Niezbędne narzędzia do repaint

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yoon
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2018, 18:16
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Niezbędne narzędzia do repaint

Post autor: Yoon »

Cześć kochani, proszę o pomoc. Mam zamiar zacząć przygodę z repaintem, ale niezwykle ciężko mi zebrać wiedzę na ten temat do kupy.

Czy ktoś doświadczony w temacie zrobił by mi przysługę i podpowiedział, co kupić?
Krótko, przybory, najlepsza firma...Będę ogromnie wdzięczna!

Na razie na liście zakupów na pewno jest matowy msc, jakieś kredki akwarelowe, jakieś suche pastele. No właśnie, jakieś...

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Niezbędne narzędzia do repaint

Post autor: Ner »

Nie wiem, czy chcesz malować po winylu, czy żywicy, ale przedstawię, jak to wygląda w moim wypadku (Barbie i MH).

1. Suche pastele KOH-I-NOOR
-zestaw 24 kolory (jest tam jeden bardzo eksploatowany przeze mnie cielisty)
-zestaw brązów
-zestaw szarości (do cieniowania lalek o szarej skórze)
2. Pędzelki do pasteli.
-modelarskie, małe średnice
-kosmetyczne, do paznokci, skośny pędzel do cieni (bardzo przydatny!), pędzel do podkładu (cieniuję nim większą powierzchnię, np. twarz u Blythe).
-bieda sposób - pędzelki ze starych eyelinerów.
3. Kredki DERWENT INKTENSE
-kilka brązów, szarości i intensywniejsze barwy (super się maluje kreski na tęczówkach, rzęsy, włosy na brwiach)
-temperówka!
4. Farbki
-akwarelowe - tutaj firma nie jest ważna, sprawdzą się nawet szkolne. Chodzi o to, by podkreślić kolory, które przy kredkach i pastelach są jednak blade. Trzeba pamiętać, żeby zabezpieczać je lakierem.
-akrylowe - mogą być modelarskie (np. citadel), ja mam Fevicryl. Mają jeszcze w miarę dobrą pigmentację i całkiem znośne ceny.
-medium do akrylu - jeśli chcesz malować akrylami takie drobnice, jak rzęsy i nie chcesz, żeby malutka porcja farby zaschła Ci na pędzlu, zanim dotkniesz nim precyzyjnie w tym konkretnym miejscu :)
5. Nabłyszczacz - Fimo Gloss Varnish
-można go kupić w małej buteleczce, z pędzelkiem, jak lakiery do paznokci.

No i oczywiście MSC Super Clear, ale przytaczam go, gdyby ktoś jeszcze poza Tobą chciał korzystać z tej listy :D
Jedynie repaintów na samych farbach akrylowych nie trzeba zabezpieczać lakierem (ale trzeba pamiętać, że te farby mniej toksyczne są rozpuszczalne w wodzie).

Awatar użytkownika
Ciabas
Posty: 416
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:33
Kontakt:

Re: Niezbędne narzędzia do repaint

Post autor: Ciabas »

W imieniu mojej córki dziękuję Ci Ner. Weszłam tu by pokazać jej co potrzebuje do pomalowania lalki i nie zawiodłam się. Dziękuję jeszcze raz :klaszcze:
Chciałabym w każdym obudzić bohatera

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości