CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Luźne rozmowy o lalkach
ODPOWIEDZ
xkuro_nekox
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2013, 22:59
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: xkuro_nekox »

Lukrecja pisze:W opisie aukcji jest taka informacja cyt.

"OPTION

Head: $88
Outfit: $65
Shoes: $21
Wig: $21"

Może chodzi o to, że sprzedawca oferuje również samą głowę za $88 :mysli:
Tak, o to chodzi ;)

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Magalita »

Na celnym w zabrzu utknęła mi przesyłka o wartości razem z przesyłką niecałe 25$. Dostałam list z tego Zabrza, że:
"Na powyższy adres nadesłano przesyłkę nr (tu numer mojej przesyłki) o wadze takiej a takiej. nadawca brak."

I co mam zrobić? zdarło plakietkę z paczki z wartością i nie wiedzą czy oclić?
jak się takie coś w ogóle robi...
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Szklanooka »

Magalita pisze:I co mam zrobić?
A czy w tym liście nie napisali co masz zrobić? O.o To może lepiej do nich zadzwoń i zapytaj o co chodzi.
Chyba, że masz taki masz status przesyłki:
WER Zabrze Zatrzymanie w cle. Oczekiwanie na dowód nabycia/informacje o wartości od adresata
To wtedy musisz wysłać im na maila/przefaksować potwierdzenie zakupu/zapłaty i dopiero wtedy ją wypuszczą.

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Magalita »

Szklanooka pisze:
Magalita pisze:I co mam zrobić?
A czy w tym liście nie napisali co masz zrobić? O.o To może lepiej do nich zadzwoń i zapytaj o co chodzi.
Chyba, że masz taki masz status przesyłki:
WER Zabrze Zatrzymanie w cle. Oczekiwanie na dowód nabycia/informacje o wartości od adresata
To wtedy musisz wysłać im na maila/przefaksować potwierdzenie zakupu/zapłaty i dopiero wtedy ją wypuszczą.
źle napisałam... :facepalm: przez ten ból głowy i szum w uszach nie napiasałam dokładnie o co mi chodzi :facepalm:
mam numer przesyłki i taki status ma
Zatrzymanie przez urząd celny 2013-11-18 08:39 WER Zabrze
Zatrzymanie przesyłki w cle 2013-11-18 11:44 WER Zabrze
i tylko tyle pisze.
w liście pisze tak:
Do dokonania odprawy celnej wymagane są następujące dokumenty:
1. Faktura, paragon, potwierdzenie transakcji zakupu internetowego lub inny dokument potwierdzający dokonanie zakupu (dokument w języku obcym powinien być przetłumaczony na język polski i podpisany przez osobę dokonującą tłumaczenia);
2. Specyfikacja towarowa, jeżeli faktura nie spełnia wymogów specyfikacji;
3. W przypadku towarów otrzymanych bezpłatnie od osób fizycznych oświadczenie o rodzaju, ilości, wartości towaru i jego przeznaczenia złożone pod rygorem art. 233 k.k.
4. Kserokopia dowodu osobistego lub następujące: seria i nr dowodu osobistego, pesel, adres zameldowania lub adres dla doręczeń w kraju;
5. Inne dokumenty, jeżeli są wymagane na podstawie przepisów odrębnych
Po odprawie celnej przesyłka wraz z dokumentami potwierdzającymi dokonanie zgłoszenia celnego (DPDZ) zostanie dostarczona drogą pocztową do odbiorcy. Przy odbiorze należy uiścić opłaty celne i podatkowe wyliczone w dokumencie celnym DPDZ
No i moje pytania:
Jak z paypala pobrać fakturę?
W środku są dwie peruki dla Pullip warte niecałe 21$ i tak mam im dopisać?
Jakie inne dokumenty?
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Szklanooka »

Magalita pisze:Jak z paypala pobrać fakturę?
Ja wysłałam tylko printscreena w jpg z szczegółami transakcji.
Magalita pisze: W środku są dwie peruki dla Pullip warte niecałe 21$ i tak mam im dopisać?
Jakie inne dokumenty?
Tak, napisz, że dwie syntetyczne peruki i to wszystko. Ja nie wysyłałam więcej żadnych innych dokumentów.

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Magalita »

Szklanooka pisze:
Magalita pisze:Jak z paypala pobrać fakturę?
Ja wysłałam tylko printscreena w jpg z szczegółami transakcji.
Magalita pisze: W środku są dwie peruki dla Pullip warte niecałe 21$ i tak mam im dopisać?
Jakie inne dokumenty?
Tak, napisz, że dwie syntetyczne peruki i to wszystko. Ja nie wysyłałam więcej żadnych innych dokumentów.
i od takiej kwoty będę musiała zapłacić cło?
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

Awatar użytkownika
ayaaida
Posty: 147
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:04
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: ayaaida »

No i moje pytania:
Jak z paypala pobrać fakturę?
W środku są dwie peruki dla Pullip warte niecałe 21$ i tak mam im dopisać?
Jakie inne dokumenty?
Na PayPalu wejdź w zakładkę 'historia', potem odnajdź tę transakcję i kliknij 'szczegóły'. No i to co tam się pojawi, to ja '"drukowałam" do pdfa i wysyłałam mailem do Zabrza + wyjaśnienie, że to akcesoria dla lalek, u mnie wyglądało to tak:

Poz. Ks. magazynowej: XXXXXXXXX
Paczka EMS nr XXXXXXXXX

Adres do wysyłki:
XXXXXXXXXXXX

WYJAŚNIENIE
W przesyłce znajdują się części zamienne do lalek kolekcjonerskich, zakupione w sklepie
internetowym XXXXXXXXXXXXXXXXX z Japonii.
Towar łącznie z przesyłką ma wartość XXXXXXXXXXX JPY, co w momencie dokonania płatności
równało się kwocie XXXXXXXXXXXX PLN. Na tę kwotę składają się części o wartości XXXXXXXX JPY (XXXXXX
PLN) oraz wysyłka XXXXXXXXX JPY (XXXXXXXXXXX PLN).
W załączeniu przesyłam niezbędne dokumenty. Uprzejmie proszę o szybkie rozpatrzenie
mojej sprawy.
Z góry dziękuję
.

Zabrze łyknęło i następnego dnia paczka była już u mnie :) Nie musiałam nic płacić.

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Szklanooka »

Magalita pisze:i od takiej kwoty będę musiała zapłacić cło?
Od 150 Euro.
Szklanooka pisze: Podatek VAT jest naliczany od 45 EURO (od osób fizycznych, przesyłki w celach handlowych od 22 EURO)
Przesyłka do 150 EURO jest zwolniona z cła. Ta kwota liczy się razem z ceną przesyłki - a podatek VAT obliczają na końcu od wartości towaru razem z cłem (o ile zostanie naliczone).

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Magalita »

:padam: :padam: :padam: :padam:
dziękuję Wam mądre kobiety!
Jutro sobie to ładnie machnę i wyślę... idę jakie prochy wziąć... masakra...
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

Awatar użytkownika
tamakara
Posty: 78
Rejestracja: 29 lis 2013, 12:03
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: tamakara »

Studiuję ten wątek i po pierwsze - jestem przerażona, bo kwota haraczu za moją lalkę, jeśli zostanie nałożony, będzie niebotyczna. Po drugie czytam, że celnikom wystarcza wysłanie mailem zrzutu z paypala. Ale jeśli owa opłata zawiera w sobie tylko informację o numerze zamówienia, to "paragon" ze sklepu też chyba trzeba posłać, hm? Czy może właśnie nie trzeba i nie będą się czepiać, jeśli zwyczajnie zadeklaruję zawartość w treści maila? xD
Jeśli ktoś już to wyjaśniał, to przepraszam, mogę być ślepa...

Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 593
Rejestracja: 06 mar 2013, 11:24
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Lukrecja »

Jeśli kupiłaś od dystrybutora w obrębie UE to nie zapłacisz cła, jeśli poza to z wysokim prawdopodobieństwem zostanie naliczone i cło i 23% VAT.
Ja wysyłam celnikom zawsze maila z załącznikami (pod postacią pdfu) z potwierdzeniem zamówienia lub faktury elektronicznej (jeśli taką posiadam) i potwierdzeniem wpłaty za pośrednictwem PayPal (dokładnie tym potwierdzeniem, które po dokonaniu wpłaty dostaję mailem od PayPala) tam zawsze jest kwota jaką zapłaciłam za lalkę i przesyłkę. Sama deklaracja w mailu ile zostało zapłacone za lalkę raczej nie wystarczy.
Jeżeli kupuję przez ebay to mam fakturę lub potwierdzenie zamówienia/transakcji, w którym są wyszczególnione kwoty zapłacone za lalkę i to jest równoważne z rachunkiem/ fakturą.
tamakara pisze:Ale jeśli owa opłata zawiera w sobie tylko informację o numerze zamówienia, to "paragon" ze sklepu też chyba trzeba posłać, hm?

Nie bardzo rozumiem, przecież potwierdzenie wpłaty z PayPala zawsze zawiera kwotę transakcji, a paragon jeśli w ogóle będzie to przyjdzie razem z lalką, której przed dokonaniem odprawy celnej (czyli przedstawieniem dokumentów) nie dostaniesz.

Awatar użytkownika
tamakara
Posty: 78
Rejestracja: 29 lis 2013, 12:03
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: tamakara »

Paragony/faktury nie zawsze w paczkach są, jak już tu wyżej przeczytałam. Gdyby dołączanie rachunku i ogólna szczerość wysyłającego były normą, to ja nie musiałabym nic uzupełniać ;) Celnicy wyczytaliby wszystko na deklaracji wartości. A co do paypala, chodziło mi o to, co jest napisane w tytule zapłaty. Tam figuruje tylko numer zamówienia i, jak sama zauważyłaś, to za mało.
Czyli, jednym słowem, trzeba dołączyć też zrzut ze strony sklepu. Tak jak myślałam.
Wychodzi więc, że zadałam pytanie trochę bez sensu, ale wolałam się upewnić...

Dzięki za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Szklanooka »

Nie, zrzut ekranu ze strony sklepu nie jest do niczego potrzebny. Logujesz się na swoje konto Paypal, wchodzisz w zakładkę Historia > Wyszukiwanie podstawowe > Płatności wysłane > wybierasz swoją płatność, klikasz Szczegóły i tam jest wszystko co potrzebne. Ewentualnie jeszcze w potwierdzeniu na maila dostajesz coś podobnego i to też możesz wysłać.
tamakara pisze:Gdyby dołączanie rachunku i ogólna szczerość wysyłającego były normą, to ja nie musiałabym nic uzupełniać ;) Celnicy wyczytaliby wszystko na deklaracji wartości.
Dokładnie. Nigdy jeszcze nie miałam problemów i nie trzymali mi lalki na cle, kiedy wszystko było pięknie wypełnione na deklaracji, czasami nawet nie dostawałam żadnych opłat chociaż mogli mi doliczyć. Warto się dowiedzieć wcześniej jakie są praktyki wysyłkowe w danej firmie i poprosić ich o prawidłowe wypełnienie deklaracji. Przykładowo - Luts mi wpisał kwotę 10$ za 1/3 BJD i wysłał jako "gift" :face: Nie rozumiem po co piszą takie bzdury...

Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 593
Rejestracja: 06 mar 2013, 11:24
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Lukrecja »

Szklanooka pisze:Ewentualnie jeszcze w potwierdzeniu na maila dostajesz coś podobnego i to też możesz wysłać
No właśnie o to mi chodzi. Ja zawsze wysyłam to potwierdzenie, które dostaję od PayPala na maila, tam są dane odbiorcy i zapłacona kwota. Potwierdzenie zamówienia ze sklepu również wysyłam (być może niepotrzebnie, ale niech tam ;) ). Dodatkowo piszę w mailu co jest w paczce np. lalka kolekcjonerska.
Szklanooka pisze:Dokładnie. Nigdy jeszcze nie miałam problemów i nie trzymali mi lalki na cle, kiedy wszystko było pięknie wypełnione na deklaracji, czasami nawet nie dostawałam żadnych opłat chociaż mogli mi doliczyć. Warto się dowiedzieć wcześniej jakie są praktyki wysyłkowe w danej firmie i poprosić ich o prawidłowe wypełnienie deklaracji.
Tu jestem zdziwiona, może to zależy od Urzędu Celnego ale jeśli tylko cokolwiek chcieli ode mnie do zapłaty, to zawsze żądano moich deklaracji i dokumentów bez względu na to jak dobrze była wypełniona deklaracja ze strony nadawcy. Natomiast rzeczywiście jeśli przesyłka była zwolniona z opłat, to nic już nikt ode mnie nie chciał.
Szklanooka pisze:Przykładowo - Luts mi wpisał kwotę 10$ za 1/3 BJD i wysłał jako "gift" :face: Nie rozumiem po co piszą takie bzdury...
To się nazywa niedźwiedzia przysługa xD

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: nmin »

Szklanooka pisze:Przykładowo - Luts mi wpisał kwotę 10$ za 1/3 BJD i wysłał jako "gift" :face: Nie rozumiem po co piszą takie bzdury...
Ja czekam na moje ciałko z Luts i paczka jest już w UK, ale w tabelce mam "Customs retention reason : 송장오류", co według wujka Google oznacza "błędy na fakturze" (potwierdzone przez koreańskojęzyczną koleżankę). Ciekawe, jakie :rolleyes:

Następną opcją jest już jednak "departure" i teraz ciekawa jestem, czy dowalą mi cło, czy nie... Jestem nastawiona, że tak, najwyżej będę mile zaskoczona.
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości