Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Dział dla rozmów o tajnikach kolekcjonowania lalek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: MajorMistakes »

Ojej- jeżeli oglądając czyjąś kolekcję odhaczasz "miałam, mam"- to znak, że masz DUŻO lalek. Podoba mi się to, że macie je wszyscy porządnie upakowane, jednak za dużo lalek to przekleństwo :(
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1982
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: KiciaKocia »

Oj, mogę cię zapewnić, że moje zostały tak ułożone tylko i wyłącznie do zdjęcia. Normalnie okupują parę różnych półek i są ułożone grupowo - barbie razem, monsterki razem i tak dalej. Tak mi jest łatwiej, bo stoją wtedy w mniejszym ścisku i łatwiej mi wziąć konkretną lalkę jak mi jest potrzebna. Gdy je ustawiłam do zdjęcia to wystarczyło głośniej odetchnąć a cała hałastra już spadała na podłogę...
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Neytiri »

MajorMistakes pisze:Ojej- jeżeli oglądając czyjąś kolekcję odhaczasz "miałam, mam"- to znak, że masz DUŻO lalek.(...)jednak za dużo lalek to przekleństwo :(
Święta prawda! Raany, mam tak samo, też często oglądając czyjeś zdjęcia odhaczam które lalki już mam, a które chcę mieć ;D
KiciaKocia pisze: Gdy je ustawiłam do zdjęcia to wystarczyło głośniej odetchnąć a cała hałastra już spadała na podłogę...
Haha, znam to, niezła zabawa, niczym domino, albo układanie domków z kart.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: MajorMistakes »

Policzyłam je wczoraj. Dużo. :(
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

Awatar użytkownika
karusia79
Posty: 193
Rejestracja: 08 lis 2013, 09:48
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: karusia79 »

Po setce odpuściłam dalsze liczenie :face: skąd to tyle tego się wzięło...

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Miranda »

Jak dobrze, że trafiłam na ten wątek i bloga Olgi. Każdy żyje, jak chce, ale ja bym tak nie mogła. Tym bardziej, że dojrzałam do myśli o sprzedaży niektórych książek.
Może mając oddzielny pokój tylko na lalki moja kolekcja byłaby duża, ale obecnie powściągam swoje zapędy zakupowe. Obecnie mam dwadzieścia kilka lalek (różnej wielkości, więc nie wyglądają jeszcze z każdego kąta) i myślę, że około 50 to będzie maks.

Awatar użytkownika
Zozolek9
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2015, 23:07
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Zozolek9 »

Ja mam 37 Monster High, 7 Ever After High i jedną Pullip.
Ale za to pełno starych barbie z dzieciństwa do sprzedania ;_;
zozo
instagram.com/sessionsbyzozolek9

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: privace »

To jest oficjalna rekordzistka według Księgi Guinnessa- 15 tysięcy Barbie https://www.youtube.com/watch?t=11&v=UEkBsK2KjeE

Herma
Posty: 80
Rejestracja: 18 maja 2015, 22:39
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Herma »

jak na razie mam 10 lalek Barbie ;-) i jestem zadowolona a kolejnym trzeba będzie miejsce zrobić . Myślę, że nam to daleko do takiej ilości bo to dom by musiał być muzeum.

Awatar użytkownika
Dragonella~
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2013, 16:03
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Dragonella~ »

4 Pullip i 3 monsterki... Napewno kilka do rodzinki jeszcze dołączy ale nie zamierzam wychodzić powyżej 10 :)

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 787
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Lunarh »

Mam wrażenie, że wszyscy się tak bardzo wstydzą przyznać ile mają lalek, że im mniejszą liczbę podadzą, tym lepiej. Jest jakaś schiza, że lalek nie powinno być więcej niż np. 30, albo więcej, niż pozwala na to pojemność jakiejś półeczki, czy gablotki, bo trzymanie lalek w zbiorczych pudłach to przecież obraza i wstyd.

Kiedy kupuję jakąś perełkę w zbiorczym zestawie lalek, wpada mi nawet do 15 nowych lalek, których wcale nie chciałam. I zdarza mi się to wcale nie tak rzadko. Robię cykliczne wyprzedaże, kiedy 30 lalek potrafię opchnąć za np 2zł, albo w ogóle oddaję za darmo. Muszę to robić, bo nie zmieściłabym się z nimi wszystkimi w moim ciasnym mieszkaniu.

Nie wiem, ile obecnie mam lalek, pewnie ok 350, ale jeśli jest ich więcej, to wcale się nie zdziwię a na pewno nie przerażę. Nie liczę lalek na sztuki, zbieram je z miłości do ich piękna. Jeśli czuję, że jakaś powinna u mnie zamieszkać, to ją zapraszam do siebie i na pewno nie nadaję jej numerka (źle mi się to zresztą kojarzy).

Luuudzie, a ile jeszcze przed nami! Ileż nowości, ileż nowo rozbudzonych pasji do serii starszych, nowszych, tych, czy innych producentów! Oby tylko miejsca w domach starczyło, a portfel nie piszczał za bardzo...

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: VMarcin »

Około 120, no cóż... dokładnie to się nie da powiedzieć, bo zawsze jest kilka egzemplarzy, co to nie wiadomo, czy zakwalifikować do zbioru, czy do odpadów... O.o

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Lacrima »

5 bjd, około 12 1/4 fashion dolls, max 50 Barbie, 8 innych azjatek różnych firm i samotna Joline...
VMarcin pisze: dokładnie to się nie da powiedzieć, bo zawsze jest kilka egzemplarzy, co to nie wiadomo, czy zakwalifikować do zbioru, czy do odpadów... O.o
+ kilka kartonów mebli w skalch 1/6 i 1/4

Po stopniu zagracenia mojej przestrzeni życiowej myślałam ze mam ich chociaż ze 150.... :|
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Stary_Zgred »

Za dużo. Nigdy nie myślałam, że tak powiem, a jednak. Czuję, że na mnie napierają, że wyłażą z każdego kąta witryny. Dwa dni temu zrobiłam w niej zresztą czystki - wszystkie egzemplarze, do których nie pałam ponadczasowym uczuciem powędrowały do pudeł. Teraz w witrynie jest przejrzyściej, ale te zapudlone lalki nadal głośno do mnie wołają, a ja mam wrażenie, że problem nie został rozwiązany. I nie wiem co zrobić. Mam świadomość, że większości z nich nikt nie będzie chciał - już je kiedyś próbowałam sprzedać, ale bez rezultatu, a oddać po prostu byłoby mi szkoda. W końcu kiedyś męczyłam się i gimnastykowałam, aby je zdobyć. A teraz ich obecność dławi mnie psychicznie.
Gdybym miała w domu taką kolekcję, jak ta, podlinkowana przez Privace, to chyba bym z takiego domu uciekła. Przeraziły mnie te tysiące na półkach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Elka
Posty: 629
Rejestracja: 07 lis 2014, 12:47
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Elka »

Stary_Zgred pisze:To mam świadomość, że większości z nich nikt nie będzie chciał - już je kiedyś próbowałam sprzedać, ale bez rezultatu, a oddać po prostu byłoby mi szkoda.
Ja je bardzo chętnie mogę przygarnąć - od przybytku głowa nie boli :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość