J-doll

Wszystko o tych azjatyckich pięknościach
Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

J-doll

Post autor: Stary_Zgred »

Z tego, co wiem, j-dolls są mniej popularne od Pullipów i Dali, ale pochodzą z tej samej "stajni". Ciekawe, czemu ludzie mniej je lubią niż dyniogłówki, może są z gorszych materiałów? A takie ładne laleczki (i te ubranka - ach!) i ciała zginalne i "prawdziwe" oczy!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia chapsnięte z sieci.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania_DollSecondHand
Posty: 1398
Rejestracja: 14 sty 2012, 22:48
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: Ania_DollSecondHand »

Jak dla mnie są śliczne - bardziej proporcjonalne i w ogóle ;) I kojarzą mi się z ekstra wersją Kurhn :D

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: dollbby »

ja też się nad nimi skupiłem... jest nawet jedna na all ale nie mam pojęcie czy oryginalna czy kopiaa, ale raczej oryginał... Ale martwi mnie że mają peruki... i sa małe w sumie bo to 11'.... i te dłoniee!!!! :(

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: reiha »

Oglądałam je kiedyś na PullipStyle, najbardziej podobała mi się ta z fioletowymi włosami z pierwszego posta i jeszcze jedna, chyba ta:
Obrazek

Obrazek

Dla mnie są ładniejsze od Pullipów i spółki, ale na szczęście na razie nie wywołują chciejstwa :D

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: Mangalarga »

Również przemawiają do mnie bardzie nić Pullipy, urocze są. Na razie parcia na nie nie mam, ale kiedyś, kto wie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: Szklanooka »

Stary_Zgred pisze:Ciekawe, czemu ludzie mniej je lubią niż dyniogłówki
Moje pierwsze wrażenie jest takie, że ładne, ale oczy mają trochę takie bez wyrazu. Proporcje mają poprawne i może je nawet wcześniej gdzieś widziałam, ale zupełnie ich nie zapamiętałam - brakuje im właśnie takiego charakterystycznego czegoś, co by je wyróżniało.
To tyle z pierwszego wrażenia, które często się u mnie potem zmienia. Obrazek

Awatar użytkownika
Namae
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2012, 04:04
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: Namae »

Według mnie brakuje im takiej... Brzydoty?
Tak jak Szlanooka wspomniała- czegoś charakterystycznego.

Awatar użytkownika
rozella
Posty: 79
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:45
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: rozella »

Miałam J-Doll niestety po przybyciu do mnie okazało się, że to lalka bez wyrazu. Na zdjęciach owszem jest słodka, ale tak jak ktoś wyżej zauważył, brakuje jej czegoś. Czego ? nie wiem, mnie nie zakręciła na tyle, by zostać u mnie. Pozbyłam się jej. Ponadto ma paskudne ciało. Stawy zginają się okropnie skrzypiąc :hyhy:

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: nmin »

Na pewno jest bardziej proporcjonalna, niż dyniogłówki, i ma bardziej naturalną twarz, ale nie wiem, czy to dobrze. Dal jest charakterystyczna z tym fochem, Byul jeszcze bardziej, Pullip rzuca się w oczy ze swoim wielkim łbem, o chłopakach nie wspominając, więc J-doll wypada przy krewniaczkach jakoś blado. W dyniogłówkach nie ma wielkiego wyboru - Blythe, Tangkou, rodzina Pullip, i to chyba tyle najpopularniejszych. Wśród lalek o normalnych proporcjach i twarzach konkurencja jest dużo większa i trudniej się wybić.

Myślę, że mogłaby robić za plastikową namiastkę BJD, gdyby wrzucić ją na obitsu, dać wymarzoną perukę, nowe oczy. Nie wiem, nie planuję ;) Ale osobiście mogłabym uwierzyć, że to BJD, gdybym nie wiedziała, że J-doll.
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: Mad-Telepath »

nmin pisze: Myślę, że mogłaby robić za plastikową namiastkę BJD, gdyby wrzucić ją na obitsu, dać wymarzoną perukę, nowe oczy. Nie wiem, nie planuję ;) Ale osobiście mogłabym uwierzyć, że to BJD, gdybym nie wiedziała, że J-doll.
No właśnie, zawsze pozostanie tylko namiastką, a na tle innych plastików wypada blado. Dyniogłówki wyróżniają się swoistymi proporcjami i specyficznymi buźkami- to taki ich znak firmowy, a J-dolls są nijakie.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Justyna
Posty: 279
Rejestracja: 26 lip 2013, 07:34
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: Justyna »

Moim zdaniem to śliczne lalki, niedługo mam zamiar kupić chociaż jedną :D Jak zobaczyłam na żywo j-doll Mangusty to się zakochałam :serducho:

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: privace »

Mi się podobają coraz bardziej- na pewno są ciekawsze od playlinek typu Barbie ;)
I wcale nie uważam ich za nijakie, na zdjęciach wyglądają przesłodko, niektóre mają jakiś zadziorny błysk w oku i cwaniacki uśmieszek;)
Jakby kogoś ciekawiło, jak wygląda lalka ze ściągniętym skalpem http://www.youtube.com/watch?v=Ou8sA5u99dc
A tu proces zamiany ciała na obitsu na zdjęciach http://www.flickr.com/photos/mokasokru/ ... 414133270/

Żeby nie doublepostować...
Małe sprostowanie: J-doll już nie są "z tej samej stajni" co popularne dyniogłówki. Od połowy 2009 roku ich produkcję przejęło Groove Inc.- więc teoretycznie nie są azjatyckie, lecz amerykańskie ;) (chociaż wydaje mi się, ze właściwie pullipy itd. też przejęła ta sama firma)

W miarę dokładny spis można znaleźć tu -> http://forum.dollplanet.ru/viewtopic.php?f=25&t=13130
lub tu http://pullipsandjunk.com/pullips-compa ... ease-list/

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: privace »

No to oficjalnie ogłaszam, że się zakochałam- mój rudy kawałek plastiku
Obrazek
Jak ktoś ciekaw, to więcej o niej na blogu
Nie mam pojęcia, czemu tak negatywnie o j-dollkach się pisze?? Jedyny minus według mnie to ta mało ruchliwa łepetyna.

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: Lacrima »

privace pisze:Nie mam pojęcia, czemu tak negatywnie o j-dollkach się pisze??.
Może dlatego że ich ciałka tak szybko pękają, że moja przyszła z odpadniętą dłonią? Jest śliczna... ale nie wiem co mam z tym zrobic :((
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: J-doll

Post autor: Mad-Telepath »

Niestety, ciałka są piętą Achillesową Jun Planning :( Uwielbiam swoich Taeyangów i Isula, nie chcę ich przesadzać na obitsu, ale przez to ich możliwości pozowania są mocno ograniczone - strach człowieka ogarnia, że zostanie mu w ręku jakaś ręka albo noga.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość