Imiona waszych "podopiecznych"

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1983
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Imiona naszych lalek

Post autor: KiciaKocia »

Wychodzę z założenia, że jeśli nie zamierzam danej lalki customizować czy jakoś przerabiać to imię zostaje firmowe. Jak na razie to wszystkie oryginalne imiona.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Imiona naszych lalek

Post autor: Mad-Telepath »

Moi faceci to:
- Emil (docolla Sebastian na obitsu 23 cm)
- Fredzio aka Frederic (Taeyang Alberic)
- Antoś vel Antoine (Taeyang Timulus).
Dwaj pozostali jeszcze czekają na swoje imiona. Przyznam, ze pierwszą trójkę traktuję bardzo osobiście, a z nowymi przybyszami dopiero się oswajam - nie wiem, co będzie, kiedy stadko jeszcze się powiększy.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: Imiona naszych lalek

Post autor: borze »

Też wszystkie moje lalki traktuje bardzo osobiście, może dlatego że część jest jeszcze z dzieciństwa i już długo ma jakąś tam ustaloną osobowość, chociaż z nowymi z marszu mam tak samo. Mimo to większość ma imiona firmowe - najwięcej jest panien z Disneya, więc siłą rzeczy jakoś to z filmowymi odpowiednikami koresponduje, poza Meridą z Disney Store, która mi się jakoś uparcie kojarzy z Tori Amos, więc została Tori ;) Barbie i Nolee z My Scene też zachowały takie imiona, Chelsea została Inez, w sumie cholera wie czemu. No i Cyryl będący Cyrylem bo zanim przyszła w ogóle paczka z nim, to już przylgnęło i musiało zostać, pieszczotliwie nazywany Gnidą, bo bardziej pasuje xD

Awatar użytkownika
Arisu
Posty: 99
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Imiona naszych lalek

Post autor: Arisu »

Moje tez mają, wiadomo ;) Nie umiałabym się chyba z nimi oswoić, gdyby miały swoje stockowe imiona. Właściwie to nazwy modeli, a moje lalki są już pozmieniane. Tak więc:
- Miyuki (Pullip Suigintou)
- Fleurette, zdrobniale Fleur (Pullip Youtsuzu)
- Alexander/Alex (Isul Jimmy X)

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Imiona naszych lalek

Post autor: Mangalarga »

Ja tylko chciałam zauważyć, że podobny temat już istnieje: imiona-waszych-podopiecznych-t537.html
Może dałoby się je połączyć? :)


Dziękuję Mangalargo za zwrócenie na to uwagi. Nie sprawdziłam daty pierwszego postu i byłam przekonana, że to ten stary temat :zawstydzony:
Tak czy inaczej, już scaliłam.
Mono
Obrazek

Awatar użytkownika
Florence
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2013, 23:48
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Florence »

Moja Tangkou Grace to Melinda (zdrobnienie Mela :) )
A Pullip to Laura (oryginalnie Fanatica)
Barbie nie mają swoich imion, wszystkie to Basie. :D

Awatar użytkownika
NekoLolita12
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2013, 09:45
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: NekoLolita12 »

Ja nadałam takie imiona : Sakura , Ruko , Tei , Junko . :D

Awatar użytkownika
miumiu
Posty: 175
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:33
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: miumiu »

:) o to ja mam jak Sowa tylko ze u niej były Małgosie a u mnie Elżbietki , kupując pierwszą tonerkę i zakładając bloga nie miałam pojęcia jak go i ją nazwać ,a ze akurat tkwiłam w voltach- http://www.youtube.com/watch?v=47Crpjlb63k to tak ją nazwałam, a teraz cierp kobieto ,wszystkie Eluszki, dobrze ze na razie tylko dwie.Phicen - nie tylko ma imię Luna( odhttp://www.youtube.com/watch?v=POgViZ_Zcek) ale i nazwisko Dasz , bo ma być bohaterką obrazkowej opowieści kiedyś.

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Annorelka »

Jak byłam mała to "dorosłym" lalkom nadawałam zagraniczne imiona (najczęściej zostawiałam oryginalne), a dzieciaczkom (Evi itp), których miałam znacznie więcej - polskie i żeby się tak zdrabniały, ze jest mogą się kończyć na "ka" (Karolinka, Milenka, Martynka, Alinka...).
Teraz prawdopodobnie bym dała lalce takie imię, jakie ma postać z moich historii/komiksów, na której by była wzorowana i do której przeze mnie upodobniona. :)

marikka
Posty: 18
Rejestracja: 16 paź 2013, 21:23
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: marikka »

Moja lalka dostała imię Anika. Imię wspólnie wybierałam z narzeczonym.
http://swiatlalek.blogspot.com/ - mój blog lalkowy :)

Rebeka
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2013, 22:55
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Rebeka »

Moje panny mają imiona z różnych stron, bo i one są różne. Nie wszystkie są już ochrzczone, bo jeszcze się w nie nie wczułam , a to wymaga bliższego kontaktu - najczęściej przy szyciu. A dużo jeszcze jest nieobszytych. Te, co od dawna mają imiona to: Sara, Weronika, Anna, Zosia, Noemi, Maria, Rebeka, Miriam,Debora, Estera...i inne, na ogół biblijne :] , bo od dziecka je uwielbiałam. Ale są też słowiańskie :]

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: LuLu »

Moje monsterki mają zwykle zachowane imiona firmowe, bo jakoś tak do nich przywykłam przez czas oczekiwania na te lalki, z nowymi Barbie jest to samo. Moja dalka została Alice nie tylko przez imię firmowe, ale także z mojego zamiłowania do "Alicji w Krainie Czarów" ;) Bardzo chciałam jakąś lalkę w tym stylu i mam. Moje lalki z dzieciństwa zostaną ochrzczone jak skończę przywracać im "blask", więc wtedy się pochwalę. Imiona zwykle są moim własnym pomysłem, czasem są to tytuły piosenek lub słowa z ich tekstu, albo po prosto jakieś słowo w innym języku (moja klonica Clawdeen ma na imię "Ookami" - z japońskiego "wilk" :D )
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

Awatar użytkownika
Majka Chan
Posty: 99
Rejestracja: 27 gru 2013, 14:30
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Majka Chan »

Moja pullip miała kilka razy mieć zmieniane imię.
Na początku Melissa zdrobnienie Missy(miała zostać firmowa nazwa modelu), zmieniłam na Kanae, później na Karu.
Teraz nazywa się Maya.

Awatar użytkownika
usagidolls
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2013, 21:39
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: usagidolls »

Little Dal Risa też została Risą, pokochałam całą, łącznie z imieniem
Pullip Elisabeth zmieniona na Elis, imię ładne ale zdecydowanie za długie i zbyt wyniosłe
Dal Dotori... jak tylko zobaczyłam ten model to od razu wiedziałam, że jeśli uda mi się ją zdobyć to będzie się nazywać Mysikrólik
A jako dziecko nadawałam imiona wszystkim lalkom, pluszakom, zwierzakom... czasem zasłyszane w bajkach a czasem zupełnie z choinki

Awatar użytkownika
ladyPauline
Posty: 19
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:00
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: ladyPauline »

A moja Margo wzięła imię od tej pani:
Obrazek
Wybaczcie, uwielbiam animacje, a "despicable me" to jeden z tych najuokochańszych filmideł.
Niedługo kupuję pullip noir i prawdopodobnie ochrzczę ją Ophelia- tak szekspirowsko.
Więc ja się kieruje głównie książkami czy filmami. Chociaż lalka nazwałabym albo Marek albo Teodor- kto się orientuje w historii Wenecji wie o co chodzi ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości