Likwidacja marki Tonner

Wszystko o lalkach od Roberta Tonnera.
Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Likwidacja marki Tonner

Post autor: Miranda »

Hmmm... dopiero dziś dowiedziałam się, że pod koniec 2018 roku Robert Tonner postanowił zamknąć swoją firmę lalkarską. Wiedzieliście o tym?

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Kamelia »

;(
Tak.

Dowiedziałam się w dniu zamknięcia, bo akurat opłakiwała to moja znajoma - miłośniczka Tonnerowskich panien.

A zaraz potem ceny Tonnerek zaczęły szybować w górę. To była rozpacz, ja dopiero co zakochałam się w tych lalkach i miałam ambitne plany kupienia sobie kilku. Jak na razie wciąż czekam na jakąś okazję, ale się pewnie nie doczekam. :face:

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Miranda »

Ja wypadłam z obiegu na jakieś dwa - trzy lata, więc tym bardziej uciekły mi informacje o lalkach, o których nie marzyłam.
Szkoda, coś nie pykło w modelu biznesowym, bo fanów ma nadal. Mnie się większość lalek tak średnio podobała przez męskie rysy twarzy, ale Ellowyne była niczego sobie. Robert Tonner niby coś tam projektuje, współpracuje, ale na razie na jego stronie sklepu nie ma. Koronawirusowy kryzys też mu specjalnie teraz zadania nie ułatwił.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: barbusia77 »

Pierwsze słyszę O.O Ja mam jedna Tonnerke, nie zamierzam się jej pozbywać. Innych nie szukam wiec i na ceny nie zwróciłam uwagi. Autorowi skończyły się pomysły? Mógł przecież pójść w spółczesnym stroje, miałby więcej zainteresowanych ^^
<3

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Kamelia »

Przez chwilę współpracował z Phyn & Aero, ale to jakoś nie wyszło. Potem otworzył kolejną firmę, zajmuje się m.in. drukiem 3D. Ale w kwestii nowych projektów od dłuższego czasu raczej głucha cisza...

Nie sądzę, żeby to była kwestia braku pomysłów. Doszły mnie plotki, że urwała się współpraca z fabryką odlewającą części, inni mówią, że rozbiło się o kasę. Nie mogę jednak powiedzieć, co na 100% było przyczyną, bo to wszystko spekulacje wśród kolekcjonerów, które pojawił się na grupach tonnerowych w momencie zamykania Tonner Company.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Miranda »

Na 99.9% chodzi o pieniądze, ale co tam dokładnie, to pewnie tylko Robert Tonner wie.
Fajnie by było, jakby poszedł np. w ten druk 3D bez jakichś specjalnych limitów. :D

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Kamelia »

Na razie widziałam tylko jakieś jego projekty na profilu na Instagramie - korony, gorsety. Szczerze mówiąc zupełnie mi się to nie podoba. Strona podana w jego profilu nie działa, więc nie można się niczego więcej dowiedzieć...

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Miranda »

Mam takie wrażenie, że on sam nie wie, którą drogą iść.
Obecnie działająca strona:
roberttonnerdesign.com

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Kamelia »

Poleciałam zobaczyć. No i niestety, zrobił sobie galerię - ale nic tam nie ma o jego obecnej pracy.
Zobaczymy, może jednak ruszy z jakimś konkretnym projektem.

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Karo »

Ja posiadam tylko 2 lalki od Tonnera- Ellowyne Wilde i Evangeline Ghastly. Myślę, że moja chcica na tę firmę została już zaspokojona. Większość lalek z tej marki faktycznie wygląda męsko, więc mnie do nich nie ciągnie. I pomyśleć, że kiedyś nawet zrobiłam listę życzeń, którą wrzuciłam do szuflady. Po dwóch latach wygooglowałam lalki z listy i dotarło do mnie, jak bardzo mój gust się zmienił. 🙀

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: barbusia77 »

Szczerze mówiąc, nie będę tęsknić. Od pewnego czasu producent zatrzymał się w średniowieczu zamiast produkować współczesną modę. Wyparła go konkurencja IT ;) Lalki drogie ale wyjątkowo piękne, różnorodne w strojach które każda kobieta chciała by mieć w szafie ^^
<3

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Karo »

Coś w tym jest. Lalki IT, poza nielicznymi wydaniami Tonnera jak EG lub EW, wypadają lepiej. Chociaż to trochę inna skala i stylistyka. FR mają 12 cali i wyglądają jakby wracały z wybiegu. Natomiast Tonner mieszał stroje z różnych epok historycznych. Jego lalki były bardziej stylizowane, no i w większej skali.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Kamelia »

Ja mam inne zdanie, no ale jak wiadomo o to w tym wszystkim chodzi. ;)

IT mnie nie pociągają, wystarczy mi oglądanie ich u innych kolekcjonerów (a miałam wielokrotnie okazję zmacać je na żywo, obejrzeć, pozachwycać się i cóż...). A nawet jak któraś mi się bardziej spodoba, to cena już niestety mniej. Oczywiście był tu argument jakości, ale i on traci ostatnio siłę, gdyż IT również pozwala sobie na spore niedociągnięcia.

Tonnerki zaś o wiele bardziej mi się podobają. Mam kilka, a i mam również nadzieję, że kiedyś powiększę swoją kolekcję.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: barbusia77 »

Wieść o likwidacji marki Tonner sprawiła ze ludzie zaczęli wystawiać na aukcjach uzywane lalki w kosmicznych cenach! Nawet na allegro :o
<3

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Kamelia »

To prawda. Trzeba się mocno naszukać, żeby znaleźć lalkę w normalnej cenie. I nie zawsze się udaje.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości