Drukowanie 3D ciała lalki - jaki filament wybrać?

Luźne rozmowy o lalkach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roonie
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2018, 20:24
Kontakt:

Drukowanie 3D ciała lalki - jaki filament wybrać?

Post autor: Roonie »

Witam!
Od jakiegoś czasu tworzę serię swoich lalek, które zamierzam stworzyć za pomocą metody druku 3D.
Mam już gotowy projekt w 3D, pracuję nad ubrankami i wigiem - problemem stanowi jednak baza lalki, czyli ciało.
Kolor filamentu wybrany, firma zajmująca się drukarkami 3D zgodziła się pomóc mi w produkcji niskonakładowej serii. Pytanie jadnak - jaki filament najlepiej pasuje do wydrukowania ciała lalki? ABS? PLA? A może półprzeźroczysta żywica? Coś całkiem innego? Lub może jednak zastosować odlew?
Chętnie posłucham Waszych rad. Może ktoś już stworzył własne lalki i jest obeznany w temacie?
Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Roonie
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2018, 20:24
Kontakt:

Re: Drukowanie 3D ciała lalki - jaki filament wybrać?

Post autor: Roonie »

Ostatnie lalki będą tworzone na bazie masy Super Sculpey, temat można zamknąć.

Awatar użytkownika
Roonie
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2018, 20:24
Kontakt:

Re: Drukowanie 3D ciała lalki - jaki filament wybrać?

Post autor: Roonie »

Poza masą SS, ostatecznie zdecydowałam się również na druk 3D z żywicy (SLA) - mam nadzieję, że niedługo będę mogła pokazać efekty mojej pracy.

Awatar użytkownika
Pokrzyva
Posty: 245
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:58
Kontakt:

Re: Drukowanie 3D ciała lalki - jaki filament wybrać?

Post autor: Pokrzyva »

Nie wiem, jak inni, ale ja niecierpliwie czekam na efekty, albo chociaż szkice projektu, fascynują mnie ludzie którzy robią lalki od zera :D Już przerabianie lalek to wielki kunszt, ale żeby porwać się od początku to szczerze podziwiam, ja bym pewnie rozgrzebała i nigdy nie skończyła :| I wow, druk 3d, niby coraz powszechniejszy, a mnie natchnęło dopiero jak temat zobaczyłam, że można do lalek wykorzystać :facepalm: wrzucaj fotki, pokazuj, chwal się koniecznie!
Tu powinien być jakiś motywujący, głęboki tekst.

Awatar użytkownika
Roonie
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2018, 20:24
Kontakt:

Re: Drukowanie 3D ciała lalki - jaki filament wybrać?

Post autor: Roonie »

Teraz kombinuję jednak z BJD ;)
Jednym z tych BJD'owych eksperymentów będzie poniższa główka w wersji sleeping (szybki concept art, nieco asymetryczny, bo, jak wspomniałam, rysowany był na przysłowiowym "speedzie"):
Obrazek
Do końca przyszłego tygodnia grafik powinien skończyć plik w obj i wizualizację 3D.

-- 12 lis 2018, o 16:37 --

No cóż, miały być same główki, a jednak stworzenie pełnowymiarowej lalki ciągle chodzi mi po głowie... :co?:
Spróbuję się zorientować jaki byłby druk wszystkich części, spróbuję zaprojektować taki prototyp.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości