Second-handy we Wrocławiu i innych

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
Daga
Posty: 593
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Daga »

Już jakiś czas tak myślę, żeby zrobić taki temat, a ciągle zapominam, chociażby się przydał xD

Niektórzy z was znajdują w tak zwanych lumpach czy innych komisach różne skarby, a ja - poza jedną Fleurką raz wyłowioną - jakoś nie mam szczęścia. Więc wpadłam na pomysł, żeby może tak wymieniać się adresami takich przybytków, gdzie można czasem na coś trafić. Bo wiadomo, nie w każdym takim miejscu można dostać zabawki/lalki.

W tytule tematu wpisałam Wrocław, bo akurat mieści się w moich zainteresowaniach xD Wiem, że lumpeksów tam dużo, a znam tylko kilka i raczej szału nie ma tam z tymi rzeczami. A rozglądam się trochę za trupami na OOAK, więc...

Awatar użytkownika
Ania_DollSecondHand
Posty: 1398
Rejestracja: 14 sty 2012, 22:48
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Ania_DollSecondHand »

Daga, muszę Cię rozczarować, bo niby lumpów dużo, a lalkę znaleźć to dopiero wyczyn! Tam, gdzie udało mi się jakąś znaleźć, drugi raz już nigdy lalki nie zobaczyłam, pomimo częstych odwiedzin :) Ale polecam co jakiś czas zajrzeć do lumpu na piętrze przy Placu Legionów, a przede wszystkim regularnie, co niedzielę, odwiedzać Dworzec świebodzki i te stragany na samiuśkim końcu. Wśród całego tego bałaganu nie raz udało mi się znaleźć bardzo fajną lalkę :D

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 593
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Daga »

Kiedy akurat w niedziele mnie nie ma we Wro. Fajnie xD

Ale na pl. Legionów wpadnę. Od siebie mogę dodać lumpa na Świdnickiej, koło Rossmana tuż obok Opery. Tam wyłowiłam Flerkę którą obecnie ma Zgred, a i czasem widuję inne lalki. Ale to tylko czasem. Ostatnio jakaś zmaltretowana czarna MyScenka tam była.

Awatar użytkownika
Majulika
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2012, 22:36
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Majulika »

Nie wiem czy u was fun kcjonują takie sklepy , ale u m nie bliżej zachodniej granicy wszędzie są tzw Szroty - sklepy z używanymi meblami, bibelotami, porcelaną to są rzeczy z niemieckich " wystawek"i właśnie w takim jednym ja się w lalki zaopatruję -pogadalam z właścicielem gdybym miała możliwości finansowe to lalek byloby ile dusza zapragnie placę od 5 za gołą do 10 za ubraną w dobrym stanie a miły pan dba o to żeby mi przywozić lale bez obgryzek i wygolonych fryzur myslę że w SH ktore zaopatrują się w towar sortowany też starczy pogadać z włascicelem i może da się załatwić, przecież to jest dla nich gwarantowany zbyt.

Awatar użytkownika
mangusta
Posty: 526
Rejestracja: 10 lip 2012, 09:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: mangusta »

Ania_DollSecondHand pisze:Daga, muszę Cię rozczarować, bo niby lumpów dużo, a lalkę znaleźć to dopiero wyczyn! Tam, gdzie udało mi się jakąś znaleźć, drugi raz już nigdy lalki nie zobaczyłam, pomimo częstych odwiedzin :) Ale polecam co jakiś czas zajrzeć do lumpu na piętrze przy Placu Legionów, a przede wszystkim regularnie, co niedzielę, odwiedzać Dworzec świebodzki i te stragany na samiuśkim końcu. Wśród całego tego bałaganu nie raz udało mi się znaleźć bardzo fajną lalkę :D
Zgadzam się z przedmówcą. Przykładowe zakupy (jednorazowe) na Świebodzkim: http://mangustowo.wordpress.com/2012/09/03/lupy/

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 593
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Daga »

Lumpeks na Oławskiej, dzisiaj przypadkiem trafiłam jakiegoś ciemnoskórego chłopaka MyScenkowego, wyłysiały, ale w swoich własnych spodniach. Taki signal boost, jakby ktoś chciał tam wpaść i go sobie wziąć, bo poza tymi biednymi włosami raczej w dobrym stanie.

Awatar użytkownika
mangusta
Posty: 526
Rejestracja: 10 lip 2012, 09:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: mangusta »

Daga pisze:Lumpeks na Oławskiej, dzisiaj przypadkiem trafiłam jakiegoś ciemnoskórego chłopaka MyScenkowego, wyłysiały, ale w swoich własnych spodniach. Taki signal boost, jakby ktoś chciał tam wpaść i go sobie wziąć, bo poza tymi biednymi włosami raczej w dobrym stanie.
biedaczek, od piątku tam leży :hyhy:

Awatar użytkownika
mangusta
Posty: 526
Rejestracja: 10 lip 2012, 09:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: mangusta »

Gdyby to kogoś interesowało, w lumpeksie za przejściem Świdnickim koło Opery, była dzisiaj taka Ratti za 7zł (bez tego ubranka, w jakimś raczej ręcznie robionym):

http://www.ebay.co.uk/itm/Vintage-MATTE ... 7675.l2557

Miała jedno oko opadające i piegi zatarte na jednej połowie twarzy, ale co to dla was :)

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 593
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Daga »

W sklepie z "londyńską modą" (naprzeciwko Renomy na Świdnickiej) w kąciku zabaw widziałam dzisiaj gołą i poczochraną, ale raczej niezbyt zniszczoną Lil Miss od Mattela, podobną do tej. Może ktoś by chciał?
(Zwłaszcza, że ktoś z forum już taką ma :P)

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: LuLu »

A zna ktoś może jakieś lumpy czy podobne w okolicy Żar? Poszukuję, ale znalazłam jedynie z toną pluszaków (jakiś dom dziecka by się ucieszył, bo były nawet takie zupełnie nowe :| ), ale lalek jak nie było tak i nie ma! ;/
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

Awatar użytkownika
Urshula
Posty: 684
Rejestracja: 27 gru 2011, 22:45
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Urshula »

Lulu - mieszkasz koło Żar?w Lubuskiem? :D ja mieszkam niedaleko! ale u mnie w lumpkach nie ma lalek :( jeśłi się trafiają,to porcelanki made in China w kosmicznych cenach....

Awatar użytkownika
Nailini
Posty: 202
Rejestracja: 22 sie 2013, 01:18
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Nailini »

A ma ktoś do polecenia jakieś SH w stolicy?
Ewentualnie w Łodzi (bo ja dwumiastowa :))

Z góry dzięki :)

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: LuLu »

Urshula - Tak! Lubuskie! Mieszkam w takiej dziurze 27km od Żar, ale w Żarach akurat do szkoły chodzę :] Czyli są tutaj także osoby z okolicy! Jest szansa na jakiś meet kiedyś :D Nie ma? Buuu... Może kiedyś coś się uda upolować. U mnie kiedyś na "wiosce" był taki lump, gdzie mieli zabawki, ale już go nie ma...
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 593
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Daga »

W lumpie naprzeciwko opery cała dostawa lalek "regionalnych" - Hawajki i tym podobne, wyglądają dość sensownie.

Awatar użytkownika
Mr.Bart
Posty: 137
Rejestracja: 09 mar 2013, 21:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Mr.Bart »

Jako chyba najbardziej zaprawiony (z łódzkich kolekcjonerów) w bojach bałucko-giełdowo-lumpowych w Łodzi, to polecić oczywiście mogę rynek bałucki od pon. do pt. (w sobotę otwarta również część przy kościele), giełda samochodowa w niedzielę a co do lumpów to na pewno warto zajrzeć do sieci FART (ja akurat po drodze mam ten na klonowej i na pietrynie). Czasami coś się trafi w Dukacie na piłsudskiego ale szału nie ma. Ogólnie złote czasy minęły już chyba bezpowrotnie :(((
Everybody should belive in something. I belive I'll have another coffee.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości