Trupki czy pudełkowe?

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Trupki czy pudełkowe?

Post autor: dollbby »

Witam... wiem, że każdy ma inne parcie na lalki, ale tak z ciekawości ? Jakie lalki wolicie? Trupki, i kloniki czy pudełkowe kolekcjonerskie?
Ja osobiście wybieram trupki.... mimo iż mają swoje lalta to uważam że to co się z nimi działo jest fascynująco niewiadome!! To co miały miec wyczesane, zostało wyczesane... a lalki nowe w pudełkach, pomimo że piękne i osobiscie nic do nich nie mam to są dla mnie nijakie... a trupki są pełne zagadkowej histori... Co się z nimi działo? Gdzie przebywały? Dlaczego ktoś je kupił ? A wy jaki macie do tego stosunek?
Jeszcze mam takie wrażenie, że lalki te są mi wdzięczne, że moga spokojnie pzestać kolejną noc beż urazów :facepalm: ;)

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Stary_Zgred »

Nie umiem się zdecydować. Podobają mi się i trupki (szczególnie te starszej daty) i lalki zapudełkowane, choć u mnie ich "zapudełkowanie" nie trwa długo. Do pełni szczęścia muszę wyciągać delikwentki z pudeł, obejrzeć, obniuchać, rozebrać itd. itp.
Jeśli chodzi o trupki, to mam na ich punkcie pewne "hopla" - otóż staram się zwrócić im pierwotny wygląd, szczególnie, jeśli chodzi o "barbiowate". Barbie + jej oryginalny ubiór stanowią dla mnie jedność i zdecydowanie wolę trupki odziane, posiadające oryginalne akcesoria, od trupków-golasów. Te znajdują się u mnie na najniższym miejscu w hierarchii. W ogóle Barbie pozbawione swojego przyodziewku i fryzury tracą co najmniej połowę swojego uroku, nie uważacie?
Co ciekawe -keny i lalki innych firm traktuję zdecydowanie łagodniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Manhamana »

Hehe wszystko zależy jakie lalki - Barbiowate można trzymać pudełkowe ale świat lalek jest rozległy bardzo - sama wolę trupki, vel "padło" - bo albo zapudełkowana lalka jest poza jakimkolwiek zasięgiem finansowym lub jest bardzo trudno dostępna ( np. oryginalne Sindy od Pedigree czy Fleur ).
Z racji posiadania rozległej tematycznie kolekcji pudełka u mnie nie funkcjonują - każda lalka za wyjątkiem 4 reprodukcji Sindy jest wyjęta , oglądnięta, wymacana i obwąchana i ląduje z siostrami w witrynie ( wyjątek zapudłowana za karę reprodukcja Barbie FQ ) za to nie rozparcelowuję lalek- czyli kupiona kompletna lalka pozostaje w swoim odzieniu łącznie ze swoimi dodatkami.
Samo ratowanie lalek też jest bardzo wciągające- nabycie padła za grosze i doprowadzenie do stanu używalności plus tworzenie OOAKów- na które z zasady u mnie idą trupki.
Większości moich lalek nie da się trzymać w pudełkach- regionalne, porcelanki, duże winyle, staruszki, to są lalki w przypadku których pudełka nie funkcjonują.
Sama mam swoiste lalkowe ADHD- zbieram ogólnie lalki, kiedyś założyłam sobie utrafić po sztuce z każdej firmy , pod warunkiem że lalka mi się spodoba. I konsekwentnie odhaczam - kiedyś taką listę ciekawych lalek i firm miała na blogu Aga- Fleurdolls.
Ciekawą i pomijaną grupą są lalki regionalne- tu można mieć przegląd trendów i panujących mód w lalkowym świecie, a im starsze okazy tym ciekawsze, zarówno pod względem samej lalki, jak i materiałów użytych do uszycia strojów, plus różnorodność samych kostiumów.
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
La Chatte
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: La Chatte »

U mnie jest tak pół na pół. Jeden i drugi stan ma swoje plusy i minusy ;)
trupki są pełne zagadkowej histori... Co się z nimi działo? Gdzie przebywały? Dlaczego ktoś je kupił ?
To właśnie sprawia, że uwielbiam trupki. Lubię taką lalkę odnowić zastanawiając się co też przeżyła. Ogólnie mam takiego małego hopla na punkcie używanych zabawek. Moja mama się ze mnie śmieje, że traktuję je jak porzucone psiaki, gdy przynoszę do domu następnego pluszaka, figurkę, czy lalkę opowiadając, że "nie mogłam go tak zostawić, gdy zobaczyłam jak na mnie patrzy z nadzieją, że go wezmę" :D

Z drugiej strony uwielbiam rozpakowywać lalkę z pudła, mam wtedy jej oryginalny strój, jej fryzura jest nienaruszona, a do tego mam samo pudełko, które w niektórych przypadkach są świetne :)

Dlatego zbieram lalki takie i takie, dla każdej znajdzie się miejsce w mojej kolekcji.
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny
(")_(") to help him gain world domination.

Awatar użytkownika
Bomba
Posty: 180
Rejestracja: 29 gru 2011, 22:09
Lokalizacja: Myślęcinek (koło Bydgoszczy)
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Bomba »

Jedno i drugie, ale wole nowe lalki.
We're all full of lies

http://szalenstwakamy.blogspot.com/ <--- blog lalkowy
http://fotomaniabomba.blogspot.com/ <--- blog nielalkowy, fotograficzny

Awatar użytkownika
Imago
Posty: 744
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:54
Lokalizacja: JG
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Imago »

A ja wybieram nowe bo są dla mnie niezapisaną kartą - sama tworzę ich historię, wiem też że nie użytkowała ich osoba o jakichś zaraźliwych chorobach itp. - ten typ tak ma ;).
"Każda głupia potrafi być czarownicą z runicznym nożem, ale trzeba wysokiego kunsztu, by być czarownicą z obierakiem do jabłek!"
http://ask.fm/ImagoImaginacjaImagowska


Awatar użytkownika
Imago
Posty: 744
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:54
Lokalizacja: JG
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Imago »

Domyślam się :) ale i tak wolę nowe, chociaż co ciekawe: samochód używany (albo obiektyw do aparatu) mi aż tak nie przeszkadza :D
"Każda głupia potrafi być czarownicą z runicznym nożem, ale trzeba wysokiego kunsztu, by być czarownicą z obierakiem do jabłek!"
http://ask.fm/ImagoImaginacjaImagowska

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Fleur »

Ja mam taki nawyk, że każda lalka, która mnie interesuje jest kupowana w przynajmniej jednym egzemplarzu NRFB. To się nie zgadza chyba tylko u Sindy w mojej kolekcji, bo trupków mam kilka a NRFB żadnej. Po prostu tak wyszło. Poza tym pudełka, szczególnie starszych lalek, są często kopalnią informacji na wiele tematów, bo często mają dodatkowe promocyjne zdjęcia, różne opisy, numery katalogowe itd.

Polowania na serio na okazy NRFB trzymam się konsekwentnie tylko w wypadku mojej kolekcji Fleurkowej, mam 46 lalek Fleur NRFB i mam nadzieję, że zdobędę jeszcze kilka.

Trupkami nie pogardzam i z radością przywracam je do stanu używalności, może to głupie bo w końcu to jest “martwa natura”, ale zawsze wydaje mi się, że lalki się cieszą gdy są znowu zadbane, ubrane, uczesane i nikt ich nie męczy :)

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: dollbby »

no jak widać każdy ma inne wymagania i spojrzenia. Ja takowych konkretych nie mam. i Jak już jakaś lala nrfb mnie skusi to kupuję nie wydziwiam :)

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Mono »

Lubię lalki NRFB i trupki też. Ale co do tych drugich mam pewne zasady, którymi kieruję się przy zakupie: trupek musi mieć swoje oryginalne ubranie. W przypadku fashionistek, które kolekcjonuję, jest to bardzo ważne, bo strój jest nieodłącznym elementem ich charakteru. Wiadomo, raz na jakiś czas zdarza się wyjątek, że kupuję lalkę w ubraniu nieoryginalnym lub nagą ;) I mam tak samo jak Aga Fleur: jestem przekonana, że moje lalki już po SPA, ubrane, uczesane i pachnące, cieszą się, że znów są piękne i że wreszcie będą miały spokój :) Choć z drugiej strony, kiedyś zastanawiałam się, co wolą lalki: czy zabawę z dziećmi, jako że są przecież zabawkami, czy spokojną egzystencję w rękach kolekcjonera. To ciekawe, szkoda, że nie umieją odpowiedzieć :D
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: dollbby »

no co do oryginalnego ubranka, też zaczynam na to zwracac uwagę, a jak lalka jest "must have" to nie ma zasad jaka będzie! Poprostu musze miec...
A co do egzystencji w rękach kolekcjonera... jesli lalki lubią byc szarpane, tarzane rzucane w kąt i podgryzane przez psa, to ich wybór :) A tak to siedzą sppokojnie z resztą koleżanek! :)

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: privace »

A ja lubię trupki- szalenie mnie cieszy ich doprowadzanie do porządku, czesanie, przebieranie :D
Zapudełkowaną musiałabym odpakować i co? Obejrzeć, postawić na półce i już, koniec? Może nie jestem w pełni normalna- ale jak tu się w pełni nacieszyć lalką, która ma wszystko idealne?
Do tego nie musi mieć oryginalnego ciucha- większą frajdę sprawia mi wtedy przebieranie, przymierzanie, oglądanie, w czym jej będzie ładnie. Bo oryginalne szkoda ściągać, skoro ma to powinna mieć i część frajdy mnie omija.

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: BarbieDream »

Ja zdecydowanie wolę pudełkowe - może to głupie, ale uwielbiam ten zapach wydostający się z pudła podczas otwierania i myśl, żę to ja 1 ją dotykam ;) No i oczywiście jest lalka z całym asortymentem! I nie mówię tylko o lalkach kolekcjonerskich, ale też o playlinach z lat 90 - one dla mnie po porstu muszą być w pudłach (przynajmnije na początku ;P) I takie trafiają na półkę na stojaku lub w pudełku, żeby cieszyć oko, czasem pooglądać z bliższa. Nie znaczy to jednak, że nie mam u siebie trupków! Są lalki trupki, które potrafię rozpoznać i takie, które zostaną u mnie NN. Jeśli rozpoznam daną lalkę z reguły dążę by wygląała tak jak w oryginale (staram się ubrać ją w podobne ciuszki lub odtworzyć oryginalną fryzurę). Z NN mam większą dowolność - tu po prostu się bawię zmieniając lalkę do woli! Do gry wchodzi przebieranie czesanie, obcinanie włosów i wszystko inne! Ubóstwiam robić lalkom spa (zwłaszcza jeśli mowa o włosach). Teraz mam ambitny plan stworzenia 3, może max 4 ooak-ów :)

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Fleur »

Mono pisze:Choć z drugiej strony, kiedyś zastanawiałam się, co wolą lalki: czy zabawę z dziećmi, jako że są przecież zabawkami, czy spokojną egzystencję w rękach kolekcjonera. To ciekawe, szkoda, że nie umieją odpowiedzieć :D
No wiedziałam, że nie jestem w takim myśleniu osamotniona! :hihi: Moim zdaniem jest tak: lalki lubią gdy ktoś je kupuje, uwalnia z pudełka, bawi się nimi… do czasu kiedy zabawa zaczyna być męcząca – to znaczy włosy im obcinają, gryzą ręce i nogi, doprawiają makijaż mazakami… wtedy taka lalka już wzdycha “chcę do dorosłego kolekcjonera!” bo ma serdecznie dość :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości