Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: MajorMistakes »

To jest offtop, ale czytając komentarze pod zalinkowanym przez Med zdjęciem troszkę się załamałam. Czy lalka w ciąży was odrzuca? To nieodpowiednia zabawka dla dziecka?
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: Lacrima »

Dla mnie na tej samej zasadzie co argument o "nasladowaniu barbie" mozna powiedziec o nursing dolls. No mam sztucznego bobasa to chce zywego nie? Pies mi sie juz znudzil.
Nie odrzuca mnie bardziej niz jakikolwiek inny ssak w ciazy, preferuje jajorodnosc. Co do drugiej czesci, nie widze w niej nic nie odpwiedniego oprucz tego ze lalka po "cesarce" jest tak samo wzdeta jak przed, a to nie fizjologiczne.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: jewelsnake »

MajorMistakes pisze:To jest offtop, ale czytając komentarze pod zalinkowanym przez Med zdjęciem troszkę się załamałam. Czy lalka w ciąży was odrzuca? To nieodpowiednia zabawka dla dziecka?
Niektórzy ludzie to głupi bigoci, ciekawe czy zasłaniają dziecku oczy gdy je mija ciężarna kobieta. Zabawka tak samo odpowiednia jak każda inna.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 591
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: Daga »

Ja powiem tak - ludzie zrzucają na lalki odpowiedzialność za to, do czego sami doprowadzają brakiem odpowiedniej edukacji na temat zachodzenia w ciążę i te pe. Pomijając już zupełnie fakt, że ja nie spotkałam w życiu ani jednego dziecka, które by chciało samo mieć dziecko, bo "Barbie ma". Skąd oni biorą takie argumenty, nie mam bladego pojęcia :facepalm:

Awatar użytkownika
Leela
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2012, 21:17
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: Leela »

Lacrima pisze:nie widze w niej nic nie odpwiedniego oprucz tego ze lalka po "cesarce" jest tak samo wzdeta jak przed, a to nie fizjologiczne.
Ale one mają obracany brzuszek (przynajmniej Steffi) i po "porodzie" nie jest taka wybrzuszona, tylko płaska. Tyle że w pasie nie jest już taka cienka jak lalki nieciążowe - co podoba mi się bardziej niż taki idealny brzuszek Midge minutę po porodzie ;)

Lalki w ciąży zupełnie mnie nie odrzucają (choć prawdziwa ciąża już tak, tak jakoś mam), wręcz mnie fascynują i uwielbiam moją zaciążoną Steffi. Gdybym trafiła na którekolwiek z pokazywanych tu lalek też bym nabyła. Lalki w ciąży były totalnym hitem (i obiektem zazdrości innych dziewczynek) już za mojego dzieciństwa lat 20 kilka temu i jakoś nikogo wtedy nie odrzucały, zabawka jak każda inna. W XXI wieku wszystko jest satanistyczne, nieodpowiednie, gorszące i niszczące mózg i psychikę dzieciom. Litości.
Kids love barbies, so its more reason to go have a baby because "Barbie is doing it"
Nie ma co komentować :face:

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: LuLu »

Szczerze to do dzisiaj nie rozumiem dlaczego ciężarną Midge wycofano ze sklepów po pretekstem, że "to namawianie nastolatek do ciąży" skoro ona miała męża zatem siłą rzeczy była dorosła! :/
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 786
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: Lunarh »

Happy Family- Midge and Baby [1st Edition] 2002

Obrazek

Różnice w buźkach obu wersji Midge.

Obrazek

Więcej tutaj

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: LuLu »

Ojej! Nawet nie wiedziałam, że były dwie wersje! liczne obie :D
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com



Awatar użytkownika
ajatoco
Posty: 476
Rejestracja: 13 mar 2012, 11:34
Lokalizacja: Leverkusen
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: ajatoco »

I fryzurę ma korzystniejszą, nie wygląda jakby jej ktoś patelnią w czoło przyłożył ^^

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 591
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: Daga »

I wychodzi na to, że Judith/Susan/jakkolwiek miała na imię panna, którą dla Jewel wyłowiłam z lumpa/niepotrzebne skreślić miała swoją wersję AA.
http://blackdollcollecting.blogspot.com ... rican.html

(I skoro bobasy były obojga płci i pakowane na chybił-trafił, to chyba więcej chłopaków było - bo i tu chłopiec i w tej "naszej" chłopiec był :D)

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: KiciaKocia »

Odgrzebuję stary temat, ale z nudów zrobiłam sobie Barbie MtM w ciąży.

Obrazek
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: Soihime »

Bardzo jej do twarzy z brzuszkiem.

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Lalki w ciąży od Mattel i nie tylko

Post autor: KiciaKocia »

Prawda? Szkoda tylko, że nie mam dla niej jakiś lepszych ciuchów...
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości