Maxie od Hasbro

Miejsce dla lalek, które nie mają oddzielnego działu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Maxie od Hasbro

Post autor: barbusia77 »

Ostatnio wpadła mi w ręce laleczka firmy Hasbro. Trochę poszperałam po necie i ją zidentyfikowałam. Maxie a dokładnie Kristen od Hasbro. Rok produkcji 1987. Co się rzuca w oczy to ogromne dłonie lalki xD Stopy długie jak u Sindy- oryginalne buciki pasują jak ulał :) Smieszne biodra- jak u Kenów mattela :/ Ciałko drobne jak u nowych barbioszek, nogi gumowe zginane w kolanach. Jako że nie przepadam za lalkami AA moja na pewno miejsca u mnie nie zagrzeje ;) Obrazekk1 by anaconda1977, on Flickr Obrazekk3 by anaconda1977, on Flickr

jeśli watek już istnieje proszę o przeniesienie postu ;)
<3

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Maxie od Hasbro

Post autor: Miranda »

Miałam kiedyś zakładać wątek dotyczący tej serii, ale jakoś mi się nie udało. :D

Maxie została zaprojektowana w 198 6 roku, a w marcu 1988 pojawiła się w sprzedaży pierwsza lalka. Linia została zamknięta w 1990 roku. Maxie w założeniu miała być typową amerykańską blond nastolatką i stanowić konkurencję dla Barbie. Lalce Maxie towarzyszył też animowany program telewizyjny - "Maxie World".

Obrazek
źródło zdjęcia i wiedzy o lalkach Maxie

Mam Hula Hoop Maxie. Niestety, bez butów i akcesorium. Ogólnie lalka sympatyczna. Niestety, duże stopy sprawiły, że nadal siedzi nieobuta. I myślę, że to brak kompatybilności z akcesoriami od Barbie sprawiło m.in., że lalka tak szybko zniknęła z półek. Nie mówiąc już o tym, że i wysoka ta nastolatka - jest w sumie tego samego wzrostu, co Barbie. Jako ciekawostka - interesująca.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Maxie od Hasbro

Post autor: barbusia77 »

Buciki od Barbie sa za male. W czasach gdy powstała Maxie ówczesne ubranka od Barbie tez były na nia za duże. Moze jesli ktos miał Sindy to jego Maxie miała w czym „ chodzić” ;) W latach osiemdziesiątych dobrze sprzedawały sie klony barbiowate chociażby wlasnie dla ubranek i butów. A takie lalki jak Maxie przez swoje nietypowe rozmiary poszły w kąt. Ja wogole ich nie kojarzę z dzieciństwa. Możliwe ze nie były „ wypuszczone” na rynek europejski :mysli: a moze dlatego ze nie przyciągały zbytnio dziecięcej uwagi.
<3

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Maxie od Hasbro

Post autor: Miranda »

Moja na razie siedzie w sukience od grubci. Nawet jej pasuje.
Hmmm... to jeszcze był czas Pewexów, mogli nie sprowadzać, jednak Barbie była w tym czasie niezaprzeczalną królową.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Maxie od Hasbro

Post autor: barbusia77 »

Miranda pisze:Moja na razie siedzie w sukience od grubci. Nawet jej pasuje.
Hmmm... to jeszcze był czas Pewexów, mogli nie sprowadzać, jednak Barbie była w tym czasie niezaprzeczalną królową.
Moja ma spódniczkę po Skiperce a buty od Sindy. Body ma swoje :)
<3

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości