Ciałka OBITSU

Wszystko o tych azjatyckich pięknościach
Awatar użytkownika
Mysha
Posty: 600
Rejestracja: 11 maja 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Mysha »

Ja przepraszam za bycie debilem w tym temacie, ale może mi ktoś poradzić skąd najlepiej kupić ciało obitsu? Przy czym interesuje mnie to 60cm, więc wolałabym nie ciągnąć tego z Japonii i nie natknąć się na cło. Znacie jakieś europejskie źródła? Dzięki!
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [DD Saber Extra] Maya [DD DDH-06] Angelica [DD Sakuya] Koteczek [MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll] Emilka [DD Miku]
Obrazek

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Balbinka »

Widziałam dzisiaj na allegro, że ktoś laleczkę całą obitsu 60 sprzedaje. Sprawdź sobie (nie wkleję linka bo z telefonu nie umiem :( ). Wydaje mi się, że cena też jest w porządku :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Mysha
Posty: 600
Rejestracja: 11 maja 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Mysha »

Dzięki Balbinka za cynk - niestety to jest 50tka :( O ile ciało samo w sobie nawet lepsze, to całkowicie nie pasuje mi do postaci (panna ma być rycerzem - nie może wyglądać jak 12letnia siostra ^^"). Tak więc szukam dalej - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ;)
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [DD Saber Extra] Maya [DD DDH-06] Angelica [DD Sakuya] Koteczek [MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll] Emilka [DD Miku]
Obrazek

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Balbinka »

A to nie zwróciłam uwagi, że mniejsze, bo to jednak nie moja "rozmiarówka", ale czasami się takie pojawiają. Powodzenia w szukaniu :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Mysha
Posty: 600
Rejestracja: 11 maja 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Mysha »

Zaryzykowałam i wzięłam z ebaya z Japonii ^^" Szkoda, że nie zdąży przyjść przed spotkaniem lalkowym :(
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [DD Saber Extra] Maya [DD DDH-06] Angelica [DD Sakuya] Koteczek [MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll] Emilka [DD Miku]
Obrazek

Awatar użytkownika
Carleesi
Posty: 208
Rejestracja: 08 gru 2014, 02:39
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Carleesi »

WalnutSprout pisze: Moje hard obitsu też już się zaczyna robić kolorowe :/ , co prawda używam wielu ciemnych materiałów jak szyję ... ale zawsze piorę ciuszki zanim trafią na moją Pannę. Kurka następnym razem kupuję soft bust i tyle
Masz obitsu HB i Ci farbuje...?

Obrazek

Moja Pullipanna ma obitsu HB i autentycznie nie wyobrazam sobie jak by mialo sie zabarwic. Natomiast o pozostalych dwoch slyszalam, ze bardzo maja tendencje do lapania kolorow od ciuchow, bo torsy sa z gumy.
Blog Instagram Flickr Facebook

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Malina »

Z moich (jakże bujnych, bo aż dwutygodniowych) doświadczeń wynika, że soft obitsu brudzi się od wszystkiego. Na szczęście lekkie przetarciu na mokro jak na razie zdaje egzamin.

Dolls4passion
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2015, 22:28
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Dolls4passion »

Witam, od dłuższego czasu planuję zakup obitsu dla lalki Pullip Classical Alice Sepia. Mam jednak dylemat co do rozmiaru- dziewczęcy (25cm ) czy kobiecy S (27 cm). Jedyne czego obawiam się w obitsu kobiecym jest to, że lalka "wyrośnie" ze swoich ubrań. Może miał ktoś z was podobne doświadczenia i wie coś o tym. :niewiem:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Malina »

Jak dla mnie Pullipy wyglądają lepiej na 27cm, ale tak jak piszesz, przeprowadzka na większe ciałko wiąże się z 'wyrastaniem z ubrań'. W niektórych przypadkach ubranko pasuje albo jest tylko ciut za ciasne i niedopięcie go z tylu wystarcza, w innych śmiesznie wyglada (i tak chyba będzie ze stockiem Alice), a w jeszcze innych najzwyczajniej nie wchodzi.

Awatar użytkownika
LolitaDolls
Posty: 589
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: LolitaDolls »

to ja może się wypowiem, bo sama mam classical alice, tylko w niebieskim wariancie kolorystycznym. Na obitsu 27 z biustem S wchodzi stockowa sukienka i całkiem dobrze się trzyma, na obitsu hard raczej jest trochę mała i nie dopina się z tyłu (chociaż jakby się bardzo postarać to można to w miarę ładnie włożyć). Stockowe rajty wchodzą na 27 tak mniej więcej do połowy ud i dalej raczej nie, jak komuś bardzo zależy to można zakryć to pod sukienką. Z 25 nie probowalam, ale za jakiś tydzień będę juz je miała i mogę dla Ciebie sprawdzić :)


Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Saga »

Mam 25cm obitsu M (softbust) i komplet ubrań j-dollkowych: kurteczkę, sukienkę, parę podkolanówek a'la kabaretki, parę getrów i buty. Moja J-Doll była na ciałku pullipowym typu 4.

Ze spostrzeżeń - ciałka w biuście, ramionach, talii, pupie są mniej-więcej porównywalne. Obitsu 25 ma nieco węższe uda, czego nie widać, ale czuć, gdy chce się wcisnąć na ciałko pullipowe spodnie szyte na obitsu - typowy efekt "kalorie zwężają mi ciuchy w szafie". Ciałka różnią się nieco wzrostem, co będzie się przekładać na wizualną długość ubrań (na obitsu wszystko będzie się wydawało dłuższe). Podkolanówki są problematyczne przy kostkach, obitsu ma je nieco szersze, ale to nie tragedia (tak czy siak, wchodzą i nie grożą podarciem, po prostu trzeba to robić ze spora dozą wyczucia). Buty, które dostałam z J-Doll, pasują lepiej na obitsu. Z J-Doll po prostu spadają, z obitsu znacznie mniej przy bosej stopie, a wciąż da się założyć rajstopy i w te butki wcisnąć.

Inna sprawa, że Pullipy na obitsu 25 wydają mi się... pozbawione szyi. I to w sumie największy mankament. Tak jak J-Doll na obitsu 27 wygląda, jakby ktoś ją rozciągał w odcinku szyjnym, tak u Pullipa, wg mnie, efekt jest drastycznie odwrotny przy obitsu 25. Reszta proporcji za to wydaje mi się w porządku.

Dolls4passion
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2015, 22:28
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Dolls4passion »

Chybą zdecyduję się ba zakup obitsu 27 cm. Rajstopy zawsze można przetobić na podkolanówki :)

Awatar użytkownika
LolitaDolls
Posty: 589
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: LolitaDolls »

Dolls4passion pisze:Chybą zdecyduję się ba zakup obitsu 27 cm. Rajstopy zawsze można przetobić na podkolanówki :)
Ewentualnie uciąc cześć "skarpetkową" i zrobić legginsy ;)

Dolls4passion
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2015, 22:28
Kontakt:

Re: Ciałka OBITSU

Post autor: Dolls4passion »

Mam jeszcze jedno pytanie. Czasem zastanawiam się, czy podczas zmiany obitsu lalka może się jakość uszkodzić np. wig już nie będzie pasować. Co o tym myślicie ? :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości