O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Dział dla ball jointed dolls, czyli lalek ze stawami kulkowymi, nie tylko z żywicy.
Awatar użytkownika
Liliose
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2013, 21:31
Kontakt:

O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Liliose »

Czym różni się ciało double od zwykłego? Czy jak zamówie zwykłe to nie bd mogła stać? XDD Bo nie do końca rozumiem :/
Zmieniłam nazwę tematu, ponieważ użytkownicy mają tylko jeden dzień na edytowanie postów. Proponuję też zadawać w tym dziale pytania typu: "czy ciałko firmy A będzie kolorystycznie dopasowane do ciałka firmy B?".
Dyskutujemy tutaj na temat estetyki rzeźby ciałek.
Posiadacze dollfie mogą też zamieszczać swoje spostrzeżenia, na temat pozowania swoich lalek.
Only NM
Nie ma miłości.. Ale jest budyń.

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: ciałko

Post autor: Only NM »

Ale z jakiej firmy ciałko double?
O to Ci chodzi?
http://static.villemoart.com/files/32/c ... -14432.jpg
Takie ciałka "double joint" są po to by lalka lepiej pozowała, ale lalka bez nich też powinna stać na nogach - a raczej na pewno będzie. Takie udowe jointy, jak w wyżej załączonym obrazku to jointy udowe, pozwalają one na lepsze pozowanie lalki, w tym przypadku lalka może np: zakładać nogę na nogę, i to będzie w miarę naturalnie wyglądać, oczywiście jeśli ładnie upozujesz lalkę. Niektóre lalki maja podwójne łączenia w kolanach i wygląda to tak:
Obrazek
A z przodu tak:
po prawej pojedyncze po lewej double joints .
Obrazek
Zdjęcia pochodzą ze strony: http://ic.pics.livejournal.com/pikakao/ ... iginal.jpg
W rękach wygląda to bardzo podobnie, oczywiście w różnych firmach może to nieco inaczej wyglądać, ale zasada jest ta sama.
Zanim założysz jakiś temat proszę Cię o przeczytanie naszego Vademecum BJD, tam znajdziesz wiele wskazówek.
Proponuję tez nie kupować pierwszej lalki pochopnie, wielu ludzi tak na szybko wybrało swoją pierwszą lalkę, a potem okazała się nie spełniać ich oczekiwań bo w innej firmie zobaczyli coś ładniejszego :) Polecam ciałka z podwójnymi stawami lepiej pozują, jednak ciałko z pojedynczym stawem tez będzie ładnie pozować. Większość firm ma w swojej ofercie takie ciałka :) Po prostu kupując lalkę z ciałkiem double będzie ona miała podwójne "kulki" w zgięciach", i udowy joint taki jak na pierwszym obrazku, do którego podałam link. Ale pamiętaj do nie każdej główki pasuje taki sam odcień ciałka np: mając główkę z firmy A nie masz pewności czy będzie odpowiadała kolorem ciałku z firmy B. Każda firma ma swój odcień żywicy, czasem zdarza się że jedna i druga firma maja identyczny odcień żywicy to się nazywa "resin match". Acha i żywica z czasem zmienia kolor...
Mam nadzieję że trochę pomogłam, jeśli coś pomyliłam to mnie poprawcie :)
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 593
Rejestracja: 06 mar 2013, 11:24
Kontakt:

Re: ciałko

Post autor: Lukrecja »

Only NM pisze: Proponuję tez nie kupować pierwszej lalki pochopnie, wielu ludzi tak na szybko wybrało swoją pierwszą lalkę, a potem okazała się nie spełniać ich oczekiwań bo w innej firmie zobaczyli coś ładniejszego :)
Jak się dobrze poszuka, to zawsze się znajdzie coś ładniejszego od tego co aktualnie mamy ;) Na szczęście BJD można sobie troszkę zmieniać i dopasowywać do własnych potrzeb i upodobań. Generalnie jak się już kupi to lepiej nie szukać dalej, bo a nuż ktoś wyprodukuje lalkę o niebo ładniejszą od naszej xD
Ja to się boję zaglądać do wątku o nowościach ze świata BJD, bo chora potem jestem przez miesiąc :facepalm:

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: ciałko

Post autor: Mono »

Proszę zmienić nazwę tematu tak, aby choć w części opisywała treść wątku.
Proszę zapoznać się także z Regulaminem DollsForum.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: nmin »

Lecę z frajerskim pytaniem, co mi tam :pudło: Czy mocowanie głowy na ciałku jest... łatwe? Pytam, bo jestem już zdecydowana zamówić zaraz po wypłacie Lati Yellow, ale dziś przekopując się kolejny raz przez jej zdjęcia odkryłam bardzo udaną hybrydę głowy LY z ciałkiem Luts. Wzrost i wymiary te same, kolor NS według właścicielki lalki (tak twierdzi na Flickr) świetnie się zgadza, a koszt hybrydy byłby wyższy raptem o kilkanaście dolarów + koszt osobnej przesyłki, co nie jest wygórowaną kwotą za o wiele lepsze pozowanie, które jest dla mnie dość istotne.

Pytanie tylko, czy czegoś nie popsuję :zawstydzony:
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Szklanooka »

Na pewno nie popsujesz. ^^ Właśnie na tym polega cały urok BJD, że tak łatwo można lalkę rozłożyć i złożyć z powrotem.
Po otwarciu główki (tył, jak pewnie widziałaś na zdjęciach, jest mocowany na magnesy) wystarczy pociągnąć do góry mały metalowy haczyk (lub jak u Lati kółko), które trzyma gumkę łączącą całą lalkę i przekręcić ten haczyk w bok. Taa-dam i mamy zdjętą głowę.
Luts dołącza zresztą instrukcję z obrazkami, krok po kroku, jak rozłożyć całą lalkę. Ja jestem z pozowania mojej zadowolona, więc mogę polecić zakupy u nich. I to nie jest frajerskie pytania, wal śmiało wszystko co ci chodzi po głowie. :]

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: nmin »

Ooo, no to super, tym bardziej nie mam wątpliwości i zamówię samą główkę :D To nawet lepiej, bo na Lati muszę załapać się do 20 listopada (Basic są sprzedawane w konkretnych terminach), a ciałko mogę dokupić po kolejnej tygodniówce.

Muszę jeszcze tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcę makijaż firmowy i który, ale chyba chcę coś na początek, żeby nie musieć tak od razu się z moją wymarzoną kruszyną rozstawać, najwyżej po paru miesiącach zafunduję jej jakiś wypas ;)


Skoro ciałko może poczekać, to wcale nie oznacza to, że mogę kupić od razu dwie główki, prawda? :dzidzia:
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

Awatar użytkownika
Anerian
Posty: 12
Rejestracja: 23 lis 2013, 19:03
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Anerian »

Z hybrydką może być (może, ale nie musi) być pewien szkopuł. Mimo pierwszego genialnego resin maczu, po pewnym czasie lalka może w różnym tempie i w inny odcień zmieniać kolor. Jednak jeśli będziesz ja trzymać w cieniu nie powinno być tragedii. Poza tym, zawsze potem możesz ją zbluszować. Czyli niejako nałożyć 'makijaż' na ciałko i też będzie cacy.

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Szklanooka »

Anerian pisze:po pewnym czasie lalka może w różnym tempie i w inny odcień zmieniać kolor. Jednak jeśli będziesz ja trzymać w cieniu nie powinno być tragedii.
Tak tylko dodam, że po pewnym czasie żywica i tak zmienia kolor, nawet jeżeli leży w pudle, które nie jest komorą próżniową i nadal jest dostęp do tlenu. ;)

Awatar użytkownika
Anerian
Posty: 12
Rejestracja: 23 lis 2013, 19:03
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Anerian »

Tja... bywa ze minimalnie, bywa ze bardzo mocno, bywa w plamki (nawet drogim firmom sie to zdarza), a starsze biale lalki lubily zieleniec... ale sa tez lalki, ktorych zywica z wiekiem pieknieje. Osobiscie uwielbiem zmiany kolorystyczne na zoltych i brzoskwiniowej francuskiej zywicy. Lalka nabiera takiego orientalnwgo klimatu.

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: nmin »

Jak najbardziej zdaję sobie sprawę z tego, że kolor może się różnić po roku czy dwóch, ale szczerze? Niezbyt mnie to rusza. Może dlatego, że wszystkie moje plastikowe lalki przerzucam na obitsu, wszystkie 12 (licząc z Little) są na white i pewnie bym zwariowała, gdybym przy każdej wpatrywała się intensywnie w łeb i wypatrywała różnicy w odcieniu. Również w przypadku BJD nie zamierzam więc rezygnować z dużo lepszego pozowania ciałka, co sprawia mi najwięcej radości w posiadaniu lalek, tylko dlatego, że w bliżej nieokreślonej przyszłości odcień może być ciut inny, niż odcień głowy. No i, jak mówisz, zawsze można zbluszować ;)

Chociaż oczywiście nie brałabym hybrydy, gdyby kolor różnił się już teraz, bo nawet mnie by to mierziło :P
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

Awatar użytkownika
tamakara
Posty: 78
Rejestracja: 29 lis 2013, 12:03
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: tamakara »

To ja tam trochę z innej strony zagadam. Mianowicie co powiecie o jointed hands? (wspominane w vademecum, ale zagadnienie nie zostało rozwinięte). Tutaj pojawia się problem nie tylko odcienia skóry, ale, jak ostatnio zauważyłam, również wielkość nadgarstka. Nawet u, wydawałoby się, lalek takich samych rozmiarów. Niestety, nie wszystkie firmy bawią się w produkowanie takich dłoni, więc dopasowanie wydaje mi się trudną sprawą.

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Mad-Telepath »

Sądzę, że gra jest warta świeczki, bo łapki są cudowne. Zawsze można zwrócić się o pomoc na forach dla posiadaczy BJD - znajdziesz tam porównania lalek przeróżnych firm.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Anerian
Posty: 12
Rejestracja: 23 lis 2013, 19:03
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Anerian »

Spoko firm jednak polega na kolorystyce volksowej. Volks był pierwszy i chyba już zawsze będzie pierwszy. Dlatego też wiele firm, kolory żywicy stara się dopasować do tych, które w swojej ofercie ma właśnie volks. Można się tym tropem kierować w próbie dobrania bjd-dłoni.
Dłonie oczywiście można też zbluszować, coby do całości pasowały, niemniej jednak jest to dość żmudne. I o ile jeszcze na zwykłych dłoniach się sprawdza (choć często odpryskuje), mobilne łapki mają tyle połączeń, że będzie bardzo ciężko zmienić im kolor nie osiągając przykrego dla oka efektu.
Wielkość nadgarstka nie jest aż takim wielkim problemem, jak może się początkowo wydawać. Większość lalek by zachować proporcje ma podobne rozmiarowo dłonie, a więc i jointy w nadgarstkach. A jak coś nie pasi, to zawsze można nieco zeszlifować, albo dokleić nieco masy modelarskiej, żeby lepiej do siebie pasowało.

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Only NM »

Zgadzam się z Anerian. Mobilne łapki to bardzo fajna sprawa, szkoda że dość mało firm je produkuje, a jak już produkują to męskim przedstawicielom BJD.
Nmim podziwiam Cię, ja bym cholery dostała jakby obitsu nie pasowało idealnie kolorystycznie (dlatego nie mam wielkogłowych od jun planning) - a z dollfami to już w ogóle (dlatego moja głowa, chyba będzie bezcielesna do końca...).
A co myślicie o nowym rodzaju ciała Spiritdolla?
Akurat podałam link do ciała z ruchomym torso, ale znajdziecie na stronie to drugie.
Osobiście uważam że ciałko jest ślicznie nie wiem jak pozuje, może pokarze się na YT jakiś filmik o tym...A jakie wy macie ulubione dollfowe ciałka?
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości