Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Dział dla rozmów o tajnikach kolekcjonowania lalek.
Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: BarbieDream »

VMarcin pisze:Według mojego skromnego zdania człowiek jest w stanie wyeksponować około 300 lalek maksymalnie żeby to wyglądało ładnie. Dwie, trzy metrowe witryny i jest fajnie, ale kluczem jest to, żeby nie napchać w tej witrynie tych lalek 150 na jednej półce, bo to jest wtedy dla mnie jedynie MANIA MIENIA, mam bo mam. Skoro ktoś może wydać tyle kasy jego sprawa, jego hobby, nie mój interes. Ale kiedy widzę pudło na pudle, lalka na lalce i do tego jedna w 10 egzemplarzach... no to to dla mnie nieco za dużo. Mnie osobiście podobała się kolekcja (ekspozycja) Kate, jedna ściana, lalki na stojakach wszystko elegancko, ogólnie cacy. Ja nie mogę sobie pozwolić na posiadanie pokoju lalkowego, bo mi szkoda miejsca. Myślę, że zamykam się w liczbie 300, sporadycznie coś dokupię, ale już mój lalkowy chciej został zaspokojony. Ale co człek to inne myślenie, wiec róbta co chceta człowieki. xD

Aż poczułam się wywołana do odpowiedzi ;p

Jedyne co mogę to zgodzić się z przedmówcami - też nie znoszę tłoku na lalkowych półkach (ogółem rłoku i bałaganu), lubię jak wszytsko jest pięknie wyeksponowane i lalki nie zasłaniają się, a dodatkowo są ustawione tematycznie (No w miarę tematycznie i rocznikowo).
ALE moje witryny (5 dużych szaf Billy z ikei i jedna 'połówka' rownież Billy z nadstawkami) są obecnie oklejone folią statyczną - tzn wszystkie szyby są mleczne, a zawartości nie widać. Obcowanie z taką ilością, bardzo kolorowych lalek mnie przytłaczało na codzień (to moja sypialnia). A taki ruch nie dość, źe poprawił moje samopoczucie to i lalkom nie szkodzi - bo nie są wystawione bezpośrednio na promienie słoneczne :) poza tym mam oddzielną witrynę detolf na lalki od Integrity - ale tu też stoją po 2, max 3 na półce :)

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Ashley Shell »

Dobre pytanie :mysli:
Od barbie zdecydowanie jestem uzależniona, cały czas zbieram je w pudełkach, ponieważ czekam na wyprowadzkę i kupno witryny. Prawdopodobnie w jednej się nie zmieszczę, ale też nie wiem czy będę mogła mieć dwie witryny.
Przez 10 lat nazbierało mi się najwięcej z lat 90tych, 80tych, ok. 10 sztuk z początków lat 2000. Jak dla mnie może być tłok, ale na stojakach. Ewentualnie raz na jakiś czas mogę wymieniać lalki, a część będzie pochowana. Zobaczymy jak to wyjdzie :/ :bezradny:

Awatar użytkownika
sandrinka
Posty: 159
Rejestracja: 15 paź 2019, 13:26
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: sandrinka »

U mnie aktualnie sześć laleczek i siódma w drodze. Gdy wystawię je na półkę to zaczyna robić się ciasno (co to będzie gdy dobiję do planowanych dziesięciu xD ).
O witrynie jeszcze nie myślę, aczkolwiek jeśli kiedyś się jej dorobię to zorganizuję ją podobnie do mojej obecnej lalkowej półki. Czyli zrobię coś jakby pokoiki (możliwe, że tematyczne) z mebelkami, akcesoriami i lalkami w różnych pozach, trzymającymi rzeczy w dłoniach. Możliwe, że brzmi to głupio, ale jak dla mnie artykułowane lalki wręcz się proszą o coś takiego :hyhy: Ll

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: barbusia77 »

U mnie zadomowiły się cztery sztuki,od dłuższego czasu nic się nie zmienia i raczej nie szukam żadnej nowej panny,bo na dostępnych portalach sprzedażowych panuje straszna posucha na " chciejne" lalki a z drugiej strony to nie mam aż takiej chcicy ;)
<3

Awatar użytkownika
Yuki-chan
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2015, 22:11
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Yuki-chan »

Po dłuższej przerwie wracam do hobby, więc na razie mam jedną całą i jednego składaka czekającego na złożenie, ale nie planuję jakiejś wielkiej kolekcji, raczej custom tego, co mam :>
STOP MAKING DRAMA YOU'RE NOT SHAKESPEARE

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Soihime »

To witamy z powrotem!

Awatar użytkownika
Yuki-chan
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2015, 22:11
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Yuki-chan »

Soihime pisze:
09 lut 2021, 18:38
To witamy z powrotem!
Cieszę się, że jestem tu z Wami :serducho: :serducho: :serducho:
STOP MAKING DRAMA YOU'RE NOT SHAKESPEARE

Awatar użytkownika
sandrinka
Posty: 159
Rejestracja: 15 paź 2019, 13:26
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: sandrinka »

U mnie aktualnie tylko lub aż osiemnaście lalek. A miałam mieć najwyżej dziesięć 😅

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: barbusia77 »

sandrinka pisze:
11 lut 2021, 18:15
U mnie aktualnie tylko lub aż osiemnaście lalek. A miałam mieć najwyżej dziesięć 😅
Ja kiedyś brałam wszystkie które mi w oko wpadły, teraz już mi przeszło ;) Mam panny które są nie do ruszenia ;)
<3

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Karo »

U mnie kolekcja powiększa się w wolnym tempie. Jak kupię coś raz na pół roku to jest dobrze. :P Może kiedyś będę częściej kupować, na razie nie czuję takiej potrzeby. Przynajmniej mam więcej miejsca i myślę, że bardziej doceniam swoje lalki. Podobają mi się duże kolekcje, o ile nie przypominają magazynu typu pudła poupychane w gablotach, ale kiedyś już o tym pisałam. Graciarni nie planuję, chociaż lalkowy nałóg często bywa nieprzewidywalny. :niewiem: ;)

Awatar użytkownika
sandrinka
Posty: 159
Rejestracja: 15 paź 2019, 13:26
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: sandrinka »

barbusia77 pisze: Ja kiedyś brałam wszystkie które mi w oko wpadły, teraz już mi przeszło ;)
To znowu ja kupuję tylko te, na które patrzę i wiem jak będą mieć na imię. Imiona zwykle są po dawnych koleżankach, albo postaciach z opowiadania, które próbuję pisać od paru lat. Powoli zaczyna mi ich brakować. I to chyba dobrze 😂

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: barbusia77 »

Niedawno pisałam o zmęczeniu lalkami i bla bla bla :hyhy: no i może mi na chwile przeszło ale znów wpadłam po uszy i już mam 3 barbiowate :tanczy:
<3

eliszeba1
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2023, 01:09
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: eliszeba1 »

U mnie to coś ok. 50 sztuk🤣😉

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Kamelia »

U mnie ostatnio przybyło lalek, chyba boję się liczyć. xD

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Czarnab1 »

Z żalem muszę stwierdzić, że mam za dużo lalek. :wat:
Może powinnam zmienić myślenie na takie, że mam za mało witryn? :mysli:

Na szczęście nie potrafię się rozstawać z lalkami, więc nadal są u mnie. Szkoda tylko, że poupychane w pudełkach. :(

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość