Buty dla Bratz

Akcesoria, dodatki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ita
Posty: 48
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:22
Kontakt:

Buty dla Bratz

Post autor: ita »

Próbuję wymieniać lub uzupełniać brakujące stopy tym biedaczkom. Idzie jak niżej widać słabo :) Czy macie może jakieś pomysły albo sprawdzone sposoby jak to zrobić lepiej?
Ja tu robiłam z masy "domowe sugru" mąką ziemniaczana + silikon uniwersalny 1:1. Ale ciężko się to modeluje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: Malina »

Fimo? Albo nawet i Astra?

Awatar użytkownika
ita
Posty: 48
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:22
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: ita »

Też właśnie dziś próbowałam ale znacznie gorzej przyczepia się do nóżek, łatwo deformuje i rozluźnia wokół tych kikutkow pod wlasnym ciężarem. może fimo light byłoby lepsze, ale też zastanawiam się jak to po zastygnieciu by działało, zakładając że uda się osiągnąć zastygniecie we właściwej formie. Czy takie butki byłyby już na stałe, czy by się nie kruszyly?
A ktoś w Was może próbował? Wrzucajcie jakby co :)

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: Malina »

Butków akurat nie robiłam, ale kruszyć się nie powinno.

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: Balbinka »

Ita - całkiem ładnie wyszły te butki :) nie marudź. :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: Saga »

Jak na pierwsze próby - wyszło fajnie. Jasne, to nie są to małe dzieła sztuki, ale kiedy ubierzesz laleczki, najlepiej w spodnie, butki będą spełniać swoją rolę. Podobają mi się zwłaszcza te brązowe. Może spróbuj robić im podeszwy w innym kolorze / domalować podeszwę? Nie chodzi mi tylko o spód buta, ale o ten kawałek gumy, który widać też z boku. Te niebieskie wyglądałyby fajnie z białymi tenisówkowymi podeszwami, a te brązowe z czarnymi. I z małym płaskim obcasikiem. Wiem, wymyślam :D

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: Pink Flamingo »

Ja przy swoich butach używam fimo, ale to mniejszy format, bliższy barbiowym. Faktycznie, masa kruszyć się nie powinna, spróbuj dobrze rozgrzać ją w dłoniach przed lepieniem butów, jak plastelinę. Zawsze możesz też użyć kartki papieru z wyciętą wcześniej formą, co doda masie trochę sztywności. No i wypalenie w piekarniku usztywni ją doskonale. Trzeba popróbować, ale Twoje pierwsze rezultaty wyglądają bardzo przyjemnie :)

Awatar użytkownika
ita
Posty: 48
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:22
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: ita »

Podeszwy właśnie planowałam zrobić, tylko trzeba było poczekać aż but wyschnie, bo to taki bezwładny glut był na którym nie da się nic zrobić dopóki trochę nie zesztywnieje :)
Poza tym jest z nimi jeszcze taki kłopot że dość luźno trzymają się nogi i obracają samowolnie wokół jej osi :/ Generalnie te buty to dla mnie największe wyzwanie jak dotąd.
Teraz będę próbować odlew zrobić, z trampeczka Moxie. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie :) Robiłyście kiedyś jakieś odlewy domowo?

Awatar użytkownika
Ania I.
Posty: 182
Rejestracja: 31 mar 2015, 21:45
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: Ania I. »

Gorący klej. ;)

Awatar użytkownika
ita
Posty: 48
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:22
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: ita »

forma z gorącego kleju? Na razie próbuje zrobić odcisk z masy fimo i chcę w to potem wcisnąć tego silikonowego gluta. Zobaczę co z tego wyjdzie :) a ty robisz odlewy, czy masz jakieś inne sposoby?

Awatar użytkownika
Ania I.
Posty: 182
Rejestracja: 31 mar 2015, 21:45
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: Ania I. »

But jest z gorącego kleju. A forma ze specjalnego podwójnego, profesjonalnego silikonu. Jedna z metod, jaka długo szukałam odpowiednia do butów. A gorący klej jest bardzo popularny wśród dziewczyn, które robią buty zagranicą, jak z nimi rozmawiam. No i oczywiście modelina. To tez czesto widze, ze uzywaja. Sa deir bardzo fajne i rozbudowane grupy na FB odnosnie repaintow i ooakow. Ech, Wydalam majątek na różne materiały do Bratzowych butów ;), ale w końcu po wielu miesiącach prób i błędów ogarnalam ten temat. Czekałam aktualnid kilka miesięcy aż Włosi się ockna i przysla do polskiego producenta owy silikon i czekam właśnie, żeby go zamówić.

-- 2 kwi 2016, o 22:38 --

A w domowej wersji "silikonu" też się babralam... matko jedyna - tyle przekleństw przy tym głewnie w życiu nie powiedziałam. ;)

Awatar użytkownika
Somarie
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2013, 15:18
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: Somarie »

ita pisze:Robiłyście kiedyś jakieś odlewy domowo?
Wideo jak robić odlewy używając playdoh i pistoletu klejowego: https://www.youtube.com/user/1utubaccount/

Awatar użytkownika
ita
Posty: 48
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:22
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: ita »

super jesteście! dzięki :buzki:

-- 4 kwi 2016, o 22:12 --

Męczę te butki:) zdjęcia z miejsca zbrodni, se se se:

Obrazek

Obrazek

Póki nie mam kleju na gorąco sprawdzam odcisk z fimo i wypełnienie z tego domowego "sugru". Ciekawam co z tego wyjdzie ^^

I znalazłam takie tutoriale do butków z kleju:
http://rosiegirlsdolls.blogspot.com/201 ... shoes.html

SnowBallet
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 2015, 15:02
Kontakt:

Re: Buty dla Bratz

Post autor: SnowBallet »

Hej, i jak poszło z bucikami z silikonu? Sama kombinuje jak łysy kon pod górkę jak tym nieszczęsnym bratzom zrobić buty.. Dlatego też jestem ciekawa co w rezultacie Ci wyszło? Pozdrawiam serdecznie :-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość