Identyfikacja lalek

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: kenereri »

Kochani, może wiecie co to za lalka?

Barbie z lat 90.
Pamiętam, że miała platynowe (bardziej siwe) włosy i grzywkę. Na ciałku z rękami pod kątem 90 stopni. To co w nim było wyjątkowe to biała, nadrukowana bielizna ze wzorkiem zygzaku. W uszach miała prawdopodobnie złote kuleczki.

Próbowałam znaleźć ją na stronach identyfikacyjnych, ale nikt tam nie pokazuje ciałka.
Obrazek

Przepraszam za podprowadzenie kawałków zdjęć z olx.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: barbusia77 »

Wydaje mi się ze to Beach Party Barbie 1988 rok .. https://www.amazon.com/Barbie-Skipper-P ... B003TY9XFM
<3

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: kenereri »

barbusia77 pisze:
29 cze 2021, 13:35
Wydaje mi się ze to Beach Party Barbie 1988 rok .. https://www.amazon.com/Barbie-Skipper-P ... B003TY9XFM
Niestety nie. Moja była bardziej podobna do tej, którą pokazałam wcześniej. Typowe niebieskie oczy i biała platyna z grzywką. Ale one wszystkie są bardzo podobne, dlatego największą wskazówką jest dla mnie ta ozdobna, nadrukowana biała bielizna. Niestety po tym nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Edit:
Miała też dziurkę na pierścionek na ręce - może to jakaś wersja ślubna?

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: barbusia77 »

Ale tylko ta co wstawiłam ma nadrukowaną bieliznę i zgięte ręce. Może głowa jest od innej lalki- wyprodukowanej później bo kolczyki kuleczki pojawiły się u Barbie po roku 1990
<3

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: kenereri »

Dziękuję za pomoc, barbusiu. Myślę, że to była w całości oryginalnie wyglądające lalka, bo to jedyna taka "stara" Barbie jaką miałam. Raczej z lat 90-tych, bo pewnie dostałam ją gdzieś w połowie, może pod koniec ich trwania. Znalazłam zdjęcie takiego ciałka, czy to jest to ciałko od Beach Party Barbie? Moje na pewno miało zygzakowaty wzorek na tyle majtek.
Obrazek

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Karo »

To są zdjęcia z olx? Napisz do sprzedawcy i się zapytaj, co to za model. Jak kiedyś zobaczyłam ładnego trupka na aukcji, zapytałam i uzyskałam odpowiedź nawet z rokiem wydania. Z samej twarzy przypomina Ski Fun 1991. Też ma złote kolczyki i pierścionek, podobny makijaż, ale chyba nie ma takiej bielizny.

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: kenereri »

Nie, to jakaś dawno nieaktywna aukcja na Etsy. Ale chyba tylko takie dopytywanie mi pozostaje. :(

Lily13
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2021, 23:44

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Lily13 »

Obrazek
Obrazek
Witam:)
czy ktoś z Was wie co to za lalka? Barbie ma dość małą głowę, na głowie ma rok 2000 a na ciele 1999.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Kamelia »

Zdjęcia się nie wyświetlają, musisz wstawić jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Dia
Posty: 261
Rejestracja: 23 lis 2013, 21:32
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Dia »

Przeciągnęłam napis "obrazek" do nowej karty i działa - to Really Rosy Lea z 2002!
Obrazek
Twarz^
Obrazek
Z ubrankiem

Magda
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2022, 13:04
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Magda »

Przywieziona z Londynu. Twarz ręcznie malowana. Stara, szyta ręcznie - bez oznaczeń. Obrazek[/img]

Link do obrazów
https://albumizr.com/a/9l4x

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Kamelia »

Magda pisze:
05 lut 2022, 13:42
Przywieziona z Londynu. Twarz ręcznie malowana. Stara, szyta ręcznie - bez oznaczeń. Obrazek[/img]
Obrazka nie widać.

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Karo »

Ktoś wie z jakiej serii jest ta lalka?

https://www.ebay.co.uk/itm/193632247687

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: barbusia77 »

Na moje oko jest to panna z serii Dolls Of The World. Ale jaka konkretnie nie wiem ale z lat 90 tych.
<3

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Identyfikacja lalek

Post autor: Karo »

Według mnie to jest jakaś playline z ery GG. Niby jest napisane na aukcji, że Christie, ale nie ma typowego dla niej moldu. Dlatego mnie zainteresowała. Wygląda jak Barbie w wersji AA.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości