Likwidacja marki Tonner

Wszystko o 16" od Roberta Tonnera
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Kontakt:

Likwidacja marki Tonner

Post autor: Miranda »

Hmmm... dopiero dziś dowiedziałam się, że pod koniec 2018 roku Robert Tonner postanowił zamknąć swoją firmę lalkarską. Wiedzieliście o tym?

Awatar użytkownika
Pentesilea
Kontakt:

Re: Likwidacja marki Tonner

Post autor: Pentesilea »

;(
Tak.

Dowiedziałam się w dniu zamknięcia, bo akurat opłakiwała to moja znajoma - miłośniczka Tonnerowskich panien.

A zaraz potem ceny Tonnerek zaczęły szybować w górę. To była rozpacz, ja dopiero co zakochałam się w tych lalkach i miałam ambitne plany kupienia sobie kilku. Jak na razie wciąż czekam na jakąś okazję, ale się pewnie nie doczekam. :face:

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Kontakt:

Ja wypadłam z obiegu na jakieś dwa - trzy lata, więc tym bardziej uciekły mi informacje o lalkach, o których nie marzyłam.
Szkoda, coś nie pykło w modelu biznesowym, bo fanów ma nadal. Mnie się większość lalek tak średnio podobała przez męskie rysy twarzy, ale Ellowyne była niczego sobie. Robert Tonner niby coś tam projektuje, współpracuje, ale na razie na jego stronie sklepu nie ma. Koronawirusowy kryzys też mu specjalnie teraz zadania nie ułatwił.

Awatar użytkownika
barbusia77
Kontakt:

Post autor: barbusia77 »

Pierwsze słyszę O.O Ja mam jedna Tonnerke, nie zamierzam się jej pozbywać. Innych nie szukam wiec i na ceny nie zwróciłam uwagi. Autorowi skończyły się pomysły? Mógł przecież pójść w spółczesnym stroje, miałby więcej zainteresowanych ^^
<3

Awatar użytkownika
Pentesilea
Kontakt:

Przez chwilę współpracował z Phyn & Aero, ale to jakoś nie wyszło. Potem otworzył kolejną firmę, zajmuje się m.in. drukiem 3D. Ale w kwestii nowych projektów od dłuższego czasu raczej głucha cisza...

Nie sądzę, żeby to była kwestia braku pomysłów. Doszły mnie plotki, że urwała się współpraca z fabryką odlewającą części, inni mówią, że rozbiło się o kasę. Nie mogę jednak powiedzieć, co na 100% było przyczyną, bo to wszystko spekulacje wśród kolekcjonerów, które pojawił się na grupach tonnerowych w momencie zamykania Tonner Company.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Kontakt:

Na 99.9% chodzi o pieniądze, ale co tam dokładnie, to pewnie tylko Robert Tonner wie.
Fajnie by było, jakby poszedł np. w ten druk 3D bez jakichś specjalnych limitów. :D

Awatar użytkownika
Pentesilea
Kontakt:

Na razie widziałam tylko jakieś jego projekty na profilu na Instagramie - korony, gorsety. Szczerze mówiąc zupełnie mi się to nie podoba. Strona podana w jego profilu nie działa, więc nie można się niczego więcej dowiedzieć...

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Kontakt:

Mam takie wrażenie, że on sam nie wie, którą drogą iść.
Obecnie działająca strona:
roberttonnerdesign.com

Awatar użytkownika
Pentesilea
Kontakt:

Poleciałam zobaczyć. No i niestety, zrobił sobie galerię - ale nic tam nie ma o jego obecnej pracy.
Zobaczymy, może jednak ruszy z jakimś konkretnym projektem.

ODPOWIEDZ