Pamela Love

Miejsce dla lalek, które nie mają oddzielnego działu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shi4
Posty: 90
Rejestracja: 04 sty 2012, 16:20
Kontakt:

Pamela Love

Post autor: Shi4 »

Nie wytrzymałam i tu założyłam wątek o tych maleństwach :)
Dla niewtajemniczonych powiem że lalki Pamela są w pełni artykułowane i mają ok 17 cm wysokości i były produkowane od lat 70 najpierw przez firmę Siso jako bezimienne Balleriny, a od 1982 roku przez Simbę jako Pamela a potem Pamela Love. W sprzedaży były do końca lat 90-tych. Później zostały zastąpione przez Laure Little.

Na poniższym zdjeciu przedstawiam pierwsze 17 cm laleczki:
Obrazek

I moje Pamelki z dzieciństwa :)
Obrazek

Awatar użytkownika
rozella
Posty: 79
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:45
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: rozella »

Miałam okazje ogladac Twój zbiór Pamelek w realu, ech bajka normalnie i powod do zazdrości ;)

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: Mono »

Ja też mam jeszcze Pamelkę z dzieciństwa, z serii Miami (w niebieskich getrach). Bardzo ją lubiłam, zazwyczaj była adoptowanym dzieckiem mojej Barbie, albo z dnia na dzień zastępowała lalkę niemowlaka, że niby tak szybko urosła :D
Po latach zabawy i przekazywania z rąk do rąk (mam ją od koleżanki, a koleżanka od swojej koleżanki), Pamelka straciła lewa rękę, kolanko musiałam skleić klejem, a włosy rerootować, bo miała obcięte i skołtunione. Mimo to mam ją i mieć będę, nawet szukam dla niej towarzyszki z tym samym moldem (Regular), żeby się samotna nie czuła ;)
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: Mangalarga »

Ja mam Pamelkę niebieską balerinę (z tej serii, co Twoja, Shi4), też z czasów dzieciństwa. Czeka na chwilę natchnienia na spa, bo włoski ma w strasznym stanie. Ma też lekkie pęknięcie na czole, tuż przy linii włosów :/
Moja siostra miała różową balerinę z tej samej serii, ale nie wiem, gdzie teraz jest, może w piwnicy w pudle ze starymi rzeczami.

Miałyśmy też dwa konie dla Pamelek, oryginalne - czarnego i brązowego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bomba
Posty: 180
Rejestracja: 29 gru 2011, 22:09
Lokalizacja: Myślęcinek (koło Bydgoszczy)
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: Bomba »

Ehhh, wdycham do tych Pamelek- są prześliczne!!
We're all full of lies

http://szalenstwakamy.blogspot.com/ <--- blog lalkowy
http://fotomaniabomba.blogspot.com/ <--- blog nielalkowy, fotograficzny

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: Only NM »

A co z pozowaniem? Jak pozują? Dają radę ustać samodzielnie z butami i bez? Śliczna jest ta Afroameryka, lubię takie promienne twarzyczki u lalek. Może ma ktoś zdjęcia porównawcze? :)
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Shi4
Posty: 90
Rejestracja: 04 sty 2012, 16:20
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: Shi4 »

Only MN: ta Afroamerykanka to Indianka :D
Raczej nie jest łatwo ustawić Pamelkę by sama stała, ale nie jest też to tak całkiem niewykonalne. Ale jak już to w butkach. Na pewno samodzielnie stoi chłopak Bobby.
Do tej pory spotkałam się z 3 sposobami artykulacji. O tym napiszę więcej włącznie za zdjęciami. Póki co zacznę od góry, czyli rodzaje face moldów.
Tak w skrócie: są 4 rodzaje:

Pierwszym face moldem tych maluchów był powstały na bazie buziek vintage Sindy i jest zwany SISO lub Sindy face mold.
Obrazek

Drugim z kolei był lookiem, który ja osobiście pamiętam z dzieciństwa, nazwany REGULAR fece mold.
Obrazek

W drugiej połowie lat 90 - tych prawie równocześnie pojawiły się dwa nowe face moldy. Do końca nie wiem który pojawił się wcześniej, bo w tym samym czasie natykałam się na oba.
Zacznę może od najmniej lubianego, zwanego Simba albo Monkey face mold.
Obrazek

Ostatnim jest Baby face mold.
Obrazek

Więcej na moim blogu:
http://pamlove.blox.pl/tagi_b/314008/face-mold.html

CDN....
Obrazek

-- 14 mar 2012, o 15:30 --

Pragnąc rozruszać trochę wątek umieszczam dziś fotki porównujące jedynego pamelkowego mężczyznę, czyli Bobby'ego. Do dziś udało mi się odnaleźć 3 typy ciałek tego mena plus nieznany klonik. Poniższe zdjęcia prezentują od lewej kolona, Bobby Love, Bobby Super Love...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
oraz Bobby Sweet Familly a Bobby Super Love:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: dollbby »

bobby ten nieuartykułowany jest chyba najfajniejszy. Ten najnowszy zaś ma jakąś dziwną twarz... Pamietam jak byłem mały znalazłem takiego, nawet miał swoe ubranko... jednak wtedy panowała niewiedza o lalkach ;p No to go zniszczyłęm... teraz żałuje...

Awatar użytkownika
nina85
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2012, 20:18
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: nina85 »

Gdy byłam mała to miałam całkiem sporą kolekcję Pamelek... ale mam też kilka młodszych kuzynek, więc żadna lalka się nie zachowała :/
Teraz szukam takiej do swojej kolekcji... szkoda, że są tak rzadko wystawiane na aukcjach.

Awatar użytkownika
Shi4
Posty: 90
Rejestracja: 04 sty 2012, 16:20
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: Shi4 »

Odświeżając wątek, tak trochę naukowo :)

Typy ciałek pamelek:

Obrazek

Obrazek

Więcej na blogu:
http://pamlove.blox.pl/2013/01/Pamela-typy-cialek.html

Awatar użytkownika
Lirazel
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2014, 13:44
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: Lirazel »

Byłam dumną posiadaczką dwóch Pamelek jak ta z kręconymi włosami, druga od lewej. Niestety się połamały :(
Na stówę miałam lalkę z regular facemoldem, być może druga miała baby twarzyczkę. Pamiętam, że była dużo bledsza, niż przedstawione lalki.
Mam nadzieję, że kiedyś zastąpię je dzięki all... Strasznie mi żal tej serii. Były świetne!

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Pamela Love

Post autor: Asiasta »

Dzisiaj przyszła do mnie Pamelka, szukałam jej od dawna. Laleczka ma już umyte i uczesane włoski, czeka tylko na swoją sukieneczkę :)
ObrazekHollywood Hair Barbie & Pamela Love by Joanna Piotrowska, on Flickr
ObrazekPamela Love by Joanna Piotrowska, on Flickr
ObrazekPamela Love by Joanna Piotrowska, on Flickr

Cieszę się, że w końcu w kolekcji mam obie laleczki z dzieciństwa, Fashion Play Hostess Barbie i Pamelkę :)
//Połączyłam wątki. Miranda

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: Stary_Zgred »

Nigdy celowo nie polowałam na Pamelki. Zazwyczaj wyłapuję je z paczek zawierających bardziej interesujące mnie lalki i po jakimś czasie staram się wyzbyć ich z domu. Niby to moja skala, bo lubię to, co malutkie, ale jednak z Pamelkami mijamy się z daleka i nasze ścieżki raczej się nie zazębiają.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: Ashley Shell »

Co za sentyment! Pamiętam jakby to było przedwczoraj ;) moja siostra dostała blondynkę w niebieskiej sukience z gwiazdkami, ja się rozpłakałam, że też chce taką. Za to mama mi kupiła chyba blondynkę we fioletowym body z białą sukienką i rajstopami. Te lalki były genialne. Jeśli znajdę i dobrze pamiętam to chyba miałam taką broszurkę z ich ofertą.

Chiara
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2022, 01:07
Kontakt:

Re: Pamela Love

Post autor: Chiara »

O rany, ile ja się naszukałam tej lalki... :padam: Dzisiaj znalazłam ją przypadkiem na jednym z portali ogłoszeniowych, wprawdzie brunetkę w niebieskiej sukience (a w dzieciństwie miałam blondynkę w różowej), ale w końcu jest! A najgorsze było to, że nie pamiętałam nazwy, nic! Szukałam jej wpisując słowa opisujące wygląd, a dzisiaj podwójne trafienie- to w ogłoszeniu i tutaj na forum (wiem już, jaką miałam lalkę). Moja była z m/w 1987 roku, tzn. wtedy ją dostałam. Te laleczki przypominają mi prototyp BJD , też są bardzo mobilne, choć już nie pamiętam, ile mają punktów artykulacji.
Dziękuję za ten wątek, wstawię zdjęcie mojej balerinki, kiedy już do mnie przyjedzie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości