Czy warto ryzykować...?

Luźne rozmowy o lalkach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magicalus
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2020, 03:06
Kontakt:

Czy warto ryzykować...?

Post autor: Magicalus »

Witam wszystkich :)
Z góry przepraszam, jeśli piszę to do niewłaściwego działu, jestem tu nowa i jeszcze nie wszystko ogarniam ;)
A więc chodzi o to, że jakiś czas natrafiłam na deviantarcie na niejaką DalilęDolls: https://www.deviantart.com/daliladolls Ogromnie spodobały mi się jej lalki i marzę, by kiedyś zamówić u niej jakiegoś mrocznego elfa. Problem w tym, że ktoś napisał tam (cytuję):

"SCAMMER ALERT: This "artist" took $350 from me as a deposit for a commission that she never did. In the process she damaged my property. Despite promising to return my money, she never did, stopping communication altogether and disappearing from all reputable doll hobbyist sites. BUYER BEWARE."

Sytuacji nie poprawia fakt, że poza deviantartem bardzo ciężko ją znaleźć, a ktoś, kto tworzy takie cuda i pewnie ma wielu zainteresowanych, powinien mieć jakąś oficjalną stronę na facebooku itp portalach społecznościowych, tymczasem ja na nic takiego nie natrafiłam...
Teraz nie wiem za bardzo, co zrobić. Ogromnie podobają mi się jej lalki, lecz z drugiej strony, boję się, że mogę zostać oszukana, a 350 dolarów zaliczki, to bardzo dużo.
Co myślicie? Czy któreś z Was zamawiało coś u tej artystki, albo zna kogoś, kto to zrobił?

Awatar użytkownika
Mysha
Posty: 600
Rejestracja: 11 maja 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Czy warto ryzykować...?

Post autor: Mysha »

Po pierwsze i najważniejsze, zawsze płać paypalem jako towar i usługi, nigdy jako znajomi. Jak się przez 5 miesięcy babka nie ogarnie, to przed upłynięciem 6 zgłaszasz roszczenie do paypala. Chociaż, jeśli ma w regulaminie, że zlecenie może wykonywać dłużej, to też nie wiem jak się paypal na to zapatrzy (możesz do nich zadzwonić i zapytać).
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [DD Saber Extra] Maya [DD DDH-06] Angelica [DD Sakuya] Koteczek [MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll] Emilka [DD Miku]
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości