Kolekcjonerskie MH i EAH

Wszystko o Monsterkach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Riv
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2014, 11:27
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: Riv »

Z "drobnym" opóźnieniem, ale wreszcie pojawiły się: Pennywise (za 60 dolarów) i bliźniaczki z Shining (za 75).
Obrazek
Obrazek
Oczywiście wyprzedały się błyskawicznie – ciekawe, czy w związku z tym można liczyć na "dokładkę", albo chociaż więcej tego typu wypustów. Co prawda dla mnie niezbyt interesujących, z lalek tak ściśle inspirowanych konkretnymi horrorami wolę jednak Living Dead Dolls, ale zawsze to jakieś ożywienie dla samej marki Monster High.


Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: Czarnab1 »

Bliźniaczki są super 😍

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: Kamelia »

Bliźniaczki są przepiękne. Sama bym chętnie przygarnęła.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: Miranda »

Jak mnie te lalki nigdy specjalnie nie pociągały, to bliźniaczki sama chętnie bym kupiła.

Awatar użytkownika
takes
Posty: 228
Rejestracja: 11 lip 2015, 15:54
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: takes »

drogawo jak dla mnie i nie poruszyły mnie

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: GooliopeJ »

Bliźniaczki są świetne, może dlatego że zrobione na bazie Twyli która jest jedną z moich ulubionych monsterek (pomijając klej wyciekający z głowy). Szkoda tylko, że niedostępne albo na rynku albo niedostępne cenowo :rotfl: Cała otoczka, pudełko, tło w środku zrobione tak, że szkoda by mi je było wyciągać, pamiętam że taki sam problem miałam z Gooliope. Co do Pennywise - za darmo bym nie chciała :D

Awatar użytkownika
Riv
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2014, 11:27
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: Riv »

A tymczasem na horyzoncie pojawiły się kolejne lalki, tym razem inspirowane Sokiem z żuka Tima Burtona.
Obrazek
(źródło: Mattel Creations)
...meh. Nie wiem, czy to kwestia tego, że mój stosunek do całej twórczości Burtona podsumować można takim "meh" (ew. "no wizualnie spoko, no ale..."), czy tego, że czekam bardziej na "normalne" Monsterki, ale te nie robią na mnie większego wrażenia. Chociaż kieckę Lydii bym brała.

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: GooliopeJ »

Ciemnowłosa to Lydia, główna bohaterka Soku z Żuka, a zielona? Film widziałam tak dawno, że nie pamiętam fabuły, jedna postać w dwóch wydaniach czy jak? :D Obie bardzo ładne, za cenę normalnej Monsterki bym kupiła ale kolekcjonerskie już mnie przerastają, jedynie w bliźniaczki z Lśnienia mogłabym zainwestować bo są wyjątkowo urocze:)

Awatar użytkownika
Riv
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2014, 11:27
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: Riv »

Zielonowłosa to Betelgeuse... w sumie dokładnie też nie pamiętam, cóż to dokładnie był za byt – duch, demon? Miał on chyba pomóc wcześniejszym właścicielom domu w pozbyciu się z posiadłości ojca i macochy Lydii, a ją samą chciał poślubić (raczej bez wzajemności).

Na razie też bliźniaczki podobały mi się najbardziej, były jednocześnie creepy, ale i przystępne. Ale pod względem wykonania i Pennywise wydawał mi się ciekawszy niż postaci z Beetlejuice'a – im dłużej na nie patrzę, tym bardziej mam wrażenie, że to prototypy (kwestia jednolitych butów?). A Lydia z twarzy, gdyby nie kolor oczu, mogłaby być młodą Krewnicką.

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: GooliopeJ »

Nie rozumiem tylko jednego - dlaczego tak drogie, kolekcjonerskie lalki mają moldy twarzy poprzednich postaci? Bliźniaczki to Twyla, Pennywise Viperine, Betelgeuse Moanica, a Lydia chyba River (?)... Osobiście mi to nie przeszkadza bo sama pewnie nie zwróciłabym nawet na to uwagi ale jednak przy tak drogich lalkach mogli się bardziej postarać, co nie zmienia faktu że wszystkie (poza właśnie Pennywise, która do mnie nie przemawia, detale są ciekawe ale wygląda ni to męsko ni kobieco) są piękne i za normalną cenę nabyłabym i bliźniaczki i te dwie nowe, nawet mimo faktu że Monsterek już dawno nie zbieram :)

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: KiciaKocia »

Bo Mattel lubi zedrzeć kasę z ludzi przy minimalnym wysiłku. Beetlejuice ma też stare kolczyki Ghoulii oraz nieobszyte klapy w marynarce.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: GooliopeJ »

To mnie właśnie trochę zraziło do Mattela, jak mówię, osobiście pewnie nawet bym tego nie zauważyła bo nigdy nie przywiązywałam dużej wagi do takich detali (chociaż bliźniaczkom nie można odmówić podobieństwa do Twyli a Beetlejuice do Moanici, u Pennywise i Lydii tego już tak nie widać) ale jeżeli ,,rasowi'' kolekcjonerzy płacą za lalkę około 1000 zł (przynajmniej po tyle kiedyś widziałam Pennywise na polskim allegro) to nic dziwnego, że wymagają, tym bardziej że to kolekcjonerskie lalki i powinny być dopracowane bardziej niż zwykłe, a wychodzi odwrotnie... Tutaj chyba Disney nie ma sobie równych, bo nie przypominam sobie żebym przynajmniej u swoich lalek widziała dwie z identycznym moldem, animatorki np. - niektóre mają taki sam kształt oczu ale buźkę już każda inną :]

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: KiciaKocia »

Alicja i Wendy od Disneya, przynajmniej te zwykłe klasyczne, mają ten sam mold. Ale one kosztują po 17$ i to zwykłe playline a nie 60$+ i fancy edycja kolekcjonerska jak Skullector... Przykro mi, ale trochę mnie MGA rozpuściło jakością RH i LOL OMG/Tweens, żeby przymykać oko na niedoróbki Mattela.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Kolekcjonerskie MH i EAH

Post autor: GooliopeJ »

Alice i Wendy można im wybaczyć, bo one nawet kreskówkowo z twarzy niczym się od siebie nie różnią :D Rainbow High to aktualnie moja największa miłość i z najnowszej, zapowiedzianej serii planuję zebrać dosłownie wszystkie, bo jestem nimi zachwycona, nawet te ich niemalże identyczne twarze mi tu nie przeszkadzają, chociaż moją największą miłością i tak pozostają animatorki z Disney'a. Do MH jednak mam i będę mieć ogromny sentyment, dzięki nim zaczęłam się interesować lalkami i wciąż mam cichą nadzieję, że kiedyś uda mi się upolować chociaż jedną z tych najnowszych kolekcjonerskich, chociaż innych lalek z tej serii już kupować nie planuję, Mattel niestety wg. mnie się wypalił wraz z upadkiem EAH i rebootem MH... No ale to jednak im zawdzięczam Gooliope, moją pierwszą najulubieńszą lalkę, inne były traktowane tak ,,po macoszemu'', ona zawsze będzie mieć honorowe miejsce na mojej półce, nawet jeśli obecnie animatorki ją przyćmiły.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości