Pęknięta głowa lalki, robić reerot?

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadows
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2020, 20:05
Kontakt:

Pęknięta głowa lalki, robić reerot?

Post autor: Shadows »

Mam pytanie do osób które robią rerooty.
Miał ktoś może taką sytuację...? :
Głowa lalki pękła wzdłuż dziurek na czubku głowy, dokładnie w miejscu przedziałka. Pęknięcie ma długość ok 15 mm. Głowa lalki jest z twardego tworzywa... Jak myślicie, jest sens ratować taką głowę? Może dałoby radę to skleić?

Jeśli chodzi o naprawę lalkowych głów, to nie mam żadnych doświadczeń. Pierwszy raz spotkam się z takim problemem, a laka jest dla mnie dość cenna.
Wie ktoś może co da się zrobić???

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Pęknięta głowa lalki, robić reerot?

Post autor: Kamelia »

Mojej koleżance pękł tak łepek Faszionistki, tak na długości ok. 2 cm. Sklejałam jej to klejem cyjanoakrylowym (jak kropelka), tylko w żelu. Lekko "nadtopiło" brzegi, ale super złapało. Potem nawet wszywała włosy w miejscu klejenia i nic nie puściło.

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pęknięta głowa lalki, robić reerot?

Post autor: BarbieDream »

Ja tez kleilam super glue/kropelką, ale nie podjęłam się wszywania w dokładnie tym samym miejscu - przesunęłam przedziałek trochę na bok :)


Magda2702
Posty: 59
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:26
Kontakt:

Re: Pęknięta głowa lalki, robić reerot?

Post autor: Magda2702 »

Potwierdzam to co napisała Kamelia.
Trzyma się świetnie. Włosy wszywalam w miejsce sklejenia - trochę trudniej przechodziła igła, ale jest ok.

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Pęknięta głowa lalki, robić reerot?

Post autor: Neytiri »

Też raz zdarzyła mi się taka sytuacja, to skleiłam super glue i przesunęłam przedziałek, dokładnie tak jak BarbieDream opisała.
Natomiast jeśli głowa jest z twardego tworzywa, to może zamiast rerootu spróbować wykonać wig/perukę? To zawsze daje szansę zmiany fryzur zanim się zdecydujesz na coś na stałe :)
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości