Dlaczego nie Steffi?

Miejsce dla lalek, które nie mają oddzielnego działu.
Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Soihime »

Witajcie, założyłam ten wątek dla wolnej dyskusji na temat lalek z serii Steffi.
Mnie samą nie przekonują te lalki, wydają mi się nie iść z duchem czasu i moldy mają takie staromodne. Jednak to chyba jedyna firma, która do dnia dzisiejszego sprzedaje lalkę w ciąży. Gdyby nie ten wygląd to pewnie bym się złasiła.

A wy? Czy interesują Was te lalki? Dlaczego tak albo nie?

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1894
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: barbusia77 »

Jestem na nie bo lalka ma bylejakie włosy tandetne ubrania, ten sam wyraz twarzy, brak różnorodności, brak pomysłu poprostu nuda.
<3

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Miranda »

Mam jedną Stefkę. No tak średnio. Moja ma zbyt pomarańczową karnację. Mold taki sobie. Czy oni w ogóle je zmieniają? Bo mi się wydaje, że od lat mają jeden i ten sam.
Jedynie co, to akcesoria miewa interesujące.

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Soihime »

No właśnie mam wrażenie, że od dzieciństwa widzę taki sam wygląd tej lalki.
Szkoda mi, że nie robią MTM w ciąży. :( Kupiłabym taką, a taką nieruchawą steffkę to już średnio.

No i twarze mają takie dziwne.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Kamelia »

Nawet moja latorośl nie ma chęci wybierać nic ze Steffi... A ja nie namawiam, bo dla mnie są wszystkie identyczne. I w dodatku ich ceny mnie ostatnio zaskakują.

Awatar użytkownika
Dia
Posty: 261
Rejestracja: 23 lis 2013, 21:32
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Dia »

Wyglądają dla mnie za bardzo jak podróby. Jeden mold, wszystkie akcesoria takie różowe i tandetne. No słabo, słabo.

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: KiciaKocia »

Soihime pisze: Szkoda mi, że nie robią MTM w ciąży. :(
Jak śpiewał Kabaret Otto, obywatelu zrób sobie dobrze sam. Uszyj poduszkę i wypychaj któraś MtMkę.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1894
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: barbusia77 »

Właściwie to Steffi w ciąży wyglada jak nastolatka w ciąży i producent powinien ponieść karę za propagowanie ciąży wśród nieletnich ;) ;) ;) Porównując ją do lalki Mattel- Midge czy inna mama z lat 80 tych miała obrączkę na palcu i wyglądała na młoda mężatkę a nie jak małolata w ciąży ;)
<3

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Soihime »

KiciaKocia pisze:
Soihime pisze: Szkoda mi, że nie robią MTM w ciąży. :(
Jak śpiewał Kabaret Otto, obywatelu zrób sobie dobrze sam. Uszyj poduszkę i wypychaj któraś MtMkę.

Myślę nad zrobieniem sztucznej protezy z modeliny, ale to na razie w planach. Mało chęci ostatnio xD.


barbusia77 pisze:Właściwie to Steffi w ciąży wyglada jak nastolatka w ciąży i producent powinien ponieść karę za propagowanie ciąży wśród nieletnich ;) ;) ;) Porównując ją do lalki Mattel- Midge czy inna mama z lat 80 tych miała obrączkę na palcu i wyglądała na młoda mężatkę a nie jak małolata w ciąży ;)
Zgadzam się. Faktycznie Steffi wygląda mało dojrzale.

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Annorelka »

Lubię akcesoria tych lalek i prócz włosów są zrobione porządnie, ale właśnie wszystkie są identyczne i mold jest bardzo meh. A szkoda, bo z ich ceną i akcesoriami byłyby świetną alternatywą dla Barbie.
Podobała mi się seria lalek Super Model od Simby. Fajne ciałka i różne kolory karnacji i włosów dziewczyn.

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 786
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Lunarh »

Ja Steffi bardzo chętnie w dowolnych ilościach, ale z pierwszej połowy lat 90-ych :D

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Ashley Shell »

Z dzieciństwa pamiętam, że Steffi miały fajne dodatki :) Bardzo mi się podobały różowo brokatowe lub srebrne buty :) Steffi ciążowa to chyba ich hit. Buźki teraz są ok, ładniejsze niż w latach 90tych, ale niestety nie przemawiają do mnie aktualnie. Nawet cena do mnie nie przemawia, jak przeglądam aktualne ceny Steffi to nie raz w tej samej cenie można kupić fashionistkę barbie lub w rossmanie coś z serii I can be.

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Neytiri »

Miałam jedną Steffi w dzieciństwie i mimo młodego wieku, wiedziałam wtedy, że to nie jest jakość i marka jak u Mattela. Oczywiście obecnie nawet u Mattela nie ma tej jakości płynącej z niegdyś szanowanej marki. Miałam akurat jakąś Steffi fitness i wyróżniała się wywczas artykulacją w łokciach i kolanach, która u Barbie była wciąż bardzo rzadko spotykana, oraz posiadała bardzo fajne i ciekawe akcesoria do ćwiczeń: kompletny strój do ćwiczeń, buty sportowe, różowe hantle, które miały uchwyty na dłonie lalki, różowy ręcznik do ćwiczeń. Niestety u Steffi minusem była jednolita, oklepana twarz, wszystkie lalki były identyczne i niczym się nie wyróżniały, to nie zachęcało do kupowania kolejnych. Tak jak wspomniano powyżej, pamiętam, że jej włosy nie były rewelacyjnej jakości, za to Mattelowskie lalki słynęły wówczas z przemiłych w dotyku włosów. Do tej pory tęsknię za dawnymi włosami Barbie. Chyba głównie zawiódł PR u Steffi. Z punktu widzenia dziecka potrafili mi pokazać Barbie jako lalkę ekskluzywną, ponadprzeciętną, wbili mi do głowy że oryginalna Barbie to jest coś wow, szał, magiczny jednorożec wśród lalek. A o Steffi nie słyszałam, była dla mnie jedną z wielu marek klonów lalek Barbie.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Karo »

Niektóre z początku lat 90. są fajne, np. St. Tropez, Sun and Fun, Sea Girl, Super Hair albo ciemnoskóre. :ok: Wiadomo, w dzisiejszych czasach, w porównaniu do innych lalek, wydają się być przestarzałe. Tak czy tak, mogłabym mieć taką jedną, choćby ze względu na samą historię. ;) Natomiast te nowe nie robią wrażenia, są nijakie i wyglądają cały czas tak samo w przeciwieństwie do lalek Mattela, który w każdej dekadzie wprowadzał zmiany. Myślę, że to jest główny problem tych lalek.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1894
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: barbusia77 »

Jak patrzę na buzie nowej Stefki to wydaje mi się ze oczy i usta wyrażają sprzeczne emocje. Usta niby uśmiechnięte, niby tylko rozszczelnione, a oczy jakieś takie bez wyrazu. Jednym słowem lalka nie zachęca swoją miną do zakupu. Nie ma w niej tyle życzliwości,co w lalce Barbie. Jako dziecko zawsze mówiłam ze Barbie uśmiecha się z pudełka, taka miła przyjaciółka. A Stefi jest bez wyrazu. Może zachęcić dodatkami ale nie własną „ osobą”. Nawet na ciałko niezbyt się nadaje bo jest wściekłe pomarańczowa :rolleyes:
<3

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości