Imiona waszych "podopiecznych"

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
kiankali
Posty: 32
Rejestracja: 24 lut 2014, 19:26
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: kiankali »

To jest Bonie Blue [img]Blue.file:///C:/Documents%20and%20Settings/emachines/Pulpit/Kasia/zdj%C4%99cie0203.jpg[/img]

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: reiha »

kiankali pisze:To jest Bonie Blue [img]Blue.file:///C:/Documents%20and%20Settings/emachines/Pulpit/Kasia/zdj%C4%99cie0203.jpg[/img]
To jest adres, pod jakim obrazek znajduje się na Twoim komputerze, musisz wrzucić go na jakiś serwer, żebyśmy też mieli szansę go zobaczyć :P

Dallka
Posty: 15
Rejestracja: 23 lut 2014, 15:33
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Dallka »

Ja mam imiona z pudełek xD
Życie jest troche jak film.Więc nie wyłączaj go przed końcem.

Zwłaszcza że moje panienki tu na ciebie czekają<3
www.mymonsterhighloff.blogspot.com

Awatar użytkownika
Majorka
Posty: 12
Rejestracja: 01 lis 2013, 22:40
Lokalizacja: Szczecin - Poland
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Majorka »

W moim przypadku było to różnie. Pierwsza lalka (little pullip Aquel) miała mieć Aquel, ale jak ją wyciągnęłam z pudełka i popatrzyłam na oczy nasunęło mi się Julia i tak już zostało. :rotfl: Za drugim razem zanim jeszcze lalka przyszła to długo myślałam na jej imieniem i stwierdziłam że będzie to Ewelina bo miała podobne zielone oczy do mojej kuzynki, Eweliny. :) Przy trzecim razie zwróciłam uwagę na znaczenie imienia. Dal frara była moim marzeniem i szczęściem, tak więc Joy - tłm. ang. radość. :serducho:
"W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym." ~ Oscar Wilde
Zapraszam do mnie na herbatkę.
http://polinezja.blogspot.com/ :D

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: EvilCupcake »

To ja polecę od najstarszej lalki:
BJD
Lillian- pierwsze imię które wpadło mi do głowy na widok dollzonowej Tintan. Jedno z trzech imion które wzięły się od kwiatów.
Vincent William Alexander- od Vincenta van Gogha, pozostałe dwa imiona zwyczajnie bardzo lubię.
Sevi- imię celtyckie, oznacza truskawkę. Chciałam, żeby imię pasowało do charakteru lalki, głównie tym się kieruję.
Elda- imię od postaci z anime/mangi Chobits.
Rowena- kolejne celtyckie imię, oznacza osobę o jasnych włosach. Moja panna przez pewien czas latała w białym wigu.
Fiona- od postaci z bajki Adventure Time. (również celtyckie imię, które można tłumaczyć jako "jasna")
Aili- pasowało mi jakoś do pukisia, brzmi słodko i niewinnie. (można tłumaczyć jako "szlachetna", inna forma Alicji).
Ryuuki- mam jakiś sentyment jeśli chodzi o to imię, poza tym pasuje mi do bisha. (Bishonen – specyficzny japoński koncept estetyczny idealnie pięknego młodego mężczyzny.)

Dyniaki.
Marigold- angielska nazwa nagietka.
Annie- imię od mojej ulubionej postaci żeńskiej z anime Shingeki no Kyojin.
Soseki- pierwsze które wpadło mi do głowy, po wystylizowaniu mojego Isula.
Primrose- angielska nazwa pierwiosnka.
Ophelia- inspiracją był jeden z moich ulubionych obrazów, autorstwa Johna Everetta Millaisa.

Imiona lalek których już ze mną nie ma:
Dante- od Dante Alighieriego lub animacji "Piekło Dantego".
Nemo- od imienia głównego bohatera z filmu "Mr. Nobody".
Corsen- imię celtyckie oznaczające trzcinę.
Meadow- to imię odpowiadało jej mhrocznemu wyglądowi.

W resztę imion już się nie będę zagłębiać. :D

Awatar użytkownika
Paulina1230
Posty: 68
Rejestracja: 26 sty 2014, 13:48
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Paulina1230 »

To i ja o swoich paskudach powiem :).
-Moja pierwsza blythe LPS dostała imię Agata dzięki blogowi na pingerze. Tam napisałam o niej, jak była nowa i cudowna osoba jaką jest alice.doll zaproponowała to imię :).
-Moja druga lalka blythe LPS dostała mi się od brata ciotecznego (kiedyś u nas było "ja robię to i ty to robisz") i pozostało imię, które jej nadał - Karolina
-Moja inna lalka otrzymała imię po mnie - Paulina, ponieważ była moją ulubioną lalką xD.
-Mój ken (obecnie zaginiony w akcji) był "idealnym" tatusiem Paulinki (która jest mała, ale to nie kelly/evi) i został nazwany Wojtek (jak mój tata)
-Potem znalazłam mamę dla Paulinki i nazwałam Dorota (jak moja)
-Pojawiła się ciocia i córka cioci i otrzymały imiona z prawdziwego życia (Boże! Spraw, żebym przestała tworzyć swoją lalkową rodzinę!!!)
-Inna moja lalka Oliwka - została tak nazwana bo miała piękne zielone oczy (i ciągle ma xD) *,*
-jeszcze inna która nazywa się Małgosia, nazywa się tak bo... bo tak xD. Tu akurat nie wiem.
-chińska laleczka za całe 2zł nazywa się Fire, bo ma różowe włosy i tak mi się jakoś skojarzyło
-jeszcze inna ma na imię Laura, również nie wiem czemu xD
-maluszek który mi się dostał nie ma imienia i nazywa się maluszek bo jest mała xD (żeby to zrozumieć trzeba mieć musk!)
-i ostatnia - Berenika, ma tak na imię z powodu, że kiedyś w pierwszej miłości była dziewczyna co nazywała się właśnie Berenika, a ja jak jakąś postać polubię to MUSZĘ coś jej imieniem nazwać xD

I tak to się mniej-więcej prezentuje.
Szukający przyjaciół Forever Alone, który kolekcjonuje białe kartki

Awatar użytkownika
Lirazel
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2014, 13:44
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Lirazel »

Paulina1230 pisze: i ostatnia - Berenika, ma tak na imię z powodu, że kiedyś w pierwszej miłości była dziewczyna co nazywała się właśnie Berenika, a ja jak jakąś postać polubię to MUSZĘ coś jej imieniem nazwać xD
Oj, dobrze Cię rozumiem! Też wiele razy wyznawałam taką zasadę.
Strasznie się męczę, bo mój BJDowy Książę Elfów od roku ze mną mieszka i WCIĄŻ nie mogę odnaleźć godnego dla niego imienia... tak to jest, jak chciałoby się coś stylowego i elfickiego, ale nie zerżniętego z Tolkiena/wyplutego przez generator nazw i przez to trudnego do zapamiętania.

Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2014, 17:36
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Sakura »

U mnie są co do tego duże wymagania :) Imię musi być niepolskie, najlepiej amerykańskie, japońskie lud skandynawskie, no i nie może mieć polskiego odpowiednika. Dlatego ostatnimi czasy muszę się już posługiwać internetem w szukaniu imion ( polecam stronę www.imiona.info , jest ich tam naprawdę dużo ;) ). Przykładowe imiona moich lalek to: Hidari, Astrid, Haruka, Penny, Giselle. Oczywiście jest ich dużo więcej, ale to tylko przykłady :D :lol:

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: jewelsnake »

Sakura pisze:Hidari
Fajne, ale to nie imię :)
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2014, 17:36
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Sakura »

Dziękuję za informację ;) Czasem po prostu sama tworzę jakieś zlepek sylab i nazywam to imieniem ( nie tylko japońskim :D ), czasem jakieś istniejące słowo z obcego języka daje jako imię jeśli mi się tylko spodoba :] . Imieniotwórstwo u mnie mile widziane xD

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Pink Flamingo »

U mnie często imię pojawia się w głowie jeszcze zanim lalka zapuka do moich drzwi :) Już przy oglądaniu fotek w internecie wiem, że przemawia do mnie na takim a nie innym poziomie nazewnictwa:) Ostatnio lubię nadawać dziewczętom imiona tradycyjnie kojarzące się męsko - to uchodzi w angielskim. Tak też moja Silkstone Debut nazywa się Morgan, a zagubiona na poczcie Basics no. 1 miała nazywać się Jo. Koniecznie muszę znaleźć jakąś Gwendolyn - lub Gwendolinę, bo to niezmiernie frapujące imię ;)

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: reiha »

Czytałeś "Zaczarowane życie" Diany Wynne Jones? :zakochany: Któraś z moich pierwszych lalek ma przez nią na imię właśnie Gwendolina : D

Nie wiem, co znaczy Hidari, ale ostatnio uznałam, że "szeptem" to bardzo ładne słowo i powinnam nazwać tak którąś z lalek (Twylę?). Tak samo "chwilami", ale ma je już jeden z moich plastikowych koni :D Podoba mi się brzmienie Hidari, więc moim zdaniem też nadaje się na imię :>
(coś mi nie pasuje w tych zdaniach, ale nie potrafię tego poprawić... NIE BRZMIĄ! :P)

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: jewelsnake »

reiha pisze: Nie wiem, co znaczy Hidari, ale ostatnio uznałam, że "szeptem" to bardzo ładne słowo i powinnam nazwać tak którąś z lalek (Twylę?).
Hidari znaczy "lewy".
W zasadzie każde słowo może posłużyć za imię, czemu nie.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: reiha »

Dzięki :D Właściwie lewy nie jest wcale złym słowem na imię, zdecydowanie lepsze niż dętka, podkładka na stół, albo prać w trzydziestu stopniach :D

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Pink Flamingo »

Nie, nie czytałem, Gwendolina przywędrowała do mnie od Gwen Stefani, która tak ma imię i od Gwendoline Christie z "Gry o tron" - gra Brienne of Tarth - z tym, że w mnie bardziej podoba mi się swojska Gwendolina lub Gwendolyn - no i jest "doll" w wymowie, takie zmyślne :P

Hm, w Japonii chyba imiona są dość dowolną kwestią? Wiem, że istnieje na wyspach imię Midori, co oznacza też kolor zielony :) Nie wiem jak z innymi kolorystycznymi imionami, czy też funkcjonują. Moja dobra koleżanka jest w połowie Japonką i została obdarzona wdzięcznym imieniem - połączeniem sylab z imienia mamy, japońskiego i polskiego imienia taty, piękna symbolika :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości