Trupki czy pudełkowe?

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: BarbieDream »

Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w bajce Toy Story 2! ;) Tam zabawki zdecydowanie wolały być ze swoim wspaniałym właścicielem niż stać za szybką jako okaz kolekcjonerski. Oczywiście właściel był kochany, nie szarpał, nie niszczył i nie widział świata poza swoimi zabawkami ;)

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Fleur »

Zgadza się! A w Toy Story 1 bały się tego drugiego okropnego dzieciaka co je męczył. Chyba wolałyby być u kolekcjonera w tym wypadku :hihi:

Awatar użytkownika
Imago
Posty: 744
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:54
Lokalizacja: JG
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Imago »

W Toy Story 3 też wolały być u dzieci ale tylko tych, które szanują zabawki
"Każda głupia potrafi być czarownicą z runicznym nożem, ale trzeba wysokiego kunsztu, by być czarownicą z obierakiem do jabłek!"
http://ask.fm/ImagoImaginacjaImagowska

Awatar użytkownika
La Chatte
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: La Chatte »

Mi się wydaje, że lalki nie chcą być NRFB i oglądać świata zza szybki, ale nie chcą też stać się kompletnymi trupkami, a skoro od nas nie uciekają, to chyba tak źle im u nas nie jest :D
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny
(")_(") to help him gain world domination.

Awatar użytkownika
Ines.doll
Posty: 33
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:02
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Ines.doll »

Ja lubię te i te, chodź nowe bardziej wolę :D Uwielbiam te motyle w brzuchu jak kupuję jakąś wymarzoną, zapach nowości ;)

Awatar użytkownika
gould
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2012, 10:47
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: gould »

Ja zdecydowanie wole pudelkowe. Kolekcyjne kupuje nowe, chetnie kupilabym uzywane, ale zawszse czwegos brakuje, a to butow, a to stojaka, a to czegos innego. A ja lubie, jak wszystko jest. Chcialabym ratowac trupki, ale nie mam na to czasu.

Awatar użytkownika
lilavati112
Posty: 64
Rejestracja: 05 lut 2012, 21:30
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: lilavati112 »

staruszki bez pudełek!!!ja musze lale pomacać, poprzebierać:)))Zreszta w moim przypadku vintage albo celuloidy pudełkowe to malo realne! :facepalm:

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: borze »

La Chatte pisze:Mi się wydaje, że lalki nie chcą być NRFB i oglądać świata zza szybki, ale nie chcą też stać się kompletnymi trupkami, a skoro od nas nie uciekają, to chyba tak źle im u nas nie jest :D
Dokłaaadnie! ^^ Mi by chyba najbardziej odpowiadała jakaś pośrednia opcja między tymi dwiema - zupełnie mi nie przeszkadza lalka bez pudełka, bo i tak bym ją z niego od razu wyjęła, żadna to dla mnie (i dla niej xD) radocha jak tak sobie tylko stoi na półce w kartoniku. Tzn, nie przeszkadza mi brak pudła, o ile poza nim wszystko inne jest jak trzeba, zwłaszcza ubranko. Jak jest lekko uszkodzone to jeszcze też do przeżycia, można naprawić, tak samo włosy i makijaż, ale samo w sobie być musi, a przynajmniej powinno. Takimi zupełnymi trupkami to się jeszcze nie zajmowałam, więc trudno mi się jakoś jednocznacznie wypowiedzieć :)

Awatar użytkownika
Porcelina
Posty: 116
Rejestracja: 03 sty 2012, 23:29
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Porcelina »

Zdarzyło mi się raz czy dwa kupić lalkę zapudełkowaną i nowiutką, wydaje mi się że akurat przy porcelankach nie ma to wielkiego znaczenia czy lalka jest nowa czy ma 30 lat pod warunkiem że była dobrze przechowywana jej stan się nie zmienił. Porcelanki praktycznie się nie niszczą, więc kupowanie ich w oryginalnych pudłach, moim zdaniem, mija się z celem, chyba że ktoś lubi kolekcjonować też i te kartony.

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Lacrima »

Zależy od lalki. Czasem jest tak, że zależy mi na samej lalce, albo głowie, to jej siedzenie w pudle jest nieistotne, byle w dobrym stanie była. Innym razem chcę mieć wszystkie dodatki i akcesoria, a nie ma takiej używanej, więc kupuję pudełkowe. Wszystkie i tak z pudeł wychodzą, różnica jest taka, że Mattelki na zawsze, i trzymam je w zbiorczym pudle albo w witrynie (mocno nasloneczniona to nic cenniejszego tam nie umieszczę), a elita siedzi albo w swoim kartonie ( ułatwia przechowywanie) w szafie,a te bez firmowego pudla zawijam w białe płótno i trzymam na półce. Dużym czynnikiem jest też cena, czasem można kupić tanio nowiutką, innym razem wydać majątek na używaną.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Wilandra
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:43
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Wilandra »

Ja przeżywam na daną chwilę fascynację tymi kolekcjonerskimi Dal i Pullip moje faworytki :D
Pozdrawiam serdecznie,
Wilandra's Fashion :)

Awatar użytkownika
Imago
Posty: 744
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:54
Lokalizacja: JG
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Imago »

Wilandra pisze:Ja przeżywam na daną chwilę fascynację tymi kolekcjonerskimi Dal i Pullip moje faworytki :D
Rozumiem fascynację, w tym temacie jednakże rozprawiamy na temat "zapudełkowane czy nie". ;)
Wolisz Dale i Pullip w pudełku czy bez pudełka (używane)? :)
"Każda głupia potrafi być czarownicą z runicznym nożem, ale trzeba wysokiego kunsztu, by być czarownicą z obierakiem do jabłek!"
http://ask.fm/ImagoImaginacjaImagowska

Awatar użytkownika
Wilandra
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:43
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Wilandra »

Jak dla mnie mogą być bez pudełek i używane jeśli tańsze ;)
Pozdrawiam serdecznie,
Wilandra's Fashion :)

Awatar użytkownika
Basia
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Basia »

Ja zdecydowanie wolę trupki. Rozczesywanie lalki, jej identyfikacja, zabiegi dają mi satysfakcję i mam wrażenie, że lalkę uratowałam. Poza tym trupki są znacznie tańsze, co jest oczywistym plusem. A lalki w pudłach kupuję(a właściwie częściej dostaję) na urodziny, święta.

Awatar użytkownika
Lalette
Posty: 98
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Dorset, Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Trupki czy pudełkowe?

Post autor: Lalette »

Kupuje i nowe i uzywane. Jednak uzywane tylko wtedy gdy lalka jest starsza, wysprzedana, bardzo tania lub OOAK. W przeciwnym razie wybieram nowe.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości