Lucky Fashion Corner c.o.

Miejsce dla lalek, które nie mają oddzielnego działu.
Awatar użytkownika
niuniek
Posty: 602
Rejestracja: 08 sie 2012, 02:08
Kontakt:

Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: niuniek »

Zauważyłam, że jeszcze nie ma takiej pozycji. A że akurat znowu zostałam szczęśliwym nabywcą mojej ukochanej lalki z dzieciństwa - Lucky - postanowiłam dziś po krótce zamieścić choćby zarys. Obiecuję w późniejszym terminie poszerzyć wiadomości i ilość zdjęć dla porównania.

W pierwszej kolejności chcę Wam przedstawić lalkę, która - bynajmniej moim zdaniem - musiała być produkowana przez firmę w pierwszej kolejności. Wniosek mój jest z tego, iż ta lalka ma mniej "skomplikowane" ciałko. Ręce proste, nie dające obracać się na boki, podobnie z głową. Głowa umieszczona na kulce, a jednak przechylanie na boki jest prawie nie możliwe. Natomiast obraca się w lewo i prawo. W pasie jest obrót w lewo i prawo, na około osi, nogi góra dół + plus zginane kolana. Plastik masywny, kolorystycznie idealnie dobrany do odcienia gumowej głowy. Z tyłu widnieje logo znanego króliczka wraz z datą produkcji 1997 r. Włosy - pomimo przemijających lat powiedziałabym na bdb -. A może i na bdb z uwagi na to, że wszystkim nam wiadome jest, jak bardzo włosy tej lalki są nie trwałe, mechacące się, tracące połysk. Tu lalka pomimo kilku przerzedzeń i niefajnych końcówek - ma zachowany piękny kolor i blask. TAAAK! Kochane, jej włosy błyszczą pięknym ciemnym kasztanem. I z zapewnień poprzedniej właścicielki - lalka była jej pierwszą lalką, tak więc od samego początku :):):):) Niestety nie przyjechała w oryginalnym ubranku, ale za to fajnie wystylizowana w sukience barbie z lat 80tych/90tych. Kształt dłoni delikatny, lekko w szpic. Stopy delikatnie uniesione, jakby lalka miała chodzić na palcach. Tak więc na pewno musiała mieć szpilki jak ta lala xD Aha - różnica jest w kolorze tęczówek i malunku tzw. białego blasku. ta akurat ma ciemniejsze brwi, fioletowe cienie na powiekach, turkusowy kolor źrenic i więcej widoczne białe punkty w oczach. W porównaniu do drugiej mojej ukofanej...:D

Zdjęcia zamieszczone są mojego autorstwa. Więc przepraszam za jakość, bo fotograf ze mnie marny. Ale chodź kilka Wam pokażę. Bo gęba mi się śmieje od ucha do ucha. Obie lalki obecnie mieszkają w jednym kartoniku. I zastanawiam się, czy by tak kasztanki nie przebrać w oryginalną suknię w kolorze czerwieni, w jakiej przyjechała moja platynowa, pamiętacie? (złota sukienka pochodzi z mojej pierwszej lalki z dzieciństwa, również z LUCKY).

Przy okazji mam do Was prośbę: dodawajcie swoje i oczywiście jeżeli któraś (któryś) z Was miała do nabycia takowe lasencje - albo widzielibyście aukcje z takowymi - piszcie do mnie na priv. Bo ja je po prostu uwielbiam :D
A jak Wam się one widzą?

http://naforum.zapodaj.net/c5f5928274e7.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/0e3a63fd697a.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/89e5d8b7defd.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/2b8d8faaa11e.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/e74c59354c78.jpg.html

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 787
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: Lunarh »

Dla mnie Fashion Cornerki to takie ubogie krewne lalki Barbie. Z daleka podobne do Superstara, a z bliska... meh...

Awatar użytkownika
niuniek
Posty: 602
Rejestracja: 08 sie 2012, 02:08
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: niuniek »

Lunarh pisze:Dla mnie Fashion Cornerki to takie ubogie krewne lalki Barbie. Z daleka podobne do Superstara, a z bliska... meh...
No tak... masz zupełną rację ;) Ale pamiętasz pewnie tamte lata prl - mówiło się: to się lubi, co się ma.
Zresztą pewnie taki był zamysł producenta, upodobnić się do rynkowej gwiazdy. Gdybyś takową miała przypadkiem - daj znać... ;)

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: jewelsnake »

Ja, w przeciwieństwie do Lunarh, bardzo lubię Kristy Fashion Corner. Moim zdaniem są śliczne i pełne wdzięku, właśnie ze względu na ich podobieństwo do Superstarów. W dzieciństwie miałam ich kilka, brązowowłosą syrenkę, blondynkę z "rosnącym" kucykiem i nie pamiętam jaką :P W każdym wypadku bardzo je lubiłam, mam je do tej pory (tylko blondynka z rosnącym kucykiem straciła nos w mysim pyszczku),na przestrzeni lat dokupiłam również parę sztuk z Allegro. Sądzę, że należą do zdecydowanie ciekawszych i dobrze wykonanych klonów.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: Stary_Zgred »

Zupełnie nie pamiętam ich z dzieciństwa, o ich istnieniu dowiedziałam się z blogów. Pierwszą reakcją było wzruszenie ramion - lalka zupełnie mi się nie spodobała, o co winię makijaż - nie należy do podkreślających urodę. Z czasem zaakceptowałam twarzyczkę z dwoma dołeczkami i perkatym noskiem. Nie powiem, że mi się podoba i szaleję na jej punkcie, ale przestałam ją postrzegać jako wyjątkowo nieatrakcyjną. Oswoiłam się :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 787
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: Lunarh »

niuniek pisze:
Lunarh pisze:Dla mnie Fashion Cornerki to takie ubogie krewne lalki Barbie. Z daleka podobne do Superstara, a z bliska... meh...
No tak... masz zupełną rację ;) Ale pamiętasz pewnie tamte lata prl - mówiło się: to się lubi, co się ma.
Prawdę mówiąc nie pamiętam, bo dorastałam w innym kraju ;) Pierwszą Fashion Corner zobaczyłam 3 lata temu i nie zaiskrzyło. Za to doskonale pamiętam z dzieciństwa Hollywood Stars od Kinglet :D

Awatar użytkownika
niuniek
Posty: 602
Rejestracja: 08 sie 2012, 02:08
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: niuniek »

Prawdę mówiąc nie pamiętam, bo dorastałam w innym kraju ;) Pierwszą Fashion Corner zobaczyłam 3 lata temu i nie zaiskrzyło. Za to doskonale pamiętam z dzieciństwa Hollywood Stars od Kinglet :D[/quote]

To powiem Ci szczerze - masz to szczęście dziewczyno, że w tamtych czasach Cię tu nie było... Bo albo były pieniądze i to całkiem niezłe, a nie było nic kompletnie nic na półkach i dłuuuuuugie kolejki, albo był magiczny świat PEWEXU dla sporej grupy rodzin nie do przeskoczenia i książeczki górnicze tzw. G tylko dla górników. Dlatego 10 dolarów za barbie było jednak sporo. Za 5 dolarów mogłaś kupić Dianę. Chodź tak prawdę mówiąc, pamiętam jak ta moja Lucky stała na półce w butiku z kosmetykami, i cena zabiła niestety - wówczas to były jeszcze miliony a nie tysiące i setki. No i koszt był bańkę jak nic. To na tamte czasy oryginalna Diana jak nic. Pamiętam, to były drugie święta Bożego Narodzenia po śmierci mojego brata i mama, żeby jakoś mi trochę posklejać serce i osuszyć łzy - mimo pustego portfela - wydała na nią. A były dwie do wyboru w takich samych pudełkach, w tych samych strojach - w złotej sukni z platynowymi włosami lub w czerwono - złotej sukni z fioletowymi włosami.

A powiedz mi proszę jaka to była Hollywood Stars od Kinglet, bo chyba nie znam :zawstydzony: Buziaczki Ci posyłam

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: Stary_Zgred »

Niuniek, jakie Ty masz wspomnienia! I smutkiem i radością powiało. Wcale się nie dziwię, że mogłaś tak bardzo pokochać tę lalkę. Teraz i ja spojrzę na nią przychylniej. A taka niepozorna, skromna się wydawała.
Obrazek

Awatar użytkownika
niuniek
Posty: 602
Rejestracja: 08 sie 2012, 02:08
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: niuniek »

Lunarh - PATRZ TA i POWIEDZTA... Zobacz, co znalazłam u Ciebie ty łobuzico! Masz ją jeszcze??? masz? Masz? Może mi śpiewać - pójdę boso, pójdę boso, pójdę booooso! Bo coś pisałaś, że butów brak z racji ograniczonej ilości.

http://plastikuczar.blogspot.com/2012/0 ... 93-ii.html

Może być bosa, tylko powiedz, że ją masz!

-- 20 sty 2015, o 22:58 --
Stary_Zgred pisze:Niuniek, jakie Ty masz wspomnienia! I smutkiem i radością powiało. Wcale się nie dziwię, że mogłaś tak bardzo pokochać tę lalkę. Teraz i ja spojrzę na nią przychylniej. A taka niepozorna, skromna się wydawała.
Zgredku mój kochany - przecież każdy ma prawo do swojej oceny i własnych gustów. Prawdę napisałaś, bo zaś takie cudne to one nie są. To tylko prototyp merca, a nie merc. Powiem Ci szczerze - ja gdy byłam dzieckiem bardzo żałowałam tego, że najpierw zamiast Barbie dostałam LIZE!!!! ŁEeeeeee! Tak bardzo nie lubiłam jej buzi, że zmazałam jej zmywaczem za długie rzęsy i tą czerwono - przepraszam za określenie - kur....ą szminkę, Zmieniłam na perłowy róż. Pomarańczowe nogi, mające niby się zginać, nawet połowy nie robiły tego co jedno zgięcie barbie. Więc jak zobaczyłam Lucky - to był szok. Ale niedosyt pozostał, dlatego teraz chyba mam taką dziecinną chorobę, yyy, jakby to nazwać - barboholiczka???

Ale gdybyś takową z logiem królika miała lub znalazła przez przypadek na jakimś pchlim targu - daj znać. BUZIOLE!!!!!

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: jewelsnake »

Przypomniało mi się , że parę lat temu skanowałam zdjęcia z opakowania od mojej Fashion Corner Hiszpanki/Meksykanki (?) z serii Dolls of All Nations

Obrazek

Obrazek


Jako dziecko miałam Fashion Corner Kristy ubraną w taki strój syrenki. Ubranko niestety dawno zgubiłam.Jeśli mnie pamięć nie myli lalka miała grzywkę.Mam ją do tej pory, tyle, ze w którymś z pudeł.
Obrazek
Nie moje zdjęcie, link do źródła:
https://www.flickr.com/photos/jakecopyr ... 479803078/
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
niuniek
Posty: 602
Rejestracja: 08 sie 2012, 02:08
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: niuniek »

jewelsnake pisze:Przypomniało mi się , że parę lat temu skanowałam zdjęcia z opakowania od mojej Fashion Corner Hiszpanki/Meksykanki (?) z serii Dolls of All Nations

Obrazek

Obrazek


Jako dziecko miałam Fashion Corner Kristy ubraną w taki strój syrenki. Ubranko niestety dawno zgubiłam.Jeśli mnie pamięć nie myli lalka miała grzywkę.Mam ją do tej pory, tyle, ze w którymś z pudeł.
Obrazek
Nie moje zdjęcie, link do źródła:
https://www.flickr.com/photos/jakecopyr ... 479803078/
Ewuniu - zobacz na jedno ze zdjęć - bodajże Japonka.... Ona nie ma ząbków na wierzchu - wygląda całkowicie extra! Gdybym ją zobaczyła bez pudła - pomyślałabym, że to raczej jakaś nowa gwiazda!
A Kristy - nie wiem czy o tej samej mówimy, bo ja zdobyłam taką bez ubranka, gdy byłam dzieckiem. Miała dłuuuuugie blond włosy, proste - kolor raczej złotawy blond niż platyna i grzywka nie taka jak standard u barbie, a raczej a`la palemka.

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: jewelsnake »

niuniek pisze: Ewuniu - zobacz na jedno ze zdjęć - bodajże Japonka.... Ona nie ma ząbków na wierzchu - wygląda całkowicie extra! Gdybym ją zobaczyła bez pudła - pomyślałabym, że to raczej jakaś nowa gwiazda!
Też rzuciło mi się to w oczy, szkoda, że nigdy nie widziałam jej na Ebayu. Nie ukrywam, ze chciałabym mieć je wszystkie, a już na pewno Japonkę i Kenijkę, bo się wyróżniają.


niuniek pisze:A Kristy - nie wiem czy o tej samej mówimy, bo ja zdobyłam taką bez ubranka, gdy byłam dzieckiem. Miała dłuuuuugie blond włosy, proste - kolor raczej złotawy blond niż platyna i grzywka nie taka jak standard u barbie, a raczej a`la palemka.
Pamiętam, że na opakowaniu od syrenki było napisane imie Kristy, sądzę, ze to ogólne imię wszystkich lalek Fashion Corner o tym facemoldzie, jak u Barbie.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: Stary_Zgred »

Łaaaaaał! Japonka jest prześwietna. Przypomina mi matellowską Steffi, tyle, że o bardziej zaciętym wyrazie twarzy. Groźna z niej dziewczyna. Może to samuraj w ukryciu?
Obrazek

Awatar użytkownika
niuniek
Posty: 602
Rejestracja: 08 sie 2012, 02:08
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: niuniek »

Stary_Zgred pisze:Łaaaaaał! Japonka jest prześwietna. Przypomina mi matellowską Steffi, tyle, że o bardziej zaciętym wyrazie twarzy. Groźna z niej dziewczyna. Może to samuraj w ukryciu?
Samuraj Jack :D

Oj - to musi być niezły rarytasik! Ale gdzie takiego spotkać?
Chodź z drugiej strony, myślałam, że swojej nigdy nie odzyskam, a jednak.... :rotfl:

-- 23 sty 2015, o 23:39 --

Pamiętam, że na opakowaniu od syrenki było napisane imie Kristy, sądzę, ze to ogólne imię wszystkich lalek Fashion Corner o tym facemoldzie, jak u Barbie.[/quote]

No to zaczynam wertować Internet pod nazwą Kristy :D

-- 23 sty 2015, o 23:41 --

Wczoraj stałam się szczęściarą przypadkowego łupu - w raz przypadkową lalką kupiłam w miernym stanie ubranko Lucky :D Zdjęcia dodałam już w dwóch miejscach forum, no ale warto i tu pokazać - bo w sumie dotyczy i tej lalki :D Przepraszam administratorów

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d850d5e55cd1.jpg[/img] Obrazek Obrazek [/url]
Obrazek

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Lucky Fashion Corner c.o.

Post autor: jewelsnake »

Kolejna Azjatka (Indianka?Latynoska?)z zamkniętymi ustami.
Obrazek
https://www.flickr.com/photos/55805288@N05/16357650885/
Mam nadzieje, że kiedyś uda mi się kupić ją i Murzynkę.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości