Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Masz bloga? Flicka? Stronę? Pokaż nam!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Post autor: Only NM »

Zastanawiam się od jakiegoś czasu gdzie mogłabym przenieść bloga. Temat znany niektórym lalkarzom - zwłaszcza tym z pingera gdzie migracja jest spora.
Z racji tego że znam pingera mogę powiedzieć że zdjęcia trzeba dodawać z komputera, maksymalny format zdjęć to 1000 pikseli, brak dodatkowych czcionek, do wyboru kilka stylów, posiadając zdjęcia w sieci nie można wkleić zdjęcia tak jak na forum tylko musisz mieć je na dysku, można dodawać, tytuły, tagi, dzieciaki które piszą komentarze w stylu "fajny blog, wpadnij na muj" - "muj" napisane specjalnie, blogi jak zostać anorektyczką/bulimiczką - czasem w polecanych (ok jestem DUŻA ale żeby mnie do czegoś takiego namawiać xD ), dzieci i ich kolekcje potarganych monsterek, pullipów, EAH itp.
Kiedyś pinger był miejscem gdzie było wielu lalkarzy i żyliśmy w zgodzie i harmonii, dziś została garstka lalkarzy, wiele blogów jest nieczynnych i pustka która jest najgorsza.
Chciałabym się przenieść tam gdzie jest wielu lalkarzy i wiele rodzajów lalek - zastanawiam się co wybrać. Co polecacie i co mam do wyboru? Jakie są zalety i wady posiadania tam konta - i co sprawiło że właśnie tą stronę wybraliście.
Warto tez wspomnieć o jakości zdjęć, czy dana strona źle wpływa na jakość zdjęć, czy trudno je dodać, do jakiej wielkości zdjęć można zdjęcia dodawać, czy są różne style strony i czcionki?
Jeśli moderatorzy widzą watek to proszę o przypięcie, lub/i przeniesienie w bardziej odpowiedni dział.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Post autor: Neytiri »

Przyzwyczajona jestem i korzystam z blogspota, to chyba dobra platforma dla amatorów blogowania. Ustawiłam wybrany styl graficzny odgórnie (z udostępnionych, gotowych motywów) zaraz na początku zabawy z blogiem, teraz już się tym nie zajmuję. Poszczególne segmenty można rozmieścić dowolnie na stronie a także dodawać podstrony. Zdjęcia można dodawać z komputera ale też z linków z sieci. Jak pogrzebałam w html to nawet wstawiam w postach małe okienka do teledysków na YT, jako podkład muzyczny. Wiem, że opcji jest wiele więcej, w zależności na ile ktoś chce drążyć. Mam listę czytelniczą w panelu, mogę też dodać skróty do obserwowanych blogów na swoim, jako polecane. Na blogspota loguję się przez e-mail, na pocztę dostaję też powiadomienia o nowych komentarzach lub subskrypcjach. Ciekawostką w panelu jest też zakładka statystyk, można zobaczyć, które posty czy podstrony miały w danym okresie najwięcej odsłon, z jakich krajów, z jakich odnośników zewnętrznych, po jakich słowach kluczowych w wyszukiwarce nastąpiło przekierowanie, czasem można się pośmiać ;D

No i co mnie przekonało, sporo osób z lalkowego grona również ma blogi na blogspocie i łatwiej jest się nawzajem tam obserwować.
Daj znać co postanowisz i podziel się ewentualnie linkiem jeśli dołączysz do blogspota, dodam do listy czytelniczej :)
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Preity
Posty: 70
Rejestracja: 16 cze 2016, 21:27
Kontakt:

Re: Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Post autor: Preity »

Też mi się wydaje, że blogspot (blogger) na początek będzie dobrym miejscem. Ma dość spore możliwości o których już pisała Neytiri. Co do stylu, to można wybrać jeden z proponowanych przez bloggera, lub wgrać własny. W sieci jest całkiem sporo darmowych ciekawych stylów, które można dostosować do własnych potrzeb.
Każdy ma swą przystań,
taki mały port.
I na jawie i we śnie,
musi tylko wierzyć, że dopłynie tam.


Tercet Egzotyczny - Noc w Ekwadorze

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Post autor: Arima »

Ja swoją przygodę z blogowaniem zaczynałam właśnie od blogspota. Wszystko tam jest dość intuicyjne.
Chociaż jakiś czas temu zrezygnowali z bazy zdjęć na picasa, teraz mają inną usługę.
Blogger moim zdaniem jest dobry na początek. Sporo tam młodzieży i młodych osób.
Ja parę lat temu przeniosłam się na wordpressa i tam bloguje mi się znacznie wygodniej.
Choć wordpress ma ten minus, że lalkarskich blogów jest mało. Plus taki, że nie spotka się tam dzieciaków robiących błędy ortograficzne. ;)

Awatar użytkownika
marshmadolls
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2017, 21:41
Kontakt:

Re: Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Post autor: marshmadolls »

Ja się długo wahałam między blogspotem a wordpressem. Ostatecznie zdecydowałam się na wordpressa. Mimo, że to mój pierwszy blog w życiu i jestem kompletnym amatorem w tym temacie. Teraz bardzo sobie chwalę, chociaż nadal się uczę obsługi, jest zaskakująco prostu i przejrzysty. U mnie przeważyło, że moi znajomi posiadali już blogi na wordpressie i to, że mam w planach w przyszłości przenieść się na płatną opcje. Ale fakt, jest tam mało lalkowych blogów.

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Post autor: Annorelka »

Na pewno nie tumblr, strona funkcjonuje praktycznie tylko w języku angielskim i ma bardzo toksyczną społeczność...

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Post autor: Neytiri »

Popsułam sobie blogspota i nie wiem jak :( Nie przychodzą do mnie maile z powiadomieniami o nowych komentarzach zostawianych przez czytelników. Nic nie zmieniałam, jedynie go przez ostatnie miesiące niewiele używałam. Sprawdziłam, mam w ustawieniach -> E-mail -> w polu: "E-mail z powiadomieniem o komentarzu" wpisany swój e-mail, od początku ten sam. Próbowałam go usunąć i wpisać ponownie, dopisałam swój drugi e-mail, ale to nic nie dało, powiadomienia wciąż nie przychodzą.

Drodzy forumowicze, czy ktoś potkał się z podobnym zjawiskiem i umie podpowiedzieć? Szukałam w sieci, ale albo robię to po złych słowach kluczowych, albo jestem ślepa, bo nie znalazłam skutecznej odpowiedzi.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Post autor: Kamelia »

Chyba u wszystkich wystąpił ten problem. Ja też nic nie dostaję, kilka innych osób prowadzących blogi tak samo się na to skarżyło.

Ktoś słusznie zauważył, że maile przestały przychodzić zaraz po tej całej aferze z wejściem RODO...

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 985
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Post autor: Soihime »

Niestety ja pamiętam coś, że dostałam wiadomość w wyskakującym okienku podczas wejścia w życie RODO, że sugerują oni coś w stylu, że nie mają prawa i mogą jedynie dodać pasek informujący o zmianach a propo GIODO, ale sugerują sami w jak najlepszy sposób poinformować użytkowników.

Stąd, aby być zgodną z prawem (bo po naciśnięciu przycisku obserwuj bądź subskrybuj użytkownik musi być poinformowany, że będziesz przetwarzać jego adres e-mail i IP) dodałam zakładkę na blogu a propo RODO.

Jednak nie rozwiązuje to problemu w drugą stronę, czyli czy Ciebie jako autora bloga można powiadamiać, że ktoś o takim IP napisał komentarz. xD Pewnie problem tkwi w fakcie, że wtedy dane tego uczestnika musiałby wyjść poza serwer blogspota na twoją skrzynkę mailową, a blogspot nie jest w stanie poręczyć za bezpieczeństwo w ten sposób przesyłanych danych czytelników...

Po krótce.

Zgoda na wysłanie powiadomienia o nowej notce na blogu do czytelnika jest łatwiejsza do uzyskania, bo to czytelnik sam poprzez naciśnięcie przycisku zgadza się, aby z tej platformy przesyłano mu newsletter.

Zgoda na przekazywanie IP, adresu e-mail bądź/i pseudonimu czytelnika na twój adres email poprzez serwer blogspota, wymagałaby pewnie wzięcia odpowiedzialności bloggera za bezpieczeństwo Twojej skrzynki pocztowej.


Niestety też muszę po prostu wchodzić ręcznie do panelu i sprawdzać, czy coś nie doszło. ;/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość