze zwlekam albo pod OOAK, albo takie, które da się uratować, a egzemplarz stanowi rzadkość kolekcjonerską.
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: Mono »

Ty się dollbby nadal spinasz, że musisz koniecznie mieć kolekcje jak z podręcznika: jeden kierunek i żadnych odstępstw. Ja też tak myślałam, tylko pierwsza seria Fashionistas, Liv i nic poza tym, bo będę sobie rwać włosy z głowy, ze nie ma w tym schematu. A teraz myślę po co mi to było, skoro z tych lalek cieszą mnie naprawdę tylko 3, może 4. Teraz kupuję co mi się podoba i nie mam juz ciśnienia, żeby było jednakowo. Jednakowo to nudno! :D A Ty skoro lubisz kupować trupki to czemu ciągle sobie tego odmawiasz? Może nie bierz wszystkiego jak leci, tylko te najcenniejsze. A jak szkoda Ci zostawić trupka w lumpku, bo zostanie biedny sam, niekochany, to pomyśl, ze zaraz po Tobie przyjdzie inny kolekcjoner i na pewno go kupi :) Wyluzuj jednym słowem ;)
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika
mangusta
Posty: 526
Rejestracja: 10 lip 2012, 09:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: mangusta »

Ostatnio dużo czasu spędzam gapiąc się na moją kolekcję, której lwia część została podyktowana sentymentem z dzieciństwa. Tzw. prawdziwych egzemplarzy kolekcjonerskich mam mało. Czasem pojawia mi się w głowie taki wkręt, że to czy tamto powinnam mieć w kolekcji, żeby zasługiwała w ogóle na to miano. Jednak zawze okazuje się ważniejsze posiadanie przedmiotów, których obecność sprawia przyjemność i cieszy oko.

Awatar użytkownika
lilavati112
Posty: 64
Rejestracja: 05 lut 2012, 21:30
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: lilavati112 »

ja myślę, że nie da się mieć wszystkiego, bo zamiast kolekcji robi się jeden wielki śmietnik lalkowy. ja od czasu do czasu robię przegląd zbioru i wyzbywam się lalek, których jest mi powiedzmy mniej żal...moim konikiem są jednak petry i bardzo chciałabym mieć wszystkie jej facemoldy. brakuje mi donny sommerwind i petry airfix z moldem jak stara karina. no i ostatnio antyki mnie kręcą, ale to już kosztowniejsza sprawa niż vintage. lubię też winyle z lat 60/70/80. coś cudnego i kojarzacego się z dzieciństwem

-- 9 sie 2013, o 21:35 --

a to czy lalka jest kolekcjonerska czy nie???- przecież o tym decydujemy my- kolekcjonerzy, bo to my oceniamy jaka lalka ma największa wartośc. także tę materialna.

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: Manhamana »

Mangusto - ciężko jest określić która lalka jest kolekcjonerska, a która nie- o tym jak napisała Lilavati my decydujemy.
Kolekcjonerzy zbierają dosłownie wszystko- może poza Zwyklakami Chińskimi z porcelany, które nie dość że masowe to są jeszcze brzydkie. Ale już lalki WALDA (też produkowane masowo ) mają sporą rzeszę zwolenników i miłośników.
Sama nie umiałabym zrezygnować z lalki, która mi się podoba, tylko dlatego żo odstaje od zbioru lub nie jest kolekcjonerska- widziałam piękne kolekcje szmacianych lalek, nad których urodą można dyskutować, ale ich niezwykłość polega na ręcznej robocie , nietrwałości i praktycznie każdy egzemplarz jest unikatowy.
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
Pariflora306
Posty: 345
Rejestracja: 05 cze 2013, 14:57
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: Pariflora306 »

Dollbby mam taki sam problem jak Ty z tymi trupkami.
Pierwotnie miałam zbierać tylko Monsterki, ustaliłam sobie, że będę mieć wszystkie w wersji podstawowej i tylko postawowej a nie w pidżamkach, na rolkach itp. Miałam też kupować tylko ze wszystkimi akcesoriami i kompletnym ubranku a nawet się nie obejrzałam a mam całą torbę trupków, cztery Draculaury, dwie Ghoulie i tyle części do zestawów CAM, że mózg staje.
Do tego po kupieniu np Deuca Gorgona czy też Robecci Steam, stwierdziłam, że wgl mi się nie podobają, więc postanowiłam zredukować kolekcję tylko do tych bardziej ludzkich potworków typu Draculaura i Cleo...
Nie uda mi się to jednak ponieważ serce mi pęka na myśl o pozbyciu się Rochelle czy Clawdeen a Ghoulia w dwupaku z Cleo tak mi się podoba, że mam ochotę ukraść komuś nerkę i opchnąć na czarnym rynku żeby tylko ją dostać w swoje ręce :slinka:
Teraz obiecałam sobie, że nie będę kupować nowych lalek do puki nie poukładam sobie w głowie co tak właściwie chce na tej półce stworzyć, ale i tak co dziennie przeglądam używane lalki na Allegro by mieć pewność czy aby jakiś trupek nie potrzebuje mojej miłości :happy:
To jest zwyczajnie silniejsze ode mnie, nawet ostatnio nie wiem po co kupiłam Barbie z lodówką i gazówką :facepalm:

http://e-zabawka.pl/zabawka/n0301-barbi ... nego_n0301 taki tylko wersja bardziej różowa, chętnie się pozbędę, bo
otwarłam paczkę obejrzałam schowałam i leży tak do dzisiaj.
Chyba przydał by mi się ban na Allegro
Raz się żyje! Dlaczego mam sobie odmówić lalki, która mi się podoba i sprawia że się uśmiecham? Ja również nie widzę przeciwwskazań ;)

Wszystkich miłośników lalek zwłaszcza Monster High i Pullip zapraszam na mój blog

http://pariflora.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Nailini
Posty: 202
Rejestracja: 22 sie 2013, 01:18
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: Nailini »

Pariflora306 pisze:co dziennie przeglądam używane lalki na Allegro by mieć pewność czy aby jakiś trupek nie potrzebuje mojej miłości :happy:
TOTALNIE MAM TO.
Ostatnio nabyłam trzecią Cleo. :face:
Za jakiś bezcen, bo zmasakrowana dziewczynka była, ale pomyślałam sobie, że może dam jej drugie życie... :zakochany:

Także ten, no... U mnie też miały być tylko Baśki, ale no nie da się, no nie ma takiej opcji.. :hyhy:

Awatar użytkownika
Pariflora306
Posty: 345
Rejestracja: 05 cze 2013, 14:57
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: Pariflora306 »

którą bo widziałam wszystkie :P
Raz się żyje! Dlaczego mam sobie odmówić lalki, która mi się podoba i sprawia że się uśmiecham? Ja również nie widzę przeciwwskazań ;)

Wszystkich miłośników lalek zwłaszcza Monster High i Pullip zapraszam na mój blog

http://pariflora.blogspot.com/

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: dollbby »

Pariflora, współczuję... sobie po raz kolejny. naznosiłem padła po raz setny... bez rąk i nóg. ale sa takie vintage ze a z szkoda nie bra c za piątaka... i starania o ład ida sie pieścić

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: borze »

Ja nie wiem czemu ty się przejmujesz i biadolisz, zamiast radośnie oznajmiać, że masz nowe pacjentki, do tego oh-so-vintage pacjentki do przeszczepu kończyn... xD

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: dollbby »

haha bo to jest straszne xD Ja nie mam za grosz silnej woli... po co mi niby liza oskubana jak kura, pomazana i bez rąk ? no bo taaaaka okazja! vintage i bla bla... zabijta mnie

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: borze »

Pogódź się z tym, innej opcji nie widzę, przecież nie zmienisz na siłę sam siebie, taki już twój urok xD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Chomikowanie i zwlekanie - czyli starania o ładną kolekc

Post autor: dollbby »

hahahahahahahaha xDDD chyba taka moja natura, ale nie powiem ciesze się bo upolowalem calkiem niezłe cuda, offtop. :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość