Identyfikacja lalek

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
arigato78
Posty: 183
Rejestracja: 22 paź 2013, 00:24
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Re: Z cyklu "zwariowałam, znów kupiłam lalkę"

Post autor: arigato78 »

"No właśnie wydaje mi się, że to jest główka murzynki, ale według mnie dobrze udaje Azjatkę. Ma minimalny makijaż, ale jednocześnie jakoś udało się mattelowi uniknąć (nie wiem jak to ująć) braku wyrazu? Płaskości? Wygląda naturalnie i uroczo, i na dodatek ma miękką, bezklejową główkę :serducho:" - jak masz możliwość, to kup jeszcze jedną, a z racji nie posiadania przez nią klejo-gluta w nagrodę przeszczep jej długaśne włosy :-)
Od jakiegoś czasu Mattel nie stosuje kleju nawet u syrenek i wróżko-motylko-księżniczek. Jakoś w tym samym czasie posypała się jakość malunków twarzy, ale nie o tym teraz i tu.

Właśnie wyczaiłem, że Twoja śliczność pochodzi z serii "Czarująca" albo "Szykowna" (raczej "czarująca" - Barbie Glitz).
Jest o nich wzmianka na blogu:
http://papusilemele.com/en/2019/01/09/c ... bie-dolls/
Obie serie są co roku wypuszczane przez Mattel. Niestety, u nas pewne serie lalek, pewne dosłownie egzemplarze są dostępne wybiórczo. Część jest, reszty nie ma... To chore. Albo zaraz po pojawieniu się... znikają na dobre. Albo... pojawiają się (na znanym portalu aukcyjnym) jako "Barbie kolekcjonerska" i tym samym zwykła sztywna Fashionistka na dzień dobry potrafi kosztować przeszło 100 zeta... Serio???
Wracając do Twojej lalki, reiha - Asha to z pewnością nie jest. Rok "produkcji" odlewu główki nie musi się równać rokowi wypustu lalki z danym facemoldem. Millie ma na głowie 2013, a pojawiła się w sklepach jakoś na przełomie 2014/2015? Z pewnością któryś z bardziej ogarniętych miłośników lalek na tym forum wyjaśni historię moldu 2014, który dotyczy Twojej lalki. Sam jestem bardzo ciekaw skąd mogę ją kojarzyć...
Pozdróweczki !

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Z cyklu "zwariowałam, znów kupiłam lalkę"

Post autor: reiha »

Widziałam w jakimś sklepie księżycowosrebrne włosy, strasznie chcę :beczy:

data wypustu w jej przypadku na pewno nie, bo na aukcji jest jako lalka z 2018.. Później poszukam jeszcze raz jej w internecie.

Może być i Barbie Glitz, bo taka nazwa pojawiła się na jednej z cen w sklepie. Mieli kilka rodzajów budżetowych lalek, wszystkie w tej samej cenie, więc nie próbowałam rozszyfrowywać która dokładnie metka należy do której. Otworzyli u nas niedawno sklep Action! z odrzutami chyyyba z Danii? Więc nie wiem czy ta seria w ogóle się u nas pojawiła, albo czy zamierza się pojawić. Super jest ten sklep, mnóstwo badziewia, w którym można się zgubić na godziny. Mieli kucyki pony po 12 złotych i jakieś jajka z brelokami hatchimalsów, też za 12, u nas normalnie pewnie kosztowałyby ze 40 :| Chciałam kupić, bo były uroczo pokraczne, ale jednak postanowiłam ograniczyć się do lalki. Następnym razem :D

:)

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Z cyklu "zwariowałam, znów kupiłam lalkę"

Post autor: Ner »

Faktycznie, bardzo ładna jest ta Czarująca Barbie i korzystnie jej w wersji azjatyckiej.
Mieliście rację, że ta buźka się pojawiła u fashionistek. Mattel powoli daje ją do kolejnych wydań :)
A tu wcześniejsze wersje:
http://www.kattisdolls.net/facesI/fcB16_Fasian.htm

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Ashley Shell »

kolejny kocmołuch do przemiany :)
Proste ręce, bez znaków szczególnych, makijaż z początków lat 90tych
Ktoś widział, ktoś wiec co to za barbie?

Obrazek20190123_111956 by Ashley Shell, on Flickr
Obrazek20190123_121616 by Ashley Shell, on Flickr

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 786
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Lunarh »

My First Barbie Princess 1989

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Ashley Shell »

Lunarh dziękuje :D wow, fajnie że mi sie trafiła, kupiłam ja na olx w sumie jak kota w worku :)

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Arima »

Dokładnie, to Princesska. Poznałam po oczach. :) To była moje Barbie z dzieciństwa.

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 786
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Lunarh »

Ashley Shell pisze:Lunarh dziękuje :D wow, fajnie że mi sie trafiła, kupiłam ja na olx w sumie jak kota w worku :)
Jest śliczna! Ciężko ją trafić z tak ładnym, delikatnym makijażem. Gratki :)

Awatar użytkownika
arigato78
Posty: 183
Rejestracja: 22 paź 2013, 00:24
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Re: Z cyklu "zwariowałam, znów kupiłam lalkę"

Post autor: arigato78 »

Ner: Niestety, nie jest to "lopezka" (nawet data się nie zgadza - 2014 kontra 2016). Ciemnoskóra piłkarka MtM, "J.Lo" i Azjatka reihy owszem mają wiele podobnych cech twarzy, jednak według mnie jest to ten sam facemold, który został zastosowany w przypadku (niestety!!! zapomnianej przeze mnie) serii "Robotowych Inżynierek":
https://barbie.mattel.com/shop/en-us/ba ... doll-frm12
https://barbie.mattel.com/shop/en-us/ba ... doll-frm10
Jeju, właśnie sobie przypomniałem o tej serii i muszę jakoś zdobyć wszystkie 4 egzemplarze. Są cudne! Aaaaaaaaaaaaa!!!!

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Z cyklu "zwariowałam, znów kupiłam lalkę"

Post autor: Ner »

To chyba się zamieszałam, bo byłam przekonana, że jednak jest mowa o buzi należącej do J.Lo.
Piłkarka MTM ma zupełnie inny mold...

http://www.kattisdolls.net/facesI/fc_Bkass2014.htm

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Z cyklu "zwariowałam, znów kupiłam lalkę"

Post autor: reiha »

Znalazłam w swoim bajzlu Kassandrę i Ashę. Asha zupełnie odpada przez datę (1990), ale wpadła mi w rękę pierwsza, więc czemu od razu nie porównać :P Kassandra jest bardzo podobna, ale ma inny nos i mocniej zaznaczone oczy.
Ta lalka w czerwonym koku ma dokładnie taki sam makijaż jak moja lalka, więc to najprawdopodobniej ten mold. Przyznam, że zupełnie zapomniałam poszukać tej swojej w internecie i porównać z innymi zdjęciami :zawstydzony:

Awatar użytkownika
Guga
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2016, 19:27
Kontakt:

Re: Z cyklu "zwariowałam, znów kupiłam lalkę"

Post autor: Guga »

Headmold tej lalki to Kim 2014. Zazwyczaj ma ciemną skórę, ale tutaj rzeczywiście jest piękną azjatką :)

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: reiha »

dziękuję  :serducho: :serducho:

dałam jej dzisiaj ciało mtm, akurat były przecenione w tesco. teraz jest nawet bardziej urocza niż w oryginalnej, sztywnej wersji :zakochany:

Awatar użytkownika
Dia
Posty: 261
Rejestracja: 23 lis 2013, 21:32
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Dia »

Po bardzo... bardzo... baaaardzo długiej przerwie, przytargałam do domu takie dwa cudeńka. Ktoś kojarzy?
https://imgur.com/a/A56m2zc

JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: JoannaS »

Nie mają sygnatur?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości