Rainbow High

Miejsce dla lalek, które nie mają oddzielnego działu.
Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

https://www.youloveit.com/dolls/2733-ra ... dolls.html

Zakochałam się, co seria to lepsza (ta Cleopodobna, biszkoptowa i Moro :serducho: ), najlepszy chłopiec dotychczas chyba, MGA chce żebym zbankrutowała :/ Ciekawe kiedy się pojawią bo Shadow High Costume Ball nie wiem czy kiedykolwiek do nas zawitają...

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 190
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

No tak, beżowa to mój pewnik. Oliwkowa też fajna i jeszcze czarna z grzywką. Zobaczymy jak będą wyglądać na żywo, za każdym razem po zdjęciach i filmikach zmieniają się moje typy. xD

I jeszcze jedno chcę dodać. Jak się cieszę, że dają takie super dodatki! Marzymy o tym, żeby mieć 20 suszarek do włosów i maszyn do szycia, co my byśmy zrobili, gdyby było inaczej! Eh

Costume Ball już są w kilku sklepach w tym w Smyku stacjonarnie, ale nie mam pojęcia co nie zagrało w dystrybucji, bo są tylko niektóre lalki, a czas leci...

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

kenereri pisze:
29 sty 2023, 00:13
No tak, beżowa to mój pewnik. Oliwkowa też fajna i jeszcze czarna z grzywką. Zobaczymy jak będą wyglądać na żywo, za każdym razem po zdjęciach i filmikach zmieniają się moje typy. xD

I jeszcze jedno chcę dodać. Jak się cieszę, że dają takie super dodatki! Marzymy o tym, żeby mieć 20 suszarek do włosów i maszyn do szycia, co my byśmy zrobili, gdyby było inaczej! Eh

Costume Ball już są w kilku sklepach w tym w Smyku stacjonarnie, ale nie mam pojęcia co nie zagrało w dystrybucji, bo są tylko niektóre lalki, a czas leci...
To samo dokładnie myślę za każdym razem, gdy otwieram lalkę a tam suszarka, wieszaki czy pędzelki do makijażu xD Wszystko od razu idzie do śmieci bo po co gromadzić to po szafkach...
Costume Ball ze Shadow High są stacjonarnie? Bo na stronie widziałam tylko te z Rainbow :(

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 190
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

GooliopeJ pisze:
29 sty 2023, 18:33
Costume Ball ze Shadow High są stacjonarnie? Bo na stronie widziałam tylko te z Rainbow :(
A przepraszam, akurat Shadow High nie widziałam dosłownie nigdzie. :( A bardzo potrzebuję Demi.

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

kenereri pisze:
30 sty 2023, 12:19
GooliopeJ pisze:
29 sty 2023, 18:33
Costume Ball ze Shadow High są stacjonarnie? Bo na stronie widziałam tylko te z Rainbow :(
A przepraszam, akurat Shadow High nie widziałam dosłownie nigdzie. :( A bardzo potrzebuję Demi.
Ja to samo, Loli zresztą też :( Ogółem ich ceny nawet za granicą to szaleństwo chociaż te z Rainbow Costume chodzą u nas po +/-200 zł, nie wiem o co chodzi, polskie sklepy nie mogą ich zdobyć bo lolsurprise.pl mieli z tym problem :(

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 190
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

GooliopeJ pisze:
30 sty 2023, 15:40
Ja to samo, Loli zresztą też :( Ogółem ich ceny nawet za granicą to szaleństwo chociaż te z Rainbow Costume chodzą u nas po +/-200 zł, nie wiem o co chodzi, polskie sklepy nie mogą ich zdobyć bo lolsurprise.pl mieli z tym problem :(
Ja już coraz więcej lalek, które mi się podobają odpuszczam. Uwielbiam R/SH, ale przy tych cenach po prostu dociera do mnie, że i tak wszystkich, które chcę mieć nie będę, więc coraz łatwiej przychodzi mi nieangażowanie się w tę linię lalek.

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

Ja też jakiś czas temu przechodziłam z nimi kryzys ale chyba zbyt bardzo je lubię, żeby sobie odpuścić. Ceny faktycznie drastycznie poszły w górę, chyba jedynie LOL można jeszcze w miarę przyzwoicie kupić, bo MH w Polsce to też tragedia :(

Awatar użytkownika
Riv
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2014, 11:27
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: Riv »

Ja za każdym razem przechodzę kryzys, jak tylko odpakowuję kolejną lalkę. Pomimo początkowej niechęci do linii dorobiłam się 4 panien, i każda z nich miała jakieś defekty: Lily rozmazany brokat w wewnętrznym kąciku oka, Vanessa dziurawą kurtkę, Jett zamiast paznokci pomalowane palce, a Ainsley dopiero trzeci egzemplarz trafił mi się akceptowalny, poprzednie poza pomalowanymi palcami miały ubytki w makijażu oczu, koślawo pozszywane ubrania i byle jak pomalowane buty.
Już bym wolała mniej tych wieszaczków i maszyn do szycia, a trochę więcej kontroli jakości. :/ Ale obawiam się, że to, że MGA przestaje dodawać drugie ubranko ani nie podniesie jakości reszty, ani nie obniży cen. Szkoda, bo Olivia mi się podoba.

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

Riv pisze:
19 lut 2023, 01:26
Ja za każdym razem przechodzę kryzys, jak tylko odpakowuję kolejną lalkę. Pomimo początkowej niechęci do linii dorobiłam się 4 panien, i każda z nich miała jakieś defekty: Lily rozmazany brokat w wewnętrznym kąciku oka, Vanessa dziurawą kurtkę, Jett zamiast paznokci pomalowane palce, a Ainsley dopiero trzeci egzemplarz trafił mi się akceptowalny, poprzednie poza pomalowanymi palcami miały ubytki w makijażu oczu, koślawo pozszywane ubrania i byle jak pomalowane buty.
Już bym wolała mniej tych wieszaczków i maszyn do szycia, a trochę więcej kontroli jakości. :/ Ale obawiam się, że to, że MGA przestaje dodawać drugie ubranko ani nie podniesie jakości reszty, ani nie obniży cen. Szkoda, bo Olivia mi się podoba.
Parę ładnych razy na zagranicznych stronach widziałam, że ludzie coraz bardziej uskarżają się na jakość i błędy fabryczne ale przyznam szczerze, że w swoim olbrzymim stadzie RH i SH dopatrzyłam się ich tylko u Meeny (jakieś dziwne plamy na twarzy chyba od kleju) i minimalnie rozmazanej szminki u Harley :D
Przy braku drugiego ubranka niestety ceny są takie same, MGA leci teraz po kosztach i wydziera kasę od ludzi, to mnie akurat denerwuje bardzo ale brak drugiego ubranka już mi prawdę mówiąc nie przeszkadza bo mam ich teraz całą masę i tylko zalegają a podobają mi się outfity obecnych więc jedno akurat w zupełności mi wystarcza, gdyby tylko obniżyli cenę byłoby pięknie :D

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 190
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

Nie wiem czy mam chociaż jedną RH, która ma idealny makijaż, taki na tip top. Zwykle zamawiam z Allegro kilka sztuk i wybieram najlepszą.

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 985
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: Soihime »

Zgadzam się z GooliopeJ, mogliby obniżyć trochę te ceny, bo powoli to bez 200zł nie ma co szaleć. Wiadomo, że parę ze starszych serii balansuje przy około 100 paru złotych, no ale nowości po 180-230 to gruba przesada :(. Wszystko przez tą inflację, ale na pewno nie będę zbierać już wszystkich z serii.

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 190
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

Przynajmniej nie będziemy narzekać na brak miejsca w domu na lalki jak poprzednie forumowe pokolenie. :D

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: KiciaKocia »

Pomijając ten nieszczęsny dodatkowy ciuch to czy naprawdę są aż takie dużo droższe? Nowa seria Shadow High jest teraz na Amazon za ok. 160zl, czyli tyle samo ile ja dałam za Poppy z pierwszej serii zaraz jak tylko się Rainbow High pojawiły. Zawsze tak jest, że na początku nowości są drogie a potem cena powoli spada.

I co do tego "poprzedniego forumowego pokolenia" - ja jestem tym pokoleniem, bo zbieram i siedzę na forum ponad 10 lat. I sorry, tak różowo nie było. Może to będzie suprajz, ale lalki też były drogie a się zarabiało mniej niż teraz. Dodatkowo było mniej miejsca gdzie można było kupić te podobno "super tanie" lalki - na dobrą sprawę tylko Smyk, supermakety i allegro (ale to w sumie głównie jako źródło używanych lalek) oraz jak ktoś się czuł naaaaprawdę odważny z zakupami online FLTE, bo to mityczne "poprzednie pokolenie" nie miało aż takiej swobody i umiejętności robienia zakupów online.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 190
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

KiciaKocia pisze:
23 lut 2023, 14:57
Pomijając ten nieszczęsny dodatkowy ciuch to czy naprawdę są aż takie dużo droższe? Nowa seria Shadow High jest teraz na Amazon za ok. 160zl, czyli tyle samo ile ja dałam za Poppy z pierwszej serii zaraz jak tylko się Rainbow High pojawiły. Zawsze tak jest, że na początku nowości są drogie a potem cena powoli spada.
Tak, są dużo droższe. Akurat ceny RH i SH obserwuję namiętnie, więc mam własną wiedzę opartą na obserwacjach. Seria 4 RH wchodząc na rynek europejski (a byliśmy pierwszym krajem EU, w którym pojawiły się one online i przecieki o cenach szły z naszego Allegro) kosztowały w okolicach 95-100 złotych. 110 złotych to był max (tam gdzie taniej oczywiście). Po miesiącu od ich pojawienia się ceny skoczyły do 120-130 zł. Wcale nie spadały, były coraz wyższe. I tu się tworzy problem, bo te ceny wcale nie chcą teraz spadać, mówię o nowych seriach, ale i o 4 również. Shadow High seria 1 od początku były droższe niż seria 4 RH i nie spadły do tego poziomu. Potem mieliśmy lalki Rainbow Vision, które nie były żadną edycją specjalną. I ludzie się cieszyli, kiedy mogli je dostać za 190-200 złotych, bo oscylowały w okolicach 230-240. Od tego czasu to minęło już sporo długich miesięcy, a lalki zamiast spadać z ceny, to windują do góry, jakby brakowało ich w dystrybucji. Potrzebujesz przykładu? No dobra, Lila s4, Shanelle, której wspominać chyba nie warto, bo to jakiś niesamowity przypadek, bardzo szybko stała się najdroższą i najcięższą do zdobycia SH s1 u nas, Delilah (tę obserwowałam od samego początku, bo bardzo mi się podobała, kosztowała dokładnie 104 zł), moja ulubiona Sabrina i ogólnie wszystkie lalki Rainbow Vision to wydatek ponad 200 zł, niektóre w okolicach 300. To nie są stare serie, to są lalki, które wyszły kilka miesięcy do pół roku temu. Jeszcze w okolicach października świeżutkie nowości do kupienia w Smyku za 140 zł, na Allegro ok 120. Wystarczy sobie wklepać nowe lalki w przeglądarkę, żeby zobaczyć jak się to zmienia, 170-160 zł. To nie jest kwestia opinii tylko obserwacja.

A i jeszcze bliźniaczki Storm. $60 w Stanach, u nas dało się je kupić w okolicach 300zł chyba przez dwa tygodnie, bo szybko zrobiło się z tego 370, potem 450. Pół roku i nie ma ich w sklepach. To nie jest odosobniony przypadek. Przypominam, że to nie są żadne serie specjalne, ot zwykłe lalki.
KiciaKocia pisze:
23 lut 2023, 14:57
I co do tego "poprzedniego forumowego pokolenia" - ja jestem tym pokoleniem, bo zbieram i siedzę na forum ponad 10 lat. I sorry, tak różowo nie było. Może to będzie suprajz, ale lalki też były drogie a się zarabiało mniej niż teraz. Dodatkowo było mniej miejsca gdzie można było kupić te podobno "super tanie" lalki - na dobrą sprawę tylko Smyk, supermakety i allegro (ale to w sumie głównie jako źródło używanych lalek) oraz jak ktoś się czuł naaaaprawdę odważny z zakupami online FLTE, bo to mityczne "poprzednie pokolenie" nie miało aż takiej swobody i umiejętności robienia zakupów online.
10 lat to nie taka tragedia, sama tu wchodzę i zbieram od 2012. :pudło: Nie wydaje mi się, żeby wtedy ciężej robiło się zakupy na Allegro, teraz jej po prostu tego o wiele więcej.
Ja od zawsze lubiłam kupować na promocjach, mam sporo lalek ze sklepów internetowych i Tesco czy Carrefoura. Monster High za 30zł i EAH basici za 40zł kupowałam jak oszalała, ale to były promocje. 70-80 zł to były normalne ceny, dla jakichś wybitniejszych lalek do stówki. No to teraz do trzech stówek. :fish: Czekam na zdjęcie torby lalek za kilkadziesiąt złotych i odnawianie trupków, kiedy teraz ceny używanych lalek są takie jak rok temu nówek. Bylejaki trup to upust monet z kieszeni. Oczywiście porównuję tutaj sytuację do kiedysiejszej, czyli kupujemy lalki sprzed kilku lat.

U nas lalki nigdy nie były "super tanie", co nie zmienia faktu, że zawsze mogły być droższe i teraz się to dzieje. Ogólny schemat to ubożejące społeczeństwo na każdej płaszczyźnie, jak ktoś tego nie widzi, to znaczy, że nie chce zobaczyć. Ludzie od lalek też to odczuwają, "suprajz".

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 190
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

Obrazek
Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości odnośnie cen w polskiej rzeczywistości to proszę bardzo. Oficjalny polski sklep Rainbow High. Oczywiście cena powinna być niższa z czasem. Ile? To się okaże. Costuma Ball ale Rainbow High przy wejściu do Smyków kosztowały 250zł.

Costume Ball, cena w Stanach (Walmart) $38. Te lalki są trochę droższe niż podstawowe serie.

Po przeliczniku 4,5 zł wychodzi 170 zł. Dodajmy koszty dystrybucji i transportu, a niech będzie 250zł.

Obrazek
Seria RV k-popowa. 199zł na oficjalnym sklepie. $25 (na PLN wyglądałoby to tak: 112zł + dystrybucja) w Walmarcie. To są lalki, które w Stanach kosztują tyle samo co inne RH czy SH. O co więc chodzi?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość