Miesięczne wydatki lalkowe

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
Dia
Posty: 261
Rejestracja: 23 lis 2013, 21:32
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Dia »

Ja na razie postanowiłam zrobić sobie limit 100 miesięcznie, czyli jeśli kupię coś za dwieście, to w następnym miesiącu już nic :) Niewiele, ale tak to jest kiedy trzeba dzielić koszta na zbyt wiele różnych hobby

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: barbusia77 »

Ja dawno nic nie kupiłam lalkowego,lalki tez. Grono moich panienek się nie zmieniło od roku. Wszystkie ubrane i obute wiec poświęciłam się drugiemu hobby i podobnie jak Ty wydaje około 100 zł miesięcznie. Chyba ze coś mi się sprzeda z kolekcji to wtedy na jego miejsce pojawia się inny model. Z czasem skończy się jak z lalkami - zostanie 4 najładniejsze, ale narazie jest stado :prosi: :cicho:
<3

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Soihime »

U mnie miesięcznie jest to 100-150 zł. No, ale ostatnio staram się to ograniczyć, bo nie mam pracy i żyjemy z jednej pensji. :(

Awatar użytkownika
paxiriksu
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2021, 17:46
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: paxiriksu »

Strasznie późno weszłam do kolekcjonowania Barbie, bo dopiero gdzieś w lutym 2021. Miałam nie, miałam robić tylko customy z RH i EAH, ale się napatrzyłam na zdjęcia sandrinki i mnie przekonało. xD
Teraz jako mam większość kolekcji, ograniczę się porządnie. Wydawałam przez te miesiące po 300-500 zł, w grudniu to za 2 panów z s1 Looks i 2 z Creatable World (cudna seria, moja ulubiooona) wyszło 480 zł. :'D

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Soihime »

Ooo na Looks parę pozycji się czaję.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: barbusia77 »

Kiedy moje zakochanie Barbioszkami przechodziło szczyt potrafiłam wydać miesięcznie grube stówki na lalki. Nie patrzyłam na ceny tylko kupowałam. I miałam ogromna radość z odparowywania, czesania, przebierania i robienia zdjęć. Chciałam chyba mieć wszystkie ładne modele ;) Teraz mam podobnie z drugim hobby. Miało być 100 zł miesięcznie, ale to się nie da !!! :boisie:
<3

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Karo »

barbusia a co teraz kolekcjonujesz? Oprócz lalek moim drugim hobby są figurki i rzeźby, na których ostatnio skupiam większą uwagę. Ale ma to swoje logiczne uzasadnienie. Ostatnia lalka, którą kupiłam zdecydowanie dużo mnie kosztowała. Może po takim zakupie gdzieś podświadomie powiedziałam sobie STOP z lalkami :stop: i przeszłam na tańsze hobby.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: barbusia77 »

Karo konie :zawstydzony: Mam już 9 sztuk dużych modeli. A na liście marzeń jeszcze dwie sztuki :hihi: :hihi:
<3

Awatar użytkownika
Dia
Posty: 261
Rejestracja: 23 lis 2013, 21:32
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Dia »

Ja zbieram anime figurki i nendoroidy, też drogie hobby :D

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Karo »

barbusia77 pisze:
20 gru 2021, 16:57
Karo konie :zawstydzony: Mam już 9 sztuk dużych modeli. A na liście marzeń jeszcze dwie sztuki :hihi: :hihi:
Taki zbiór musi wyglądać imponująco. Chciałabym je zobaczyć. :zakochany: :hyhy:

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 786
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Lunarh »

To jest typowe, że w takich tematach wypowiadają się jedynie osoby, które przeznaczają bardzo niewielkie kwoty na zakup lalek. Z moich obserwacji jednak wynika, że większość przeznacza na to setki i tysiące złotych miesięcznie bądź w rzutach co paromiesięcznych, w zależności od dostępności lalek. To, że nikt o tym nie mówi, nie znaczy, że nie wiadomo ile to hobby kosztuje. Ten sam problem jest przy pytaniu o ilość lalek. Najchętniej wypowiadają się Ci, którzy mają ich kilka, kilkanaście, pozostali nie są chętni do dzielenia się takimi danymi, bądź coś tam uogólniają, nie dopowiadają, bądź nie wliczają w stan pogłowia np. lalek przeznaczonych na sprzedaż.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Kamelia »

A ja szczerze mówiąc nigdy nie wpadłabym na to, aby kogokolwiek pytać o takie dane. Każdy wydaje tyle, ile może. I nie ma znaczenia, czy wydaje tysiące, czy parę złotych - ważne jest to, że hobby mu sprawia radość.

I wcale się nie dziwę, jeśli ktoś nie chce podawać konkretów - zawsze znajdzie się ktoś, kto z zawiścią będzie patrzył na tą osobę. Albo inny, kto popuka się w głowę, że "na ... (wstawcie, co chcecie) tyle wydajesz?!". Jedni mają furę za pół miliona, inni telefon za 10 klocków, a inni 300 lalek. I nikomu nic do tego.

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 786
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Lunarh »

Kamelia pisze:
21 gru 2021, 21:33
A ja szczerze mówiąc nigdy nie wpadłabym na to, aby kogokolwiek pytać o takie dane. Każdy wydaje tyle, ile może. I nie ma znaczenia, czy wydaje tysiące, czy parę złotych - ważne jest to, że hobby mu sprawia radość.

I wcale się nie dziwę, jeśli ktoś nie chce podawać konkretów - zawsze znajdzie się ktoś, kto z zawiścią będzie patrzył na tą osobę. Albo inny, kto popuka się w głowę, że "na ... (wstawcie, co chcecie) tyle wydajesz?!". Jedni mają furę za pół miliona, inni telefon za 10 klocków, a inni 300 lalek. I nikomu nic do tego.
Ja też nie widzę powodów, by o to kogokolwiek wypytywać, ale skoro takie tematy się pojawiają, to widać, jest to interesujące. Sama założyłam niegdyś temat na jakiejś grupie dotyczący problemu z wydawaniem ZBYT dużej kasy na lalki i zostałam totalnie zignorowana, tak samo, kiedy próbowałam rozmawiać na temat uzależnienia od zakupów (lalek), który ewidentnie dotyczy jakiejś części naszego środowiska. To są wszystko trudne tematy i smuci mnie to, że nie podejmuje się dyskusji.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Kamelia »

To jak dla mnie dwa odrębne tematy. Co innego, gdy ktoś wydaje, bo ma i może, a zupełnie odrębna sprawa, gdy kupuje lalki i nie ma już na rachunki. W tym drugim przypadku jest po prostu potrzebna pomoc i zrozumienie. Nie dziwię się jednak, że publicznie ciężko komuś o tym napisać. Albo w ogóle sam przed sobą nie chce się do tego przyznać - to chyba jest najtrudniejsza część.

Kwestia jednak takiego wścibskiego zaglądania innym w portfel, tylko po to, żeby wiedzieć, jest dla mnie po prostu nieelegancka. To, że jakaś lalka została kupiona za przysłowiową dychę i trzeba było ją odratować nie oznacza, że jest gorsza od lalki za pińcet dolców. Jest inna. Ale radości może sprawić dokładnie tyle samo.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: barbusia77 »

Dia pisze:
21 gru 2021, 00:05
Ja zbieram anime figurki i nendoroidy, też drogie hobby :D
nendoroid-pierwszy raz widzę taką nazwę :szok: az zapytałam wujka Google co to takiego :niewiem: bardzo ładne figurki :ok:
<3

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości