[MH] Frightfully Tall Ghouls

Wszystko o Monsterkach
Awatar użytkownika
Saikou
Posty: 62
Rejestracja: 02 paź 2013, 00:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: Saikou »

Ojejku zaraz pewnie wszystkie przerobią na gigantki, i nie będę się mogła zdecydować czy kupić taką samą lale tylko większą i mieć dwie, czy kupić dużą i sprzedać standardową czy może ją sobie odpuścić...

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: reiha »

Chcę! Chciałam małą wersję, ale wszystkie miały zeza, więc dałam spokój. Może teraz mi się uda znaleźć dobrą lalkę.
Ludzie piszą, że ona jest dla TRU, a zamieszczana wcześniej rozpiska nie uwzględniała lalek, które są na wyłączność konkretnych sieciówek, więc wciąż mam nadzieję, że zobaczymy resztę pierwszych basiców. Pragnę Ghoulii i Cleo :/ Lagoony trochę mniej, mimo całej mojej miłości do niej.
Może Mattel mści się Elizką za to, że ludzie kupują je na custom, w końcu ma prawie taki sam mold jak Draka :P Albo naprodukowali o milion za dużo różowych ciał i nie wiedzieli co z nimi zrobić.
(widzę, że zrobili reedycję baśniowej serii, w moim leklerku ciągle zalegają stosy Frankie)
(komputer poprawił literówkę w "zrobili" na "zrodzili" :| )

Ghoulio..!


ps wiecie, że w polskim katalogu mattela Gooliope też ma pojedyncze stawy małej lalki? :D

Awatar użytkownika
ShokoCat
Posty: 111
Rejestracja: 30 cze 2014, 12:52
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: ShokoCat »

Oboże, reiha, kocham cię za wrzucenie tej piosenki :*
Byłabym ucieszona na dużą Robeccę, ale nie sądzę, że będą robić duże ciałka z udziwnieniami.
Wie ktoś, gdzie je można dostać na tą chwilę?
"Jestem wyszkolona w przepięknej sztuce głupoty"

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: EvilCupcake »

Mnie mała Eliska tak skutecznie do siebie zraziła, że chyba dużą też sobie odpuszczę. Żadna z moich monsterkowych panien nie miała takiego betonu kolejowego w głowie jak ona. Teraz lalka ma awaryjnego koka. XD

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: reiha »

piosenki ze Steven Universe <3

Gooliope ma udziwnienia, więc z Robeccą też nie byłoby problemu : D
I z dużych na razie tylko Gooliope jest, sprawdzałam wczoraj różne sklepy. Dla statystyk, bo i tak nie mam pieniędzy :p I chyba nie ma ich w katalogu na ten rok.

Awatar użytkownika
LadyBarbarella
Posty: 40
Rejestracja: 08 sie 2015, 12:21
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: LadyBarbarella »

reiha pisze:piosenki ze Steven Universe <3
I z dużych na razie tylko Gooliope jest, sprawdzałam wczoraj różne sklepy. Dla statystyk, bo i tak nie mam pieniędzy :p I chyba nie ma ich w katalogu na ten rok.
Hahaha ja też jestem bez środków.. ale duża Robecca byłaby czymś pięknym.. oby nie zepsuli tylko twarzy. Na razie cóż.. gdybanie i marzenia. :) :zakochany:
ale ale... ostatnio nabyłam Gooliope i zabieram się za malowanie akcesoriów. Na razie zdążyłam zmienić lekko włosy, zobaczę co jeszcze wymyślę. Przede wszystkim ciekawi mnie jak będzie ze zrobieniem jej zdjęć, jest przecież dość spora :lol: :mysli:

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: reiha »

LadyBarbarella pisze: Przede wszystkim ciekawi mnie jak będzie ze zrobieniem jej zdjęć, jest przecież dość spora :lol: :mysli:
No właśnie, ja nawet nie próbuję :rotfl: Za dużo zamieszania przy szukaniu odpowiednio dużego tła, na dodatek mam słaby obiektyw, który źle radzi sobie z większymi obiektami. Wszystko jest takie płaskie :/ I ciągle dziwi mnie, że przy jej możliwościach ruchowych, większość zdjęć Gooliope na flickerze to statyczne portrety.
W ogóle jestem pod wrażeniem, jak przy tak dużej głowie można tak bardzo nie trafić z umiejscowieniem oczu.

Awatar użytkownika
LadyBarbarella
Posty: 40
Rejestracja: 08 sie 2015, 12:21
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: LadyBarbarella »

reiha pisze:
LadyBarbarella pisze: Przede wszystkim ciekawi mnie jak będzie ze zrobieniem jej zdjęć, jest przecież dość spora :lol: :mysli:
I ciągle dziwi mnie, że przy jej możliwościach ruchowych, większość zdjęć Gooliope na flickerze to statyczne portrety.
W ogóle jestem pod wrażeniem, jak przy tak dużej głowie można tak bardzo nie trafić z umiejscowieniem oczu.
Faktycznie możliwości ustawienia jej jest dużo, świetnie to wygląda :) z początku nie mogłam się przyzwyczaić, że jest tak wielka. Jednak ma to swój plus przy.. repaincie. :slinka:
Hahah z oczami to przegięcie.. właśnie widziałam kilka "krzywych" Gooliope, troszku się uśmiałam :D

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: ingrid »

Nie wiem, czy było, ale chyba nie, chociaż pewnie sporo osób już wie : http://cdn.specktra.net/c/c0/c0cc9e8f_t ... _1280.jpeg
Giga Elisska, ale dlaczego Elisska? No tak, nic bardziej banalnego, niż wydać podstępnie drugą Draculaurę z drobną modyfikacją, chociaż może, jako gothic lalka się sprawdzi, bo ona jest taka dosyć gothic.

Awatar użytkownika
lwica1978
Posty: 49
Rejestracja: 23 lip 2015, 20:26
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: lwica1978 »

Hej, zobaczcie już są dostępne na allegro http://allegro.pl/monster-high-draculau ... 23474.html, jest jeszcze Franki i Clawdeen

Awatar użytkownika
Ciabas
Posty: 416
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:33
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: Ciabas »

Co do Elissabath to tutaj jest filmik z tą gigantką :)
https://m.youtube.com/watch?v=_IoNh069PVM

Taka fioletowa Draca :P
Chciałabym w każdym obudzić bohatera

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: reiha »

Żadnych nowości..! Same głupoty.
Wpadł mi w ręce poradnik o przerabianiu głów dużych MH i wydaje mi się, że warto się nim podzielić - http://thatmonstermash.tumblr.com/post/ ... -high-doll. Nie chcę cytować całości, a czasami strony na tumblerze znikają, więc jeśli ktoś ma w planach wyżywanie się twórczo na dużej lalce, to skopiowanie tekstu na dysk może okazać się przydatne ;)

oristiel
Posty: 37
Rejestracja: 31 lip 2015, 11:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: oristiel »

W związku z tym, że wczoraj usłyszałam magiczne słowa "muszę oddać Ci pieniądze", a moja umiejętność odraczania gratyfikacji jest na poziomie dwulatka, duża Eliska jest już u mnie. :D
Jakby ktoś rozważał kupno - kilka moich uwag.

W moim TRU było wystawionych ponad 10 lalek. Przejrzałam wszystkie, KAŻDA miała jakiś defekt nadruku na twarzy. :/ Dopiero w domu zorientowałam się, że moja ma jedno oko mniejsze od drugiego i odrobinę krzywe kły namalowane na ustach. Z bliska nie rzuciło mi się to tak w oczy, a poza tym ciągle szukałam różnych wysokości albo jakiegoś rozjazdu. Dalej ją kocham, żeby nie było wątpliwości. :serducho:

Rootowanie jest bardzo średnie, na bokach jest minimalnie gorzej. Włosy są mokre, dla jasności.
Obrazek
Na wierzchu było trochę żelu, ale bez hełmu. Grzywka była widocznie krzywa, kiedy była zażelowana, ale po umyciu jest lepiej, wystają pojedyncze włoski. Miała też przyżelowane włosy po odcięciu grzywki w fabryce, więc po pociągnięciu wyglądało to, jakby od ręki straciła dużo włosów (nie wiem jak to sensownie wytłumaczyć, ale chyba będzie wiadomo, o co chodzi). Poza tym utrata włosów mieści się w dopuszczalnej przeze mnie normie. Głowa oczywiście twarda jak skała.

Stawy są w porządku, moja nie ma luzów. Co prawda ten na torsie trochę skrzypi, ale jakoś mnie to nie rusza.
Problem pojawił się po zdjęciu bolerka. Tak wyglądają oba łokcie w przypadku mojej lalki. Ruszają się normalnie, więc to kwestia przejechania papierem ściernym, aczkolwiek za tę cenę oczekiwałabym chociaż porządnego odlania.
Obrazek

Do tego na lewej ręce jest jakieś przebarwienie plastiku. Nie wiem, czy tu pomoże coś innego niż farba.
Obrazek


Wiem, że przedstawiłam same wady, ale uznałam, że nie ma sensu robić innych zdjęć, bo jak lalka wygląda wiadomo. Pomimo tego wszystkiego, jestem zadowolona i nie żałuję, aczkolwiek drugi raz tyle bym nie zapłaciła (150 zł). Myślę, że w tym przypadku lepiej wstrzymać się, aż będzie jej więcej na rynku i będzie kosztować do 100 zł maks.


Edit: zauważyłam jeszcze, że bolerko jest krzywo uszyte - przy zapięciu jedna połowa jest dłuższa od drugiej i kawałek rzepa (ok. 1 cm) będzie zawsze sterczał na górze albo na dole.

Awatar użytkownika
takes
Posty: 228
Rejestracja: 11 lip 2015, 15:54
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: takes »

ojej ale piękność! Z peruką i szklanymi oczkami jest nieziemska <3 tylko uszek chyba nie ma

https://www.flickr.com/photos/meggilu/2 ... datetaken/
Obrazek

Awatar użytkownika
midorigami
Posty: 313
Rejestracja: 30 cze 2016, 14:59
Kontakt:

Re: [MH] Frightfully Tall Ghouls

Post autor: midorigami »

Odgrzebuje temat jako iż dopiero zaczynam przygodę z lalkami.
Strasznie mi się te wielkoludy podobają i chce mieć jednego tylko, że ...
No właśnie, po pierwsze głównie można dostać Gooliope, w dobrej cenie, bo na allegro jest nawet za 100 zł ale ja jej nie chce :/
Chce jakąś mniej różową.
Ale ceny ok 200 zł, a zagranica też nie lepiej.

Ktoś kupował kiedyś przez amazon ? Jak to wygląda z przesyłką ? Droga ? bo tam idzie kupić nawet lalkę za 30 $ Tylko no właśnie, boje się tej przesyłki :(

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość