Ilość motków

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:09
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ilość motków

Post autor: Chupacabra »

Mam pytanie. Ile motków włosów (takich z My little customs) schodzi na głowę obecnych barbie, przy fryzurach z przedziałkiem i grzywką? Nie wiem jeszcze czy zaryzykuję reroot, ale wole się uzbroić na przyszłość w tę wiedzę.
http://wkolorowym.blogspot.com/ - Fotki fotki - 16.04

Awatar użytkownika
ajatoco
Posty: 476
Rejestracja: 13 mar 2012, 11:34
Lokalizacja: Leverkusen
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: ajatoco »

Ja zużyłam 4, ale to zależy, czy lalka ma po oskalpowaniu dużo dziur w głowie, moja miała całe mnóstwo :)

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: Fleur »

To też zależy od długości włosów, bo przy krótszych można motek przeciąć nawet na dwie połowy. Jak mają być długie to zgadzam się, przynajmniej 4… :]

Awatar użytkownika
marshalka
Posty: 515
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:43
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: marshalka »

Ja zużyłam 3 i nie wyszło ich tak dużo, ale fajnie się układają. :)
http://marshalkasdolls.blogspot.com/ => Moje lalki, te duże i małe. :)

Zapraszam! ;)

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: Mangalarga »

4 motki na Barbie? Tylko czemu ja sobie ubzdurałam, że jeden spokojnie wystarczy na Baśkę? O.o
Dobrze wiedzieć, bo bym się nieźle machnęła kiedyś przy zamówieniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
ajatoco
Posty: 476
Rejestracja: 13 mar 2012, 11:34
Lokalizacja: Leverkusen
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: ajatoco »

Na stronie, gdzie zamawiałam włosy było napisane, że jeden motek starcza na kucyka My Little Pony :)

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: Fleur »

Jeszcze dodam słówko dla początkujących – zwykłą rzeczą jest robiąc pierwszy (lub pierwsze) rerooty, że wkłada się o wiele za dużo włosów do dziurek, to jest typowy błąd początkujących. Dlatego często pierwsze rerooty zużywają zbyt wiele włosów. Przed “oskalpowaniem” lalki trzeba przyjrzeć się dokładnie ile włosów ona ma w dziurkach i starać się wkładać tyle samo. Mówię z doświadczenia! :D


Awatar użytkownika
Ania_DollSecondHand
Posty: 1398
Rejestracja: 14 sty 2012, 22:48
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: Ania_DollSecondHand »

dollbby pisze:http://allegro.pl/wlosy-syntetyczne-war ... 54289.html kupował ktos takie włosy ?? bo dośc tanio i wydaje się ze sa w miare fajne? jak oceniacie?
Piszą, że z kanekaleonu, więc teoretycznie to samo tworzywo, co większość Basiek... :)

Awatar użytkownika
Leela
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2012, 21:17
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: Leela »

Tego nie widać za bardzo na zdjęciach ale te włosy mogą być takie pofalowane (czy jak to określić), a nie proste, bo z takich łatwiej się robi warkoczyki. Nie pamiętam czy na moich pisze z czego są, ale jak najbardziej nadają się na reroot. Ja zaczęłam swój kilka lat temu i lalka nadal jest łysa bo mi się nie chce skończyć :| ale musiałam te włosy prostować.

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: dollbby »

no tak zapewne to inne efekt, ale mamy mozliwośc kupic tu taniej ;p choc sam bym sobie zamówił moteczków na customie całą mase xD

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: Manhamana »

Wszywałam włosy z tej firmy- da się choć są grubsze w porównaniu z klasycznymi lalkowymi włosami , jednakże mając porównanie to saranem wszywa się cudnie i nie ma porównania- rootowałam ostatnio Cher od Mego bo miała tragiczne włosy własne, efekt jest bardzo dobry, zeszło motek i pół, włosy są dość długie.
W sumie jak lalka ma mieć dożywocie, lub jest wartościowa to lepiej zainwestować w lepsze włosy.
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
Nalka111
Posty: 16
Rejestracja: 07 lut 2013, 16:37
Kontakt:

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Nalka111 »

a ja mam pytanko. Czy taki zabieg "przeszczepu" włosów dla lalki jest bardzo kosztowny?
ຊ່ອງແມ່ນບໍ່ເປັນທີ່ຮູ້ຈັກແລະບໍ່ເຄີຍຈະໄດ້ເປັນທີ່ຮູ້ຈັກ

ຂ້າພະເຈົ້າພັດລົມຂອງຊ່ອງແລະຂ້າພະເຈົ້າຮູ້ວ່າມື້ຫນຶ່ງດາວທັງຫມົດທີ່ຈະສໍາລັບພວກເຮົາຈະເປີດ

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Magalita »

Nalka111 pisze:a ja mam pytanko. Czy taki zabieg "przeszczepu" włosów dla lalki jest bardzo kosztowny?
Wszystko zależy od:
1. Czy robisz to sama - jeśli tak to wychodzi koszt włosów, igieł i cążków do wyciągania starych włosów z głowy lalki. Jeśli zlecasz komuś reroot licz koszty za włożoną pracę.
2. Gdzie kupujesz włosy - osobiście polecam MyLittleCustoms - przyzwoite ceny i duży wybór

Ostatnio zrobiłam kolejny reroot lalce ze średnią długością włosów - lekko powyżej pasa i zużyłam niecałe dwa motki (na MLC jeden motek kosztuje 3 funty) Wiadomo, że im dłuższe włosy tym więcej. Jeśli robisz sama - pierwszy raz to lepiej wziąć więcej.
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

Awatar użytkownika
Blu Nectarine
Posty: 151
Rejestracja: 20 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ilość motków

Post autor: Blu Nectarine »

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji ile gramów ma jeden motek z My Little Customs? (nawet na samej stronie nie ma takiej informacji - albo jestem jakaś ślepa :facepalm: ) Piszecie, że około 3-4 motków na długie włosy potrzeba, a ja chcę spróbować kanekalonu (bo pierwszy reroot i chce po taniości) kupionego na allegro, gdzie wszystko ma podaną wagę - wiedziałabym ile mam tych pasemek kupić :) Gdyby ktoś miał może opakowanie z MLC od włosów (chyba najlepiej nylonowych bo są podobnej wagi?) albo znalazł taka informacje na ich stronie internetowej, to byłabym bardzo bardzo wdzięczna (i łysa Skelita też :lol: ).
I decide what the tide will bring
>>>http://bludolls.blogspot.com/<<<

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości